Gdzie do Azji w...?

Podróżnicy nieustannie zastanawiają się, kiedy jechać do Azji, aby spędzić wakacje słonecznie i bezstresowo. Tym razem spróbujemy jednak spojrzeć na ten temat z nieco innej strony: mamy zaklepany urlop w danym miesiącu roku, marzy nam się Azja, ale nie wiemy, gdzie konkretnie skierować swoje kroki, który kraj Azji Południowo-Wschodniej wybrać?

Warto mieć na uwadze, że zmiany klimatyczne są zauważalne także w tej części świata i pory suche czy mokre nie są tak regularne, jak kiedyś, zaś sama pora deszczowa nie oznacza nieustannego deszczu 24 h/7 przez kilka miesięcy z rzędu.

Jedno bardzo ważne hasło przyda się zatem na sam początek: nie ma co się bać pory deszczowej! Nie jest tak bezlitosna, jak opowiadał o niej Forrest Gump, a mniejsza ilość turystów i niższe ceny są kuszącym argumentem! Poniżej przekonasz się, że na pytanie: KIEDY JECHAĆ DO AZJI? odpowiedź jest tylko jedna: ZAWSZE!

Zastanawiasz się, w którym kraju Azji Południowo-Wschodniej spędzić urlop?

Wyślij nam wiadomość, a rozwiejemy Twoje wątpliwości wycieczką szytą na miarę!

Gdzie do Azji w styczniu?

Styczeń to doskonały czas na podróż do Azji, bowiem w wielu jej zakątkach panuje właśnie pora sucha.

To świetny termin, by odwiedzić np. Tajlandię, niezależnie od tego, na jaki region się zdecydujesz: Phuket, Bangkok czy Ko Phi Phi – wszędzie zastaniesz doskonałe warunki do zwiedzania, plażowania czy trekkingu.

Jeśli chodzi o Wietnam, polecamy przede wszystkim Południe (Ho Chi Minh, Phu Quoc), gdzie panuje pora sucha. Na Północy czeka Cię typowa wietnamska zima: około 10 stopni Celsjusza i spore mgły (widok spowitej we mgłach Zatoki Ha Long jest typowy dla tego okresu roku). Przełom stycznia i lutego to niezwykły czas w Wietnamie (a także w Singapurze i Malezji) – nastaje Nowy Rok Księżycowy, który świętowany jest bardzo hucznie.

W styczniu warto wybrać się także do Kambodży, Malezji (za wyjątkiem wschodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego) oraz na Sri Lankę (jest to świetny kierunek na rodzinne podróże, a styczeń i luty to, jak wiadomo, czas ferii zimowych w Polsce).

Jeśli chodzi o kraje wyspiarskie, styczeń będzie doskonałym wyborem na zimowy urlop na Filipinach.

Czy styczeń do dobry czas, by odwiedzić Singapur? Singapur to kierunek całoroczny, ale styczeń nie jest najbardziej polecanym okresem, choć można wtedy liczyć na mniej turystów.

Styczeń w Laosie może być jeszcze stosunkowo chłodny.

Gdzie nie jechać w styczniu? Ze słonecznego rankingu zdecydowanie wyłamuje się Indonezja, gdzie w styczniu pada i to znacznie. Nie jest to także najlepszy czas na wizytę na Borneo (również z powodu obfitych opadów deszczu).

A co z Bali w styczniu? Zawsze powtarzamy, że nie trzeba się zbytnio obawiać pory deszczowej, ale jeśli pogoda ma być pewna, lepiej postawić na Tajlandię, Kambodżę, Filipiny czy Laos.

Najlepszy czas na wizytę w Elli (Sri Lanka) to okres od stycznia do marca

Wycieczki polecane w styczniu:

Gdzie do Azji w lutym?

