tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Zwiedzanie w Wietnamie. Zaplanuj niezapomniane wczasy 2018!
Lotos - jeden z symboli Wietnamu

Z czym kojarzy wam się Wietnam? Z aromatem Pho, chroniącym przed słońcem i deszczem kapeluszem non la czy może kwiatem lotosu? Przedstawiamy symbole Wietnamu!

Dalej
Smoczy owoc to smak Azji

Azja słynie z owoców o dziwnych kształtach, kolorach i… zapachach. Jednym z bardziej charakterystycznych jest pitaja, nazywany jest smoczym owocem. W przeciwieństwie do duriana nie śmierdzi, a jest równie smaczny i zdrowy! Pitaja znana jest też pod innymi nazwami, np.: dragon fruit (co znaczy po polsku „smoczy owoc”) albo truskawkowa gruszka.

Dalej
street-food-vietnam Zwiedzanie w Wietnamie. Zaplanuj niezapomniane wczasy 2018!

Kuchnia wietnamska popularna jest na całym świecie. Sajgonki i pho – flagowe dania Wietnamu, dostępne są wszędzie, ale nigdzie nie smakują tak jak tutaj – na gwarnych ulicach dużych miast. Zapraszamy w kulinarną podrów po ulicach Wietnamu!

Dalej
Sajgon po deszczu

Klimat i pogoda w Wietnamie są bardzo różne dla poszczególnych jego regionów, co sprawia że kraj ten można odwiedzać  praktycznie przez cały rok, oczywiście uwzględniając te różnice i odpowiednio planując swój pobyt czy to na północy, czy na południu kraju.

Dalej
Zupa Bun Bo Hue

Podróżując po Wietnamie z pewnością da się zauważyć, iż mimo wielu wspólnych cech i elementów, kuchnia wietnamska w poszczególnych regionach kraju różni się  od siebie i charakteryzuje własnymi lokalnymi tradycjami, składnikami, potrawami i smakiem.

Dalej
Zatłoczona ulica w Wietnamie

Wybierając docelowe miejsce wypoczynku, zawsze bierzemy pod uwagę kwestię bezpieczeństwo. Czy w danym kraju jest bezpiecznie, czy nie panuje wojna domowa, czy występują zagrożenia terrorystyczne. No właśnie. Jak to jest w Wietnamie?

Dalej
Wietnamskie piwo Hue

Pikantny ryż, gorąca zupa PHO – tylko z zimnym i orzeźwiającym piwem! W Wietnamie skosztujemy sporo smacznych oraz tanich „złotych trunków”, zarówno tradycyjnych wietnamskich, jak i importowanych.

Dalej
lotos-spowity-mgla Zwiedzanie w Wietnamie. Zaplanuj niezapomniane wczasy 2018!

Lotos – kwiatowy symbol Azji, który pokochał cały świat. Mieszkańcy Kambodży i Wietnamu zaparzają z niego herbatę oraz robią przekąskę. Egipcjanie olejek z lotosu dodają do perfum. Inni wizerunkiem lotosu ozdabiają swoje ciała.

Dalej
Top 8 rzeczy, które warto zrobić w Sajgonie i okolicy

Są takie rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić w każdym zakątku globu, więc czego warto doświadczyć w Sajgonie? Miasto Ho Chi Minh kusi mnóstwem atrakcji – nie sposób skorzystać z nich wszystkich. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy jednak zbiór 8 najciekawszych. Zapraszamy!

Dalej
Ziarna kawy

Większości z nas Wietnam kojarzy się przede wszystkim z pięknymi krajobrazami zielonych pól ryżowych i herbacianych, egzotycznymi wakacjami i orientalną kuchnią. Mało kto jednak wie, że Wietnam jest drugim największym eksporterem kawy na świecie.

Dalej
Wietnamka w kapeluszu non la

Non la bez wątpienia jest  jednym z symboli Wietnamu. Ten stożkowy kapelusz stał się charakterystyczną wizytówką kraju. Noszony jest przez Wietnamczyków w każdym wieku, bez względu na region. Co więcej, skradł on serca również turystom.

Dalej
Komar widliszek - malaria

Wybierając się w podróż do krajów tropikalnych, jakimi niewątpliwie są państwa Azji Południowo-Wschodniej zawsze warto zasięgnąć informacji odnośnie bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń, spowodowanych występowaniem groźnych chorób zakaźnych, a także jak im im skutecznie przeciwdziałać.

Dalej
Sajgon nocą

Za nami kolejne wycieczki po Sajgonie oraz Delcie Mekongu. Tym razem mieliśmy przyjemność pokazać perełki Wietnamu przesympatycznej grupie z Katowic. Patrząc na roześmiane twarze, pełne zaciekawienia oczy – nie mamy wątpliwości, że wyjazd się spodobał.

Dalej