Wakacje w Indonezji. Zaplanuj niesamowite wczasy 2019!
Wybrzeże Indonezji

10 czerwca 2015 roku rząd indonezyjski uruchomił politykę wizową dla osób odwiedzających Indonezję. Obywatele 45 krajów, w tym również  Polacy nie muszą więc posiadać wizy, aby wybrać sie na wczasy do Indonezji. Warunkiem jest, że pobyt nie będzie dłuższy niż 30 dni.

Dalej
indonezja-krajobraz-po-tsunami Wakacje w Indonezji. Zaplanuj niesamowite wczasy 2019!

28 września 2018 r. o godzinie 17:02 czasu lokalnego, jedną z indonezyjskich wysp: Celebes (Sulawesi) nawiedziło silne trzęsienie ziemi (7,5 w Skali Richtera), którego konsekwencją była niszczycielska fala tsunami o wysokości 1-2,5 metra.

Dalej
Nosale w Borneo

Trzy kraje na jednej wyspie? Jak łatwo się domyślić: mowa o Borneo. Jeszcze do niedawna Borneo nazywane było „płucami” świata. Czy tak jest nadal? Turyści pokochali tę wyspę za cudownie zielone krajobrazy i niespotykaną faunę, ale czy wiedzą, z jakimi problemami boryka się Borneo? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

Dalej
trzesienie-ziemi-na-lombok-i-bali Wakacje w Indonezji. Zaplanuj niesamowite wczasy 2019!

W lipcu i sierpniu 2018 r. Indonezję nawiedziła seria trzęsień ziemi. Trzy z nich, z epicentrum na Lombok, okazały się szczególnie silne i dramatyczne, pociągając za sobą setki ofiar śmiertelnych (przede wszystkim trzęsienie z 5 sierpnia 2018 r.), niemal dwa tysiące rannych oraz ogrom zniszczeń – domów, szkół i miejsc kultu – szczególnie w północnych rejonach wyspy Lombok.

Dalej
bali-mount-agung Wakacje w Indonezji. Zaplanuj niesamowite wczasy 2019!

Mount Agung to balijski wulkan, mogący poszczycić się sławą najwyższego szczytu wyspy (3142 m n.p.m.). Jest to wulkan wciąż aktywny, lecz nie brak śmiałków, którzy organizują na jego szczyt wyprawy trekkingowe (szlaki oceniane są jako trudne i wymagające odpowiedniego ekwipunku, ale oczywiście bardzo satysfakcjonujące).

Dalej
Świątynia na Bali

Indonezyjska wyspa Bali to raj na ziemi, kuszący egzotyczną kulturą i malowniczymi krajobrazami. Świątynie ulokowane na stromych klifach, zielone pola ryżowe, złote plaże, bajeczna roślinność i gościnni mieszkańcy – to wszystko czeka na Ciebie na Bali!

Dalej
Plaża na Bali

Kiedy jechać? To pytanie nurtuje wszystkich turystów, bez względu na to w jaką część świata się wybierają …W końcu nikt z nas nie chciałby spędzić wymarzonego urlopu w hotelowym pokoju, chroniąc się przed deszczem czy też ekstremalnymi upałami.

Dalej