Luty to wymarzony czas na podróż do Tajlandii (niezależnie od regionu), Wietnamu (podobnie jak w styczniu polecamy głównie Południe oraz Centrum) i Kambodży (to najpiękniejszy miesiąc w tym kraju!).

W niemal całej Malezji (poza wschodnim wybrzeżem) też będzie pięknie. Luty to doskonały miesiąc na odwiedzenie wyspy Penang i Langkawi.

Wszystkie wyspy Filipin: Luzon (ze stolicą kraju – Manilą), Palawan, Cebu czy Bohol przywitają Cię w tym miesiącu piękną pogodą.

Luty to bez wątpienia jeden z najlepszych miesięcy do podróżowania po Sri Lance (jest to jedna z ciekawszych opcji na szkolne ferie zimowe). Jedynie na wschodnim wybrzeżu spodziewane są obfite opady deszczu.

Czy w lutym warto wybrać się do Singapuru? To jeden z lepszych miesięcy na wizytę w tym kraju (pada stosunkowo niewiele, można liczyć na sporo światła słonecznego i umiarkowaną wilgotność powietrza).

W Laosie może być jeszcze dość chłodno. 

Nie jest to dobry czas na wizytę w Indonezji (włączając Bali), która w lutym opływa nie tyle w atrakcje, co w deszczówkę. Również, jeśli rozważasz wizytę na Borneo, lepiej poczekać do wiosny.

W lutym polecamy:

Gdzie do Azji w marcu?

Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że marzec to doskonały czas na niemal całą Azję Południowo-Wschodnią, gdziekolwiek by się nie udać, pogoda będzie dla nas łaskawa.

Tajlandia w marcu to dobry wybór, pamiętaj jednak, że w tym miesiącu temperatury idą w górę, rozpoczynając prawdziwe, azjatyckie lato. Całodzienne zwiedzanie Bangkoku może być utrudnione z powodu upału, może lepiej pomyśleć o wypoczynku na plażach zachodniego wybrzeża?

W marcu poleca się także Kambodżę, Laos i całe Filipiny.

Marzec i kwiecień to wymarzona pora na Wietnam, kiedy pogoda w każdym regionie jest optymalna – to świetny czas na trip z Północy na Południe kraju.

Sytuacja w Malezji nieco się odwraca – na wschodnim wybrzeżu pogoda się poprawia (kończy się monsun), ale w głębi kraju robi się coraz mniej atrakcyjnie. W Penang wciąż jest pięknie i słonecznie.

Marzec to, pod względem optymalnych warunków pogodowych, prawdopodobnie najlepszy miesiąc na Sri Lance!

Choć bardziej deszczowy niż luty, jest również bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o podróż do Singapuru.

Na Borneo suche i słoneczne dni zaczynają przeważać nad deszczem i zachmurzonym niebem (szczególnie warto rozważyć Sabah).

Sytuacja pogodowa w Indonezji idzie pomału ku lepszemu, w marcu kończą się intensywne deszcze i jeśli niestraszne Ci chmury i opady tu i ówdzie, to możesz zwiedzić Bali w tym przyjemnym, spokojniejszym okresie.

Warto sprawdzić, kiedy w danym roku kończy się ramadan, gdyż wówczas wzrasta natężenie ruchu turystycznego w krajach muzułmańskich, jak Malezja czy Indonezja.

W marcu polecamy między innymi Filipiny!

TOP 3 wycieczki w marcu:

W kwietniu polecamy Borneo!
Gdzie do Azji w kwietniu?

Kwiecień w Tajlandii to miesiąc suchy, ale też bardzo gorący – dla ciepłolubnych jak najbardziej polecany. Szczególnie upalnie będzie w Bangkoku. 13-15 kwietnia to Tajski Nowy Rok (także Khmerski i Laotański), co może być dodatkowym podróżniczym smaczkiem (trzeba jednak mieć na uwadze, że wzrastają wówczas ceny i lokalny ruch turystyczny).

