Skip to main content

Ok!Azja do Rozmowy - sport w Wietnamie


Sport to zdrowie! Czy Wietnamczycy też tak myślą? Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Ok!Azja do Rozmowy. Łukasz Kozłowski z Krzysztofem Michałowskim i Łukaszem Jankowskim,  rozmawiają o sporcie w Azji. Podcast po raz kolejny mieliśmy przyjemność nagrywać w barze 3 Monkeys w Sajgonie. Rozmowa dostępna jest na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify.

Łukasz Jankowski, najmłodszy stażem pracownik Wczasywazji.pl, w Wietnamie mieszka od 2014 roku. Obecnie jest naszym Travel Menagerem, a prywatnie miłośnikiem gór, sportu oraz azjatyckiej kuchni

Krzysztofa Michałowskiego mieliście już okazję poznać, np. z rozmowy o życiu w Wietnamie czy wietnamskich przesądach. Jest naszym pilotem wycieczkowym z ogromną wiedzą na temat Wietnamu i innych krajów regionu.

Łukasz Kozłowski, nasz niezastąpiony prowadzący. Poznaniak, jeden z założycieli Wczasywazji.pl,największy fan piłki nożnej. 

W 14. odcinku podcastu Ok!Azja do Rozmowy przybliżymy Ci tajniki sportu w Azji - zarówno amatorskiego, jak i wyczynoego.

Wietnamczycy kochają sport! Co ciekawe, ich pasja nie kończy się jedynie na obejrzeniu meczu w telewizji - chętnie uczestniczą chociażby w zajęciach na świeżym powietrzu, jak np. aerobik czy taniec (zazwyczaj w godzinach porannych, gdy nie doskwiera jeszcze upał).

FC Poland Saigon

Co ciekawe, Wietnam, przez 2 ostatnie lata, wygrywał plebiscyt na najlepszą kierunek na świecie do gry w golfa. Czego jeszcze dowiesz się z podcastu?

  • Piłka nożna - na boisku czy smartfonie? 
  • Jak wyglądają chińskie szachy?
  • Walki kogutów - nielegalny sport w Azji - czy wciąż jest popularny?
  • Czy Wietnamczycy lubią wędkować?
  • Czy Azjaci znają Roberta Lewandowskiego?
  • Gdzie w Wietnamie można pojedździć na łyżwach?
  • Z jakich sportów słynie Phuket?
  • Ilu Polaków grało w wietnamskiej lidze?
  • Czy Filipiny brały udział w Zimowej Olimpiadzie Sportowej?

My, Polacy w Sajgonie, staramy się nie odbiegać zbytnio od Wietnamczyków i również próbujemy swoich sił w sporcie! Sławek i Łukasz biorą udział w maratonach, a część naszego zespołu gra w drużynie piłkarskiej FC Poland Saigon.

Co jeszcze znajdziesz na naszym kanale Ok!Azja? Nagraliśmy  wiele ciekawych filmów i rozmów dotyczących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Dowiesz się np. jak NIE kupować ryżu, nauczysz się, jak poprawnie parzyć kawę po wietnamsku czy zobaczysz Polaka w wietnamskiej telewizji. A jeśli marzy Ci się przeprowadzka do Wietnamu, koniecznie posłuchaj rozmowy "Jak zacząć życie w Wietnamie" z Adrianem Zagrodzkim. 

Zapraszamy do słuchania i do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!