Bilet do Angkor - najlepsza pamiątak z Kambodży


Często powtarzamy, że Siem Reap to jedno z naszych ulubionych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. A jak Siem Reap to oczywiście Angkor! Inaczej się po prostu nie da. Jeszcze nie spotkaliśmy się z nikim, kto dobrowolnie chciałby ominąć największy skarb archeologiczny świata.

Chyba nie musimy przypominać, że piękno Angkoru możecie poznać w naszym towarzystwie, zmierzając naszą autorską ścieżką i zaglądając w miejsca, które jeszcze nie wszyscy odkryli?

Bilet do Angkor
Bilet do Angkoru
Bilet jedyny w swoim rodzaju!

Ale zanim to wszystko, trzeba najpierw nabyć bilet do Angkoru. Brzmi trywialnie, a jednak: bilet biletowi nierówny. Ci, co byli, to wiedzą i idziemy o zakład, że ich bilet z Angkoru nie wylądował podarty w śmietniku obok innych kart wstępu czy dokumentów podróży.

Okazuje się, że angkorskie bilety są jedną z fajniejszych pamiątek z podróży do Kambodży. Na bilecie tradycyjnie widnieje cena, data i ładna miniaturka zwiedzanego miejsca, ale prawdziwą wisienką na torcie jest nasze własne zdjęcie, zrobione tuż przed wydaniem biletu. Uśmiech szczęścia, pełen fascynacji błysk w oku, kropelka potu, nos spalony w azjatyckim słońcu, kask rowerowy czy kapelusz Indiany Jonesa – to wszystko zostaje uwiecznione na fotografii.

Taki imienny bilet ze zdjęciem warto zachować nie tylko ze względów sentymentalnych, ale także w celu uniknięcia grzywny, jaka grozi za jego brak w momencie kontroli.

Ceny biletów

Kontemplując bilet, na którym widnieje twarz Łukasza Kozłowskiego – dla niewtajemniczonych: jednego z założycieli Wczasywazji.pl, miejcie na uwadze, że od 1 lutego 2017 roku cena wejściówki do Angkoru znacznie wzrosła i za jeden dzień zwiedzania zapłacimy nie 20, a 37 dolarów. Bilet trzydniowy dostaniemy teraz za 62 dolary, a tygodniowy – za 72 USD.

Bilet jest indywidualny, wyrabiany ze zdjęciem w centrum biletowym. Bilet kupiony po godzinie 17:00 danego dnia jest ważny również w dniu następnym (Angkor jest zamykany około 16:00-17:00).

Bilety trzeba mieć przy sobie i ich nie zniszczyć, ponieważ są sprawdzane w wielu punktach po drodze i przy świątyniach.


Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!