Jest to również dobry termin na wizytę w Wietnamie – choć powoli zwiększa się ilość dni deszczowych, te słoneczne wciąż przeważają, a dodatkowo możemy tu spędzić wakacje w otoczeniu mniejszej liczby turystów niż w szczycie sezonu. W Sajgonie będzie gorąco!

W Laosie kwiecień jest ostatnim miesiącem pory suchej, jest więc bardzo gorąco i zdarzają się okazjonalne „prysznice”.

To jeden z najlepszych miesięcy na wizytę w dowolnej części Borneo, warunki pogodowe sprzyjają zarówno trekkingom i wspinaczce, jak i plażowaniu i nurkowaniu.

Wreszcie otwiera się przed nami pogodna Indonezja, zapraszając szczególnie na Jawę, Bali czy Lombok.

W kwietniu polecany jest także Singapur, choć zawsze w tym kraju, należy spodziewać się deszczu (akurat w tym regionie nie powinien być on czynnikiem determinującym termin wyjazdu).

W kwietniu w Malezji szczególnie poleca się zachodnie wybrzeże (np. Penang, Langkawi), mniej – obszary w głębi kraju.

Kwiecień to bardzo gorący miesiąc również na Filipinach (temperatury sięgają 33°C) i w Kambodży (można spodziewać się temperatur rzędu 40°C).

Sri Lanka w kwietniu wciąż cieszy się dobrymi warunkami pogodowymi, choć w miarę zbliżania się maja na zachodnim i południowym wybrzeżu oraz w centrum odnotowuje się wzrost opadów.

W kwietniu polecamy wycieczki:

Gdzie do Azji w maju?

Tajlandia w maju doświadcza coraz więcej deszczu, ale nadal jest to dobry czas na podróż w te strony. Najlepszej pogody można oczekiwać w okolicach Hua Hin, na Koh Samui i Koh Pha Ngan.

Maj to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o Wietnam, choć pomału pada coraz więcej, wciąż możemy się cieszyć wymarzonymi, azjatyckimi wakacjami.

W tym miesiącu warto odwiedzić Indonezję, szczególnie: południową Sumatrę, Jawę, Bali czy Lombok.

Malezja przywita Cię w maju doskonałą pogodą, jedynie na zachodnim wybrzeżu będzie bardziej deszczowo. Warto pamiętać o Borneo, gdzie warunki do podróży wciąż są znakomite!

Również Kambodża kusi przyjemną pogodą i z racji nadchodzącej pory deszczowej – mniejszą ilością turystów.

W Laosie poleca się szczególnie pierwszą połowę miesiąca.

Maj to na Filipinach jeden z gorętszych miesięcy w roku, spodziewaj się więc upałów, które w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza, szczególnie uciążliwe mogą być w stolicy.

Singapur w maju będzie bardzo ciepły i wilgotny, można spodziewać się mgieł i wypatrywać ciekawych eventów i festiwali.

Jeśli chodzi o Sri Lankę miłośnicy plażowania powinni skierować swoje kroki na wschodnie wybrzeże.

W maju z powodzeniem zanurkujesz na Bali!

W maju polecamy:

A co powiesz na czerwiec w Kuala Lumpur? (Malezja)

Gdzie do Azji w czerwcu?

Czerwiec to jeden z najlepszych okresów w roku na wycieczkę do Indonezji. Miłośnicy wszelkich wakacyjnych aktywności – nurkowania, obserwacji zwierząt, trekkingu, wspinaczki – będą w tym czasie w pełni usatysfakcjonowani.

Na Bali czy Lombok możesz się spodziewać średnich temperatur rzędu 26°C, ale możliwe są też upały przekraczające 30°C.

Jest to także bardzo dobry czas na Malezję (szczególnie wschodnie wybrzeże) oraz Borneo.

W Wietnamie w czerwcu panuje już pora deszczowa, ale nie przekreśla ona szansy na udany urlop – podstawą będzie dobry plan, a po niego zgłoś się do nas.

