Wiza na Filipiny / update: lipiec 2020


Ogólnie rzecz biorąc na Filipinach obowiązuje ruch wizowy, jednakże aby udać się na Filipiny w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy. Na przejściu granicznym otrzymamy po prostu odpowiedni stempel w paszporcie.


Stolica Filipin - Manila
Azjatyckie stemple w paszporcie, w tym: filipiński "Balikbayan Stamp"
Rajska plaża na Filipinach

30 dni na Filipinach bez wizy

Przy wjeździe na teren Republiki Filipin będziemy musieli przedstawić bilet powrotny lub wylotowy do innego kraju oraz ważny paszport (na co najmniej pół roku do przodu). Trzeba także udowodnić, że posiadamy środki finansowe na każdy dzień pobytu na terenie tego kraju, choć ich wysokość nie jest z góry ustalona.

Jeśli pojawialiśmy się na terenie Filipin w ramach 30-dniowego pobytu bezwizowego, warto wiedzieć, że bez większych problemów możemy go przedłużyć o kolejne 29 dni. Zrobimy to w najbliższym Biurze Imigracyjnym (kilkadziesiąt placówek rozsianych po całym kraju) za 2130 lub 3130 (wersja ekspresowa) filipińskich pesos.

Planowanie wymarzonej wycieczki na Filipiny
Kobieta zwiedzająca Manilę
Wiza turystyczna na Filipiny

Jeśli z góry planujemy dłuższy pobyt na Filipinach, na miesiąc i więcej, a także pragniemy zaoszczędzić trochę pieniędzy (koszt przedłużenia pobytu + ewentualne koszty dojazdu do Biura Imigracyjnego) lub nasza wizyta nie ma wyłącznie charakteru turystycznego, możemy odpowiednio wcześniej odwiedzić ambasadę Filipin w celu wyrobienia wizy. Wizy wydawane przez Filipiny obejmują okres 59 dni.

Dokumenty wymagane do uzyskania wizy są standardowe:

  • paszport z datą ważności co najmniej półroczną,
  • 2 zdjęcia paszportowe,
  • wniosek wizowy (podpis na formularzu wizowym powinien być poświadczony notarialnie)
  • bilet lub rezerwacja lotnicza.

Na wizę czeka się dwa dni robocze.

Wiza biznesowa na Filipiny

Biznesmeni, naukowcy czy studenci, wybierający się na Filipiny w celach służbowych, powinni wystąpić o wydanie wizy biznesowej. Wydawana jest na okres 59 dni za pośrednictwem ambasady.

Filipiny – wylot z kraju

Przy wylocie z Filipin uiszczamy opłatę lotniskową w wysokości 750 PHP (peso filipińskie), czyli ok. 52 PLN. W Manili od 3 lat wliczone jest to już w cenę biletu, nie musimy więc płacić ekstra.


Przydatne adresy:
Niezbędnik podróżnika do Azji

Ambasada Filipin w Polsce

Ambasada Republiki Filipin w Warszawie
ul. Lentza 11
00-956 Warszawa
Telefon: (22) 490-20-25
Fax: (22) 60 254 10 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Manili

9th Floor, DelRosarioLaw Centre, 21st Drive corner 20th Drive, Bonifacio Global City, City of Taguig 1630, Metro Manila.
Telefon: +63 2 53182700
Fax: +63 2 53182715  
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail (sprawy konsularne): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: https://www.gov.pl/web/filipiny/ambasada

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.