Skip to main content

Jak dostać się łodzią z Phnom Penh do Siem Reap?


Jak już zapewne wielu z Was zdążyło się zorientować, Wczasywazji.pl to nie tylko możliwość zabukowania atrakcyjnej wycieczki i kompetentnego przewodnika. To również wspólne tworzenie planu wyprawy, wybór standardu noclegów i atrakcje dopasowane do potrzeb i oczekiwań grupy.

Z punktu A do punktu B

Często mało romantycznym, a jednak esencjonalnym punktem każdej podróży są wszelkiego rodzaju transfery, czyli po prostu przemieszczanie się z punktu A do punktu B.

Również w tej kwestii możesz na nas liczyć w stu procentach – jeśli zdecydujesz się na podróżowanie z nami, cała organizacja leży po naszej stronie - pomożemy wszystko zaplanować i ogarnąć, dopilnujemy, by nasz gość stawił się w danym miejscu w porę, a wszelkie przejazdy czy przeloty (poza tym z Polski do Azji) będą wliczone w cenę wycieczki.

Tonle Sap wioski na wodzie Kambodża

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TONLE SAP

From PP to SR by boat

A MOŻE CHCESZ SIĘ WYBRAĆ ŁODZIĄ
Z WIETNAMU DO KAMBODŻY?

Podróż łodzią z Phnom Penh do Siem Reap

Ale do czego zmierzamy? Otóż taki transfer, dajmy na to z Phnom Penh do Siem Reap (to tu docieramy, żeby zobaczyć Angkor), może być zwykłą koniecznością (trzeba „przeboleć" 6 h w autobusie), ale może też być… szaloną przyjemnością i atrakcją samą w sobie – jeśli zdecydujesz się na transport wodny, a konkretnie speedboat (jeśli oczywiście stan wód w danym okresie roku pozwoli na jego przeprowadzenie).

Konieczna do przebycia trasa się nie skróci – nadal będzie to 6 h drogi, ale za to wrażenia, emocje i widoki, jakich doświadczysz po drodze zapadną Ci w pamięć na długo.


Zobacz, jak spędzisz ten rejs z nami:
Speedboat Kambodża
Łodzią z PP do SR
Speedboat z Wczasywazji.pl
Speedboat Tonle Sap nabrzeże
Speedboat Tonle Sap wioski na wodzie

Jak? Gdzie? Kiedy?

Trasę z Phnom Penh do Siem Reap oraz z Siem Reap do Phnom Penh można pokonać drogą wodną mniej więcej od lipca do marca (w porze suchej transport wodny zazwyczaj nie działa - tu przeczytasz więcej o pogodzie w Kambodży). Ponieważ najbardziej atrakcyjnie jest na dachu łodzi, warto planując taką podróż pamiętać o kremie z filtrem!

Krajobrazy Tonle Sap

POZNAJ Z NAMI WSZYSTKIE OBLICZA KAMBODŻY

Dla niewtajemniczonych uściślijmy, że trasa wiedzie przez rzekę i jezioro Tonle Sap. Po wypłynięciu z Phnom Penh zachwyci Cię krajobraz rzeczny, a w pobliżu Siem Reap – malownicze pływające wioski na jeziorze. Tę „malowniczość" trzeba jednak odpowiednio rozumieć. Prowizoryczne chaty stawiane na palach nie są bowiem piękne w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością klimatyczne... no i kolorowe.

Jeśli kusi Cię taka wyprawa i chcesz wpleść ją w plan swojej indywidualnej wycieczki do Kambodży z Wczasywazji.pl, koniecznie daj nam znać poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość prywatną na Facebooku. Jeśli podrózujesz na własną rękę zapytaj o bilety na taki rejs w swoim hotelu lub w przystani  Chong Khneas (Siem Reap) czy Phnom Penh Passenger Terminal.

A jeśli ciekawi Cię, jaki jeszcze środek transportu można zmienić w niebanalną atrakcję, zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą wycieczki Nocny Sajgon.

 

 Chcesz poznać Kambodżę od niecodziennej strony z Wczasywazji.pl? 

 Napisz do nas, a skomponujemy program idealny dla Ciebie

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!