Jeśli wybierasz się na Sri Lankę, skup się na wschodnim wybrzeżu.

Czy w czerwcu warto jechać do Singapuru? Jest to początek monsunu południowo-zachodniego i intensywność opadów stopniowo rośnie, ale nadal jest to dobry czas na wizytę.

Jeśli chodzi o Tajlandię, w czerwcu poleca się Koh Samui, Koh Phangan i Hua Hin.

Gdzie nie jechać w czerwcu? Jeśli marzą Ci się Filipiny lub Laos – lepiej wybierz inny termin. Nie jest to też najbardziej polecany czas na Kambodżę.

TOP 3 programy na czerwiec:

 

 Sprawdź plany wycieczek, które przygotowaliśmy lub napisz do nas, by rozpocząć własną podróż! 

 

Gdzie do Azji w lipcu?

Wybierając się w lipcu do Azji Południowo-Wschodniej trzeba się spodziewać wysokiej wilgotności i opadów deszczu niemal wszędzie. Mimo to można tu spędzić wspaniałe wakacje – wystarczy tylko wiedzieć, gdzie jechać!

Na słoneczną pogodę trafisz w Indonezji i w niektórych częściach Malezji (przede wszystkim na wschodnim wybrzeżu). Gorące słońce i bezchmurne niebo wiążą się naturalnie ze szczytem sezonu turystycznego w tych regionach, lepiej więc nie zostawiać rezerwacji na ostatnią chwilę.

Czy warto jechać na Bali w lipcu? Jak najbardziej, pogoda będzie bardzo dobra – w Indonezji panuje w tym czasie pora sucha.

Lipiec jest popularną porą roku na wizytę na Borneo – w Sabah i Sarawak można spodziewać się ciepłych, słonecznych dni, błękitnego nieba i minimalnych opadów.

Jeśli chodzi o Sri Lankę, w lipcu i sierpniu polecamy szczególnie Wschodnie Wybrzeże, gdzie sezon trwa w najlepsze oraz Centrum, gdzie może co prawda popadać, ale nie tak, by miało to popsuć przyjemność urlopowania. To doskonały kierunek na rodzinne podróżowanie podczas wakacji szkolnych.

Jeśli chodzi o Wietnam w lipcu, zastaniesz tu pogodową mieszankę: najbardziej sucho i słonecznie spędzisz wakacje w Centrum (Hoi An, Da Nang oraz Nha Trang); na Północy będzie bardzo gorąco, a także dość deszczowo (trekking niewskazany); na Południu zastaniesz sam środek pory deszczowej i padać może codziennie (ale oczywiście nie przez cały dzień – nadal można spodziewać się sporej ilości słońca).

Lipiec w Tajlandii nie jest najlepszym czasem na trekkingi na północy kraju, ale zwiedzanie miast, jak np. Chiang Mai, będzie jak najbardziej atrakcyjne i możliwe. Nie poleca się także wyprawy na wschód (Koh Chang) czy południowe wyspy (Phuket). Najbardziej słonecznie będzie nadal (podobnie jak w czerwcu) na: Koh Samui, Koh Phangan czy Koh Tao.

Lipiec to dobry czas na wyjazd do Singapuru dla miłośników prawdziwie tropikalnych upałów, specjałów azjatyckiej kuchni (Singapore Food Festival) oraz… wyprzedaży (Great Singapore Sale).

Gdzie nie jechać w lipcu? Na Filipinach w lipcu zdecydowanie króluje pora deszczowa. Podobnie jest w Kambodży czy Laosie (to bodaj najbardziej mokry miesiąc w roku w tym regionie).

Trincomalee na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki, które polecamy w lipcu

Programy wycieczek, które sprawdzą się w lipcu
(szczegóły "uszyjemy na miarę", aby dostosować się do pogody):

Sri Lanka w sierpniu to całkiem dobry pomysł!

Gdzie do Azji w sierpniu?

W sierpniu ponownie wygrywa duet: Indonezja i Malezja. Indonezja kusi najpiękniejszą pogodą z wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej. Bali, Jawa, Lombok, Sulawesi, południowa Sumatra – wyróżniają się wprost doskonałymi warunkami na wakacje. Z Indonezją mogą konkurować tylko suche i słoneczne, wschodnie wybrzeża Malezji oraz Borneo.

W sierpniu warta rozważenia jest także Sri Lanka, gdzie warunki może nie będą idealne, ale na pewno będą dobre. Jest to miesiąc, w którym pada trochę mniej niż w miesiącu go poprzedzającym i po nim następującym.

Dużo opadów i piękna, zielona roślinność – to sierpień w Kambodży.

Również Tajlandia znajduje się w tym miesiącu w szczycie pory deszczowej i raczej nie będzie wymarzonym miejscem na słoneczne wakacje (najlepsza pogoda nadal utrzymuje się na Koh Samui i w okolicach).

W Wietnamie wciąż najlepsze warunki pogodowe spotkasz w centralnych częściach kraju, sporo pada zarówno na Północy, jak i na Południu, ale można znaleźć kilka ciekawych opcji na zwiedzanie (z powodzeniem organizujemy satysfakcjonujące wycieczki także w tym miesiącu).

A jak wygląda w sierpniu Singapur? Będzie bardziej deszczowo niż w innych okresach roku, ale za to przyjaźniej dla kieszeni.

Gdzie nie jechać w sierpniu? Filipiny w sierpniu raczej spływają deszczem (szczególnie Luzon). Nie jest to najlepszy czas na wizytę w Laosie, pora deszczowa jest u swojego szczytu, a różne odległe zakątki kraju mogą być trudno dostępne.

Zobacz, co wybraliśmy dla Ciebie na sierpień:

Gdzie do Azji we wrześniu?

Wrzesień należy do Bali i Borneo. W Indonezji panuje piękna pogoda – wciąż najlepsza w całej Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli chodzi o Malezję, we wrześniu najlepiej plażować na wschodnim wybrzeżu, choć warunki pogodowe ulegają pogorszeniu w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Na południu Wietnamu, np. w Sajgonie, wciąż pada, ale można się spodziewać już całkiem wielu słonecznych godzin w ciągu dnia. Polepsza się też pogoda na Północy, trekkingi w okolicach Sa Pa znów są możliwe (to świetny miesiąc, jeśli chcesz zobaczyć zbiory ryżu w okolicach Sapa). Centrum Wietnamu wita się tymczasem z deszczem i lekkim spadkiem temperatur.

Dobrze zaplanowana Sri Lanka również może być satysfakcjonująca, choć pogoda się pogarsza w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Singapur pogodowo jest we wrześniu stabilny – jak zawsze będzie padać, nie oznacza to jednak, aby rezygnować z podróży. Wręcz przeciwnie – początek jesieni w Singapurze stwarza idealne warunki do zwiedzania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym czasie odbywa się Singapore Grand Prix.

Gdzie nie jechać we wrześniu? We wrześniu Kambodżę, Filipiny i Laos lepiej zamienić na bardziej przychylne pogodowo kierunki podróży. Tajlandia nie zachęcają do przyjazdu – wrzesień i październik to jedne z najmokrzejszych miesięcy w tym regionie.

Rafa koralowa na Bali

Wycieczki polecane we wrześniu:

Singapur w październiku to dobry pomysł!
Gdzie do Azji w październiku?

W większości krajów Azji Południowo-Wschodniej październik jest ostatnim miesiącem pory deszczowej, więc pomału żegnamy się z mniej korzystną aurą.

