fbpx
Pogoda w Kambodży w poszczególnych miesiącach

Kambodży nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wojaży. Do odwiedzin zachęcają liczne zabytki przypominające o burzliwej historii kraju, bogata kultura, przyjaźni mieszkańcy, wyśmienita kuchnia oraz oczywiście pogoda!

Dalej
Wiza do Kambodży

W Królestwie Kambodży obowiązuje ruch wizowy, jednakże polscy turyści wybierający sie do tego kraju, nie powinni mieć problemów z wyrobieniem potrzebnego dokumentu. Wizę turystyczną do Kambodży można uzyskać w ambasadzie, przez internet lub bezpośrednio na lotnisku czy lądowym przejściu granicznym.

Dalej
Tarantule a-ping - Kambodża

Pamiętacie amerykańskie reality show „Fear Factor" („Nieustraszeni"), w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami i własnym strachem? Jednym z bardziej mrożących krew w żyłach wyzwań było zjedzenie obrzydliwego specjału.

Dalej
Khmerskie dzieci z pamiątkami w Angkorze

O Angkorze napisano już chyba wszystko. Ile jednak opisów byśmy nie przeczytali, nie są one w stanie oddać magii tego miejsca. Nawet w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć. Angkor trzeba poczuć – nasycić się tym miejscem można tylko w jeden sposób: decydując się na podróż do Kambodży.

Dalej
Wiejski krajobraz Kambodży

Myśląc o Kambodży od razu pojawiają nam się przed oczami monumentalne świątynie Angkoru. Oczywiście, jest to nieodłączny punkt zwiedzania kraju, ale nie zapominajmy o innych pięknych, otaczających nas atrakcjach.

Dalej
Rodzina na skuterze w Siem Reap (Kambodża)

Fenomen Siem Reap polega na jego lokalizacji – jest to miasto położone w odległości zaledwie 7 kilometrów od zabytkowego kompleksu Angkoru. Taka odległość od jednego z cudów świata to chyba wystarczający powód, by zająć zaszczytne miejsce na turystycznej mapie Kambodży?

Dalej
Bilet do Angkoru

Często powtarzamy, że Siem Reap to jedno z naszych ulubionych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. A jak Siem Reap to oczywiście Angkor! Inaczej się po prostu nie da. Jeszcze nie spotkaliśmy się z nikim, kto dobrowolnie chciałby ominąć największy skarb archeologiczny świata.

Dalej
Riksze w Kambodży

Kambodża skrada coraz więcej podróżniczych serc i z każdym rokiem przybywa tu więcej turystów. Zachwycają nas tutejsze monumentalne budowle, egzotyczna kuchnia, piękne krajobrazy oraz legendarna gościnność miejscowych mieszkańców.

Dalej