fbpx

Pytania o pogodę pojawiają się najczęściej jako pierwsze podczas planowania podróży do Azji (tuż za nimi plasują się kwestie wizowe). Trudno się temu dziwić – dla wielu z nas wyjazd na Filipiny jest podróżą życia i raczej nie damy się przekonać, że deszcz w tropikach też ma swoje uroki.

Dalej
Manila o zachodzie słońca

Podróż po Filipinach nie może sie obejść bez wizyty w stolicy i największym mieście kraju – Manili. Stolicy, która może zaskoczyć, gdyż zdecydowanie różni się od naszego wyobrażenia o typowym azjatyckim mieście. Czy warto spędzić tu więcej czasu?

Dalej
Wizy do krajów azjatyckich - najnowsze informacje na wczasywazji.pl

Ogólnie rzecz biorąc na Filipinach obowiązuje ruch wizowy, jednakże aby udać się na Filipiny w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy. Na przejściu granicznym otrzymamy po prostu odpowiedni stempel w paszporcie.

Dalej
Filipiński kierowca tuk-tuka

Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

Dalej