Kambodża to nie tylko Angkor


Myśląc o Kambodży od razu pojawiają nam się przed oczami monumentalne świątynie Angkoru. Oczywiście, jest to nieodłączny punkt zwiedzania kraju, ale nie zapominajmy o innych pięknych, otaczających nas atrakcjach.Nie tylko świątynie...

O Angkorze, dawnym państwie Khmerów słyszał każdy. Liczne świątynie zachwycają wielkością, pięknymi zdobieniami, często doskonałym stanem zachowania, a innym razem połączeniem z naturą, jak na przykład obrośnięta korzeniami Ta Prohm.

Angkor to też miejsce zamieszkania licznych małp, z którymi można podzielić się śniadaniem na trawie (albo poczęstują się same). Pomiędzy świątyniami można spacerować albo skorzystać z tuk-tuka – najpopularniejszego khmerskiego środka transportu.

Za co kocham Kambodżę?

Kocham Kambodżę. Za krajobrazy, gościnność, kuchnię i… spokój. Był to jeden z pierwszych azjatyckich krajów, jaki odwiedziłem. Lubię sobie spacerować mało uczęszczanymi uliczkami, próbować nowych potraw, robić zakupy w lokalnych sklepach czy małych, rodzinnych stoiskach, rozmawiać z ludźmi.

Kambodża ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zarówno bogactwo historii (również tę smutniejszą część), jak i jej nowoczesne oblicze. Warto poznać Kambodżę zupełnie z innej strony, z dala od turystów, wśród mieszkańców i otaczającej przyrody. Gdy już raz jej zasmakujemy, będziemy chcieli powrócić tu ponownie.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.