fbpx
Kolorowy akcent w Sajgonie

Podróże są wspaniałe, a jeśli jedziemy z osobami, które kochamy – jest jeszcze fajniej! Wietnam jest krajem bardzo przyjaznym, a Wietnamczycy wprost uwielbiają małych turystów. Podróżowanie samotne a z rodziną to zupełnie różne doświadczenia. Pamiętajcie jednak, że to od Was, a nie od miejsca zależy, jak spędzicie wakacje i jak będziecie je wspominać.

Przeczytaj cały artykuł
Smoczy owoc to smak Azji

Azja słynie z owoców o dziwnych kształtach, kolorach i… zapachach. Jednym z bardziej charakterystycznych jest pitaja, nazywany jest smoczym owocem. W przeciwieństwie do duriana nie śmierdzi, a jest równie smaczny i zdrowy! Pitaja znana jest też pod innymi nazwami, np.: dragon fruit (co znaczy po polsku „smoczy owoc”) albo truskawkowa gruszka.

Przeczytaj cały artykuł
Sajgon po deszczu

Klimat i pogoda w Wietnamie są bardzo różne dla poszczególnych jego regionów, co sprawia że kraj ten można odwiedzać  praktycznie przez cały rok, oczywiście uwzględniając te różnice i odpowiednio planując swój pobyt czy to na północy, czy na południu kraju.

Przeczytaj cały artykuł
Wietnamskie piwo Hue

Pikantny ryż, gorąca zupa PHO – tylko z zimnym i orzeźwiającym piwem! W Wietnamie skosztujemy sporo smacznych oraz tanich „złotych trunków”, zarówno tradycyjnych wietnamskich, jak i importowanych.

Przeczytaj cały artykuł
Ziarna kawy

Większości z nas Wietnam kojarzy się przede wszystkim z pięknymi krajobrazami zielonych pól ryżowych i herbacianych, egzotycznymi wakacjami i orientalną kuchnią. Mało kto jednak wie, że Wietnam jest drugim największym eksporterem kawy na świecie.

Przeczytaj cały artykuł
Wietnamka w kapeluszu non la

Non la bez wątpienia jest  jednym z symboli Wietnamu. Ten stożkowy kapelusz stał się charakterystyczną wizytówką kraju. Noszony jest przez Wietnamczyków w każdym wieku, bez względu na region. Co więcej, skradł on serca również turystom.

Przeczytaj cały artykuł