Kambodża z dzieckiem i książką pod pachą – czyli przewodnik po Angkorze dla dzieci


Jak przygotować dziecko w podróż do Azji, a konkretnie: do Kambodży? Nie spodziewajcie się kolejnego wpisu o ubezpieczeniach, apteczce, środkach na komary, filtrach przeciwsłonecznych czy okryciach głowy, pragnę bowiem poruszyć temat przygotowania merytorycznego.


Podróżowanie przez Siem Reap w lokalnym stylu
Sophie Lizeray - ilustracja do książki
Rogaty mieszkaniec okolic Siem Reap

Najmłodsi podróżnicy chłoną nowe wrażenia wszystkimi zmysłami i właściwie nie potrzebują sztywnych przewodników, bo raczej nikt nie chce, aby eksplorowanie Angkoru zamieniło się w nudne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie z obowiązkowym robieniem notatek (tak, trauma z czasów szkolnych). Szkoda jednak nie skorzystać z okazji, aby poszerzyć i nieco utrwalić wiedzę dziecka o świecie.

I tu doskonałą pomocą mogą okazać się takie perełki wydawnicze, jak Wandering Angkor autorstwa Sophie Lizeray.

We wnętrzu książeczki rysunkowa postać dziewczynki zaprasza nas w podróż po Angkorze w „local style", czyli na motocyklu.

Przyjaźni mieszkańcy Siem Reap
Przewodnik po Angkorze dla dzieci - Sophie Lizeray

Najpierw przedzieramy się przez zatłoczone Siem Reap, poza miastem natykamy się na byka i staw pełen lotosów, by nagle stanąć przed monumentalną, wschodnią bramą Angkor Thom. W środku znajdziemy wiele ilustracji, minimapkę okolicy, plan świątyni Bayon itp. Wraz z główną bohaterką będziemy kontemplować najważniejsze budowle, płaskorzeźby, atmosferę tego zakątka Kambodży i los sprzedających pamiątki dzieci.

Garść informacji praktycznych, garść ciekawostek kulturowych i barwne ilustracje czynią tę niewielką książkę (60 stron) bardzo przyjaznym przewodnikiem po Angkorze i okolicach, skierowanym do najmłodszych.

Pozycja ta dostępna jest na Amazonie z kilkanaście dolarów. Ważna uwaga: książka napisana jest w języku angielskim.

To naprawdę świetna zabawa poszukiwać szczegółów z książeczki podczas rodzinnej wyprawy po Angkorze.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!