Wiza na Filipiny / update: kwiecień 2023


Ogólnie rzecz biorąc na Filipinach obowiązuje ruch wizowy, jednak aby udać się na Filipiny w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy. Na przejściu granicznym otrzymasz po prostu odpowiedni stempel w paszporcie. Jeśli chodzi o wszelkie regulacje pocovidowe, dotyczące wjazdu na Filipiny, aktualne informacje znajdziesz tutaj.

30 dni na Filipinach bez wizy

Przy wjeździe na teren Republiki Filipin trzeba przedstawić bilet powrotny lub wylotowy do innego kraju oraz ważny paszport (na co najmniej pół roku do przodu). Trzeba także udowodnić, że dysponuje się środkami finansowymi na każdy dzień pobytu na terenie tego kraju, choć ich wysokość nie jest z góry ustalona.

Jeśli wybierasz się na Filipiny w ramach 30-dniowego pobytu bezwizowego, warto wiedzieć, że bez większych problemów możesz go przedłużyć o kolejne 29 dni, a następnie ubiegać się o przedłużenie o 1 miesiąc, 2 miesiące lub 6 miesięcy. Zrobisz to w najbliższym Biurze Imigracyjnym (kilkadziesiąt placówek rozsianych po całym kraju) za od 3000 do 5000 filipińskich pesos. Odpowiednie dokumenty warto złożyć co najmniej tydzień przed wygaśnięciem ważnego pobytu. Tu znajdziesz więcej szczegółów: Przedłużenie pobytu (Biuro Imigracyjne Republiki Filipińskiej).

Planowanie wymarzonej wycieczki na Filipiny

ZOBACZ FILIPINY Z WCZASYWAZJI.PL!

Kobieta zwiedzająca Manilę
Wiza turystyczna na Filipiny

Jeśli z góry planujesz dłuższy pobyt na Filipinach, na miesiąc i więcej, a także pragniesz zaoszczędzić trochę pieniędzy (koszt przedłużenia pobytu + ewentualne koszty dojazdu do Biura Imigracyjnego) lub Twoja wizyta nie ma wyłącznie charakteru turystycznego, możesz odpowiednio wcześniej odwiedzić ambasadę Filipin w celu wyrobienia wizy. Wizy wydawane przez ambasadę obejmują okres 59 dni.

Dokumenty wymagane do uzyskania wizy są standardowe:

  • paszport z datą ważności co najmniej półroczną,
  • 2 zdjęcia paszportowe,
  • wniosek wizowy (podpis na formularzu wizowym powinien być poświadczony notarialnie)
  • bilet lub rezerwacja lotnicza.

Na wizę czeka się około 2-3 dni robocze.

Wiza biznesowa na Filipiny

Biznesmeni, naukowcy czy studenci, wybierający się na Filipiny w celach służbowych, powinni wystąpić o wydanie wizy biznesowej. Wydawana jest na okres 59 dni za pośrednictwem ambasady.

Filipiny – wylot z kraju

Przy wylocie z Filipin uiszcza się opłatę lotniskową w wysokości: dla klasy biznesowej - ok. 1620, standardowo - 810, a w opcji obniżonej - 300 filipińskich pesos. Jest to tak zwany podatek turystyczny / podatek podróżny. W Manili od kilku lat wliczone jest to już w cenę biletu, nie trzeba więc płacić ekstra.


Przydatne adresy:
Niezbędnik podróżnika do Azji

Ambasada Filipin w Polsce

Ambasada Republiki Filipin w Warszawie
ul. Lentza 11
00-956 Warszawa
Telefon: (22) 490-20-25
Fax: (22) 60 254 10 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Manili

9th Floor, DelRosarioLaw Centre, 21st Drive corner 20th Drive, Bonifacio Global City, City of Taguig 1630, Metro Manila.
Telefon: +63 2 53182700
Fax: +63 2 53182715  
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail (sprawy konsularne): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: https://www.gov.pl/web/filipiny/ambasada

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!