Ok!Azja do Rozmowy - Piotr Śmieszek o życiu w Indonezji


Przenieśmy się w godzinną podróż na indonezyjską wyspę Jawa. Naszym dzisiejszym gościem na kanale Ok!Azja do Rozmowy jest Piotr Śmieszek - podróżnik, współautor książki „Archipelag znikających wysp” oraz autor przewodnika po Indonezj „Bali i Lombok". Nowy odcinek można obejrzeć na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz posłuchać na Spotify i Apple Podcast.

Piotr mieszka w Yogyakarta, sercu Jawy, nazywanej indonezyjską stolicą kultury.

Po raz pierwszy do Indonezji przyleciał w 2001 roku po… kurtki zimowe - prowadził wówczas firmę odzoeżową. Spędził tu 2 tygodnie, które jak sam powiedział, odmieniły jego życie. Wrócił do Polski, ale często wracał do Indonezji, az po 7 latach postanowił osiąść tu na stałe. Z rozmowy dowiemy się jak wyglądała Dżakarta 20 lat temu orazi jaki wpływ wywarła pandemia na turystykę oraz mieszkańców Indonezji.

Piotr jest zakochany w Indonezji i raczej nie wyobraża sobie mieszkać w innym miejscu. Podczas rozmowy z Łukaszem Kozłowskim opowiada o życiu w Indonezji, podróżach, przygodach, a także:

  • Dlaczego akurat mieszka w Indonezji?
  • Jakie trudności napotkał Piotr w Indonezji? 
  • Na jaki pomysł wpadł rząd Indonezji odnośnie przeniesienia stolicy?
  • Jak Polacy są odbierani w Indonezji?
  • Czy w Indonezji można kupic polskie produkty?
  • Co zjeść w Indonezji?
  • Dokąd warto się udać wIndonezji?
  • Czy Piotr jest #teamdurian czy #teamantydurian?

Dowiemy się też więcej o Papui, o bezpieczeństwie, religii oraz zwierzętach Indonezj, a zwłaszcza o popularnym z memów nosaczu indonezyjskim.

Rozmowa z Piotrem Śmieszkiem jest siódmym odcinkiem w naszym cyklu Ok!Azja do Rozmowy. Do tej pory mieliśmy okazję gościć: Asię Matejko, Piotra Druzgałę, Radosława Nawrota. Pojawiły się również rozmowy z Adrianem Zagrodzkim o kuchni azjatyckiej, ewakuacji Sajgonu oraz mniejszościach etnicznych Wietnamu.

Zapraszamy na nasz kanał Ok!Azja na YouTube, Spotify oraz Apple Podcast

INDONEZJA WIDZIANA OKIEM PIOTRA

Piotr Śmieszek na Lotnisku
Bali w okresie Galungan
Bromo, Jawa
Gibon, Indonezja
Kogut z Timoru
Targowisko, Papau
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!