Ok!Azja do Rozmowy - Mniejszości Etniczne Wietnamu

Na kanale Ok!Azja jest już nowy odcinek z cyklu Ok!Azja do Rozmowy. Gość nietypowy, a jest nim... Adrian Zagrodzki. Znacie go z naszych filmów, np. "Jak zaparzyć kawę po wietnamsku", "Panorama centrum Sajgonu" czy "Dary dla duchów". Adi jest jednym z założycieli wczasywazji.pl, oraz przewodnikiem. Podczas wycieczek, które prowadzi zawsze dzieli się swoją wiedzą i zdradza ciekawostki, nie tylko Sajgonu! W najnowszym odcinku podcastu Ok!Azja opowiada o mniejszościach etnicznych Wietnamu.

Adrian Zagrodzki - Ok!Azja do Rozmowy

Adrian Zagrodzki nazywany jest specjalistą od Wietnamu. Swoją ogromną wiedzą potrafi zaskoczyć nawet samych Wietnamczyków. Jest absolwentem filologii wietnamsko-tajskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2009 roku mieszka w Wietnamie.

Przez 5 lat pracował w wietnamskiej telewizji prowadząc programy dla Wietnamczyków, po wietnamsku. „W programie „W ukrytej kamerze”, wcielał się w przedstawicieli różnych zawodów, a w „Smaki Ulicy” jeździł po wszystkich prowincjach Wietnamu pokazując życie codzienne Wietnamczyków. Dzięki temu tak dobrze poznał kraj, a także... zakochał się w nim.

Adriana można było również zobaczyć w polskiej telewizji, w programach: "Jestem z Polski" oraz "Szokujące potrawy".

Odkryj tajemnice ludów gór w Adrianem Zagrodzkim! 

Dowiedz się:

  • Ile jest grup etnicznych w Wietnamie?
  • Jak żyją plemiona, osiadłe na terenach granicznych Wietnamu?
  • Jakim językiem posługują się mniejszości etniczne?
  • Kogo spotkał Clint Eastwood spotkał w filmie "Gran Torino"?
  • Czy kuchnia mniejszości etnicznych różni się od tej dobrze nam znanej z ulic Sajgonu?
  • Gdzie warto się wybrać, aby bliżej poznać mniejszości etniczne?

Jest też dużo o ubiorze, tradycji, kulturze. Nie brakuje oczywiście żartów - gwarantujemy, że nie raz uśmiechniecie się pod uchem.

Rozmowy z Adrianem Zagrodzkim można posłuchać zarówno na YouTube, jak i Spotify

Jeśli nie widzieliście/słyszeliście jeszcze poprzednich odcinków, warto to nadrobić:

Koniecznie dajcie znać jak wrażenia! 

Zapraszamy!

Adrian Zagrodzki Wietnam

Adrian Hai Phong Zagrodzki

Bardziej wietnamski niż najstarsi Wietnamczycy, znawca wietnamskiej kultury i języka, kiedy trzeba – niezastąpiony korespondent w dobie pandemii. Doskonale czuje się nie tylko w Azji, ale także przed kamerą.

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem