Jak już zapewne wielu z Was zdążyło się zorientować, Wczasywazji.pl to nie tylko możliwość zabukowania fajnej wycieczki i kompetentnego przewodnika. To również wspólne tworzenie planu wyprawy, wybór standardu noclegów i atrakcji dopasowanych do Waszych oczekiwań.

pp sr by boat

Mało romantycznym, a jednak esencjonalnym punktem każdej podróży są zaś wszelkiego rodzaju transfery, czyli po prostu przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Również w tej kwestii możecie na nas liczyć w stu procentach – pomożemy wszystko zaplanować i ogarnąć, a wszelkie przejazdy czy przeloty (poza tym z Polski do Azji) będą wliczone w cenę wycieczki.

Z PP do SR

Ale do czego zmierzamy? Otóż taki transfer, dajmy na to z Phnom Penh do Siem Reap (to tu docieramy, żeby zobaczyć Angkor), może być zwykłą koniecznością (ot, trzeba nam „przeboleć" 6 h w autobusie), ale może też być… szaloną przyjemnością i atrakcją samą w sobie – jeśli zdecydujemy się na transport wodny, konkretnie speedboat (i jeśli stan wód w danym okresie roku pozwoli na jego przeprowadzenie).

Konieczna do przebycia trasa nam się nie skróci – nadal będzie to 6 h drogi, ale za to wrażenia, emocje i widoki, jakich doświadczymy po drodze zapadną nam w pamięć na długo.

Krajobrazy Tonle Sap - speed ferry

Jak? Gdzie? Kiedy?

Trasę z Phnom Penh do Siem Reap oraz z Siem Reap do Phnom Penh można pokonać drogą wodną mniej więcej od lipca do marca (w porze suchej transport wodny zazwyczaj nie działa).

Ponieważ najbardziej atrakcyjnie jest na dachu łodzi, warto planując taką podróż pamiętać o kremie z filtrem bardziej niż zwykle.

Dla niewtajemniczonych uściślijmy, że trasa wiedzie przez rzekę i jezioro Tonle Sap. Po wyjeździe z Phnom Penh zachwyci nas krajobraz rzeczny, a w pobliżu Siem Reap – malownicze pływające wioski na jeziorze. Tę „malowniczość" trzeba jednak odpowiednio rozumieć. Prowizoryczne chaty stawiane na palach nie są bowiem piękne w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością klimatyczne... no i kolorowe.

Jeśli zastanawiacie się, jak zorganizować taki transport, ile to kosztuje i jakie są szanse na wpisanie go do Waszego indywidualnego planu wycieczki, koniecznie skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość prywatną na Facebooku.

A jeśli ciekawi Was, jak jeszcze umiemy zrobić dobry użytek z popularnych azjatyckich środków transportu, zapoznajcie się z naszą ofertą wycieczki Nocny Sajgon.