W Kambodży i Laosie, szczególnie pod koniec miesiąca, deszcze zaczynają odpuszczać, przyroda zachwyca, a turystów jest jeszcze niewielu w porównaniu z wyglądającą już zza rogu porą suchą.

Indonezja odwrotnie – wciąż jeszcze kusi ładną pogodą, ale pomału szykuje się na porę deszczową, która nadejdzie w kolejnym miesiącu. Jeszcze można się cieszyć słońcem, ładną pogodą, plażowaniem i wspinaczkami, ale jest to już zmierzch sezonu turystycznego.

Październik to wciąż bardzo dobry czas, by odwiedzić Bali. Średnio odnotowuje się w tym miesiącu zaledwie 8 dni deszczowych na tej wyspie.

Jest to także ostatni dzwonek pogodowy na odwiedzenie Borneo, przed znacznym pogorszeniem aury w listopadzie.

Październik, mimo opadów deszczu, jest polecanym miesiącem na wyjazd do Singapuru.

Wietnam poleca w październiku przede wszystkim swoje północne rejony (Hanoi, Sa Pa). To ostatni miesiąc, jeśli chcesz zobaczyć pola ryżowe na niżej położonych stokach – w okolicach Pu Luong i Mai Chau.

W październiku w całej Malezji warunki pogodowe są średnie. Szczególnie deszczowe są w tym okresie wyspy Penang czy Langkawi.

Sporo pada też na Sri Lance, ale ponieważ jest ona kierunkiem całorocznym, możliwe jest zaplanowanie satysfakcjonujących wakacji także w październiku.

Nie jest to najciekawszy okres na wizytę w Tajlandii i na Filipinach, szczególnie jeśli chodzi o Luzon. Nadal utrzymuje się ryzyko wystąpienia tajfunów.

W październiku polecamy:

Gdzie do Azji w listopadzie?

W tym czasie pora sucha z minimalnym ryzykiem opadów na dobre rozgości się w Kambodży i Laosie. W każdym zakątku tych krajów zastaniesz bardzo dobre warunki pogodowe. To prawdopodobnie jeden z najlepszych okresów na wizytę – roślinność jest w szczycie zieleni i rozwoju po tygodniach opadów.

W Tajlandii pora deszczowa również zaczyna odpuszczać i szczególnie pod koniec miesiąca można się już cieszyć udanym wypoczynkiem np. na Phuket.

Listopad to jeden z najlepszych miesięcy w roku na wizytę w północnym Wietnamie (Ha Noi, Sa Pa; warto wiedzieć, że pola ryżowe w górach będą już ścięte), przyjemna aura panuje też na południu (Sajgon, Phu Quoc), najmniej atrakcyjna zaś – w Wietnamie Środkowym (Hoi An, Nha Trang).

W Malezji w listopadzie zaczyna się sezon turystyczny na wyspach i plażach zachodniego wybrzeża.

Na Sri Lance pogoda się poprawia i już w grudniu znów będzie w pełni cieszyć turystów!

Indonezja i Borneo schodzą na dalszy plan, gdyż pogoda w tych rejonach się pogarsza. Nie oznacza to oczywiście, że podróż jest niemożliwa, z pewnością jednak będzie większym wyzwaniem niż w miesiącach poprzednich.

Listopad w Singapurze będzie bardziej deszczowy niż poprzednie miesiące. Jeśli jednak nie boisz się deszczu, a lubisz mniejsze tłumy poza sezonem i łagodniejsze temperatury – spędzisz tu miło jesienne wakacje.

Choć pogoda ulega stopniowej poprawie, z Filipinami lepiej poczekać do kolejnego miesiąca.

W listopadzie Wietnam budzi się po porze deszczowej i zbiera w gotowości na kolejny sezon turystycznt

Programy idealne na listopad w Azji Południowo-Wschodniej:

Wodospady Laosu

Gdzie do Azji w grudniu?

W grudniu sezon turystyczny w Azji Południowo-Wschodniej rozkręca się na dobre.

