fbpx
Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

Dalej
Plaża Phra Nang w Tajlandii

Jeśli zamierzamy spędzić w Tajlandii urlop, będziemy potrzebowali wizy, choć istnieje odstępstwo od tego obowiązku. Od sierpnia 2011 Tajlandia zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Polski, których pobyt w tym kraju nie będzie dłuższy niż miesiąc.

Dalej
Piaszczysta plaża Krabi

Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Znana jest z wyśmienitej, pikantnej kuchni, piaszczystych plaż i lazurowych wód, pięknych świątyń oraz przyjaznych, uśmiechniętych ludzi. Tajlandia często wybierana jest jako kierunek podróży ze względu na pogodę – jest to miejsce, które można odwiedzić przez cały rok.

Dalej
Zabawa w Tajlandii

Początkowo można by pomyśleć, że podróż z dziećmi do Tajlandii będzie nazbyt uciążliwa. Tajlandia jest jednak jednym z najbardziej przyjaznych dzieciom krajem świata, a dla rodzin wyjątkowo opłacalna. Trend podróży rodzinnych staje się w Tajlandii coraz bardziej zauważalny i branża hotelowa bierze ten fakt pod uwagę.

Dalej
Kuchnia wege w Azji

O ile w Polsce nie mam problemu z kupowaniem czy przygotowywaniem potraw, tak w podróży nie jest już tak łatwo. Po pierwsze: nazwy bywają mylące, po drugie: kelnerzy albo sprzedawcy kłamią, po trzecie: dominują głównie potrawy z dodatkiem mięsa. 

Dalej

Malowniczo położone wśród gór, lasów i wodospadów Chiang Mai przyciąga każdego roku tłumy turystów, którzy prócz pięknych widoków i przyjemnego klimatu znajdują tu także wspaniałe świątynie, ciekawe muzea, kolorowe bazary i dobrą kuchnię.

Dalej
Mui-Ne

Podróżować po Azji zacząłem około 12 lat temu. Podczas każdej kolejnej wizycie, zakochiwałem się coraz bardziej, aż w końcu postanowiłem zamieszkać tam na stałe. Padło na Wietnam, a dokładniej na Ho Chi Minh.

Dalej
Wczasywazji w „All Inclusive"

Jeśli wpadł Wam w ręce wiosenny (2017) numer magazynu podróżniczego „All Inclusive", to z pewnością zauważyliście tam dobrze znane niebiesko-pomarańczowe logo z palemką. Tak, to my – postanowiliśmy zaprosić Was do poznania najciekawszych zakątków Azji w naszym towarzystwie.

Dalej
Sklepy w Bangkoku

Zakupy są nieodłącznym elementem podróżowania, a Tajlandia zajmuje szczególne miejsce na mapie zakupowych rajów. Z przyjemnością dotykamy, wąchamy i kosztujemy przedmiotów pożądania na tutejszych targach, choć często ich cenę musimy sobie wynegocjować.

Dalej
Bezpieczny odpoczynek w Tajlandii

Tajlandia, nazywana też Krainą Uśmiechu skradła serca turystów na dobre. Każdego roku odwiedza ją coraz więcej turystów. Kochamy wyśmienitą kuchnię, mieniące się w słońcu świątynie, piaszczyste plaże oraz gościnność mieszkańców. Jednak czy Tajlandia jest bezpieczna?

Dalej
Posążek buddy z tajlandzkiego targu i euro centy

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że Tajlandia to szansa na egzotyczne wakacje za bezcen. Że każdy Europejczyk przybyły w te strony, nawet jeśli w kraju powodzi mu się średnio, będzie opływał w luksusy. Z drugiej strony barykady pokutuje pogląd, że azjatyckie wakacje to rzecz, na którą stać tylko wybranych.

Dalej
Bajeczne wodospady Erawan w Tajlandii

Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

Dalej