Ok!Azja do Rozmowy - Witold Gawlikowski o podróżach i życiu na Bali


Kolejna rozmowa z naszego cyklu OK!Azja do Rozmowy jest już dostępna! Tym razem Łukasz Kozłowski miał niezwykłą przyjemność gościć Witolda Gawlikowskiego - podróżnika, który swoją przygodę z odkrywaniem świata rozpoczął już w latach 70-tych. 

Witold Gawlikowski od 20 lat mieszka na Bali. Jest tam przewodnikiem, przedsiębiorcą oraz jak sam o sobie mówi - Azjofilem. Podróże są jego największą pasją.

Podróże z mapą w ręku

Jak to jest podróżować bez smartfona w kieszeni? Witold Gawlikowski bardzo dobrze o tym wie, bo jeździć po świecie zaczął jeszcze w czasach Demokracji Ludowej. O przemierzaniu Afryki bez mapy, „nielegalnej” podróży do Singapuru, trudach przemieszczania się „w tamtych czasach”, przygodach i ciekawostkach, opowiada w naszym najnowszym podcaście.

Podczas rozmowy dowiemy się, skąd u Witolda Gawlikowskiego wzięła się pasja do podróży, a także:

  • Czy Bali jest już otwarte dla turystów?
  • Jak wygląda podróż po Afryce z mapą w ręku?
  • Jak wyglądały podróże czasach PRLu?
  • Dlaczego w czasach PRLu jadąc do Azji Południowo-Wschodniej TRZEBA było polecieć do Singapuru?
  • Dlaczego Witold wybrał Bali na swoje miejsce zamieszkania?

Zapraszamy na nasz kanał Ok!Azja. Podcast dostępny na Spotify, Apple Podcast oraz YouTube!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.