W Tajlandii pora deszczowa jest już tylko odległym wspomnieniem, choć lepiej omijać jeszcze okolice Koh Samui.

Również na Sri Lance deszcze ustępują miejsca słońcu.

W Kambodży i Laosie ryzyko opadów jest w grudniu minimalne, w którąkolwiek stronę skierować kroki.

Wietnam w grudniu kusi doskonałymi warunkami pogodowymi na północy i południu kraju, w Wietnamie Środkowym (Hoi An, Da Nang, Hue) pogoda się pomału poprawia, ale burzowa aura nadal jest możliwa.

W grudniu na Filipinach nadal jeszcze niebo może być pochmurne, a aura deszczowa.

W Singapurze może (jak zawsze) popadać, ale chłodniejsza pogoda jest przyjemna do zwiedzania, nawet jeśli czasem będzie się ono odbywało pod dachem.

Jeśli planujesz grudzień w Malezji, skup się na zachodnim wybrzeżu. To dobry czas na Penang czy Kuala Lumpur.

Gdzie nie jechać w grudniu? Jeśli marzysz o Borneo, lepiej wstrzymaj się z wyjazdem, poczynając od grudnia aż do lutego. Przekorna Indonezja rozkręca się w grudniu z porą deszczową. Grudzień to jeden z najmokrzejszych miesięcy w całym regionie. Niemniej jednak wciąż można spędzić całkiem przyjemny czas na Bali, gdzie pada głównie przed południem przez około 2h i rzadko leje jak z cebra, lepiej jednak unikać okolic Ubud, gdzie pogoda jest mniej łaskawa.

Programy, które świetnie sprawdzą się w grudniu:

Podsumowanie

Przygotowaliśmy także telegraficzny skrót powyższych informacji, ale musimy zaznaczyć, że wiele krajów azjatyckich to kierunki całoroczne, a to, że gdzieś pada, wcale nie oznacza, że nie można tam spędzić udanego urlopu. Doświadczony przewodnik (polecamy się!), świetnie znający naturę danego regionu, tak zaplanuje atrakcje i zwiedzanie, że niezależnie od pogody wyjazd przyniesie masę satysfakcji. Co więcej, przy dużych krajach, obejmujących swym zasięgiem kilka stref klimatycznych, często nie miesiąc ma znaczenie, a wybór konkretnego regionu, gdzie w danym czasie pogoda powinna być najlepsza. Potraktuj więc poniższe podsumowanie jedynie orientacyjnie, jako taki pogodowy crème de la crème, nie powinno ono jednak przesądzać ostatecznie o Twoim wyjeździe, gdyż na kaprysy azjatyckiej pogody, składa się o wiele więcej zmiennych niż deszcz czy brak deszczu.

A zatem, gdzie do Azji warto jechać w poszczególnych miesiącach:

  • Styczeń: Tajlandia, Kambodża, Filipiny, Laos, Sri Lanka.
  • Luty: Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Malezja, Filipiny, Laos, Sri Lanka.
  • Marzec: Wietnam, Tajlandia, Borneo, Kambodża, Malezja, Filipiny, Laos, Sri Lanka.
  • Kwiecień: Wietnam, Borneo, Indonezja, Bali, Malezja, Filipiny, Singapur.
  • Maj: Borneo, Indonezja, Bali, Malezja, Filipiny, Singapur.
  • Czerwiec: Borneo, Indonezja, Bali, Malezja, Singapur.
  • Lipiec: Borneo, Indonezja, Bali, Malezja, Singapur.
  • Sierpień: Borneo, Indonezja, Bali, Malezja.
  • Wrzesień: Borneo, Indonezja, Bali.
  • Październik: Borneo, Indonezja, Sri Lanka.
  • Listopad: Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Laos, Sri Lanka.
  • Grudzień: Wietnam, Tajlandia, Kambodża, Laos, Sri Lanka.

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!