fbpx
Kolorowy akcent w Sajgonie

Podróże są wspaniałe, a jeśli jedziemy z osobami, które kochamy – jest jeszcze fajniej! Wietnam jest krajem bardzo przyjaznym, a Wietnamczycy wprost uwielbiają małych turystów. Podróżowanie samotne a z rodziną to zupełnie różne doświadczenia. Pamiętajcie jednak, że to od Was, a nie od miejsca zależy, jak spędzicie wakacje i jak będziecie je wspominać.

Dalej
Panorama Sajgonu o zachodzie słońca

Wietnam to piękny i różnorodny kraj zachwycający kulturą, kuchnią, przyrodą oraz gościnnością. Ponieważ tu mieszkamy, znamy ten kraj jak nikt inny. Chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma interesującymi oraz zabawnymi faktami na temat Wietnamu.

Dalej

Jest to trzydziesta szósta z sześćdziesięciu możliwych kombinacji nazw lat w chińsko-wietnamskim kalendarzu. Powstaje z połączenia roku świni (Hợi) z przedrostkiem Kỷ (ziemny, ujemny).

Dalej
Komar widliszek - malaria

Wybierając się w podróż do krajów tropikalnych, jakimi niewątpliwie są państwa Azji Południowo-Wschodniej zawsze warto zasięgnąć informacji odnośnie bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń, spowodowanych występowaniem groźnych chorób zakaźnych, a także jak im im skutecznie przeciwdziałać.

Dalej
Lotos - jeden z symboli Wietnamu

Z czym kojarzy wam się Wietnam? Z aromatem Pho, chroniącym przed słońcem i deszczem kapeluszem non la czy może kwiatem lotosu? Przedstawiamy symbole Wietnamu!

Dalej
Smoczy owoc to smak Azji

Azja słynie z owoców o dziwnych kształtach, kolorach i… zapachach. Jednym z bardziej charakterystycznych jest pitaja, nazywany jest smoczym owocem. W przeciwieństwie do duriana nie śmierdzi, a jest równie smaczny i zdrowy! Pitaja znana jest też pod innymi nazwami, np.: dragon fruit (co znaczy po polsku „smoczy owoc”) albo truskawkowa gruszka.

Dalej

Kuchnia wietnamska popularna jest na całym świecie. Sajgonki i pho – flagowe dania Wietnamu, dostępne są wszędzie, ale nigdzie nie smakują tak jak tutaj – na gwarnych ulicach dużych miast. Zapraszamy w kulinarną podrów po ulicach Wietnamu!

Dalej
Sajgon po deszczu

Klimat i pogoda w Wietnamie są bardzo różne dla poszczególnych jego regionów, co sprawia że kraj ten można odwiedzać  praktycznie przez cały rok, oczywiście uwzględniając te różnice i odpowiednio planując swój pobyt czy to na północy, czy na południu kraju.

Dalej
Zupa Bun Bo Hue

Podróżując po Wietnamie z pewnością da się zauważyć, iż mimo wielu wspólnych cech i elementów, kuchnia wietnamska w poszczególnych regionach