tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Wczasy w Azji | Wakacje w Birmie
podziwiajac-birme Wczasy w Azji | Wakacje w Birmie

Birma (Mjanma) cieszy się coraz większa popularnością wśród turystów. Zachwyca wspaniałymi świątyniami, ciekawą kuchnią oraz gościnnością. Często jednak dochodzą do nas niepokojące doniesienia odnośnie sytuacji politycznej kraju. Czy zatem w Birmie można czuć się bezpiecznie?

Dalej
Połów ryb w Birmie

Sprawa wiz do Birmy jest trochę skomplikowana, za co odpowiedzialność ponosi rządząca krajem wojskowa junta, która w 2010 roku zniosła możliwość uzyskania wiz na lotnisku w Yangon. Wśród ogólnego zamieszania w kwestii wizowej, jedno jest pewne – jadąc do Birmy podlegamy obowiązkowi wizowemu.

Dalej
Mandalay

Jesteśmy z powrotem w Mandalay i zostały nam tylko dwa dni w Myanmar zanim powrócimy do Europy. Po co jednak w ogóle przyjechałyśmy do tego kraju? I dlaczego Myanmar (Birma)? 

Dalej
Bajeczne balony nad Bagan w Birmie

Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

Dalej
Yangon

We wrześniu 2007 roku setki mnichów wyszły na ulice Yangon, aby w pokoju wstawić się za narodowym pragnieniem demokracji dla swojego kraju. Pamiętam to wydarzenie z wiadomości, jakby miało ono miejsce wczoraj. Pamiętam również, że ich "protest" został dość brutalnie stłumiony poprzez tamtejsze władze. 

Dalej