Ok!Azja- najważniejsze informacje o Kambodży


Przed Tobą pierwsza podróż do Kambodży? Przypomnij sobie podstawowe fakty na temat kraju Khmerów i poznaj inne ciekawostki na temat tego przepięknego miejsca na mapie Azji Południowo-Wschodniej.

Z czym kojarzy się Kambodża? Na pewno z kompleksem świątyń Angkor, pyszną kuchnią i wioskami na wodzie. Ale kraj ten skrywa o wiele więcej ciekawych miejsc i atrakcji. 

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu "Wszystko o...". Poznaj 15 faktów na temat tego pięknego, choć naznaczonego trudną historią kraju. Nie sposoób opowiedzieć o wszystkim więc tym odcinku Adrian Zagrodzki z zespołu Wczasywazji.pl wyjątkowo nie opowiada o Angkor Wat, Czerwonych Khmerach czy dżungli, ale m.in. o: pięknych plażach, aromatycznym jedzeniu,  położeniu Kambodży. Odpowiada też na wiele nurtujących pytać, np.:

  • Jaka jest waluta Kambodży?
  • Jak wygląda flaga Kambodży?
  • Kiedy jechać do Kambodży?
  • Jak mieszkają Khmerowie?
  • Ile w Kambodży kosztuje piwo?
  • Jak się nazywa narodowa potrawa Malezji?
  • Jak brzmi pełna nazwa Phnom Penh
  • oraz inne, ciekawe informacje!

Po więcej zapraszamy na nasz Ok!Azja na YouTube! Znajdziecie tam również  rozmowy z naszymi gośćmi-podróżnikami, ciekawe filmy pokazujące życie w Sajgonie. 

Wakacje w Kambodży z wczasywazji.pl

Kambodża bez wątpienia jest jednym z ciekawszych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Z nami zobaczysz wszystkie najpiękniejsze miejsca, zabytki i atrakcje - nie tylko Angkor i Tonie Sap. Rozsmakujemy Cię w lokalnej kuchni, zobaczysz jak żyją mieszkańcy i poznasz ich gościnność, odpoczniesz na rajskiej plaży. Z wczasywazji.pl zobaczysz Kambodżę mniej komercyjnie i gwarantujemy, że pokochasz ją tak jak my.

Jeśli marzą Ci się wyjątkowe wakacje w Kambodży, wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Flaga Kambodży
Kuchnia khmerska
Plaża, Kambodża
Waluta Kambodży
Mieszkanka Kambodży
Domy w dżungli
Kambodża
Siem Reap
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!