tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Wczasy w Birmie. Mjanma - Twój kierunek na wakacje 2019
podziwiajac-birme Wczasy w Birmie. Mjanma - Twój kierunek na wakacje 2019

Birma (Mjanma) cieszy się coraz większa popularnością wśród turystów. Zachwyca wspaniałymi świątyniami, ciekawą kuchnią oraz gościnnością. Często jednak dochodzą do nas niepokojące doniesienia odnośnie sytuacji politycznej kraju. Czy zatem w Birmie można czuć się bezpiecznie?

Dalej
Połów ryb w Birmie

Sprawa wiz do Birmy jest trochę skomplikowana, za co odpowiedzialność ponosi rządząca krajem wojskowa junta, która w 2010 roku zniosła możliwość uzyskania wiz na lotnisku w Yangon. Wśród ogólnego zamieszania w kwestii wizowej, jedno jest pewne – jadąc do Birmy podlegamy obowiązkowi wizowemu.

Dalej
Mandalay

Jesteśmy z powrotem w Mandalay i zostały nam tylko dwa dni w Myanmar zanim powrócimy do Europy. Po co jednak w ogóle przyjechałyśmy do tego kraju? I dlaczego Myanmar (Birma)? 

Dalej
Bajeczne balony nad Bagan w Birmie

Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

Dalej
Yangon

We wrześniu 2007 roku setki mnichów wyszły na ulice Yangon, aby w pokoju wstawić się za narodowym pragnieniem demokracji dla swojego kraju. Pamiętam to wydarzenie z wiadomości, jakby miało ono miejsce wczoraj. Pamiętam również, że ich "protest" został dość brutalnie stłumiony poprzez tamtejsze władze. 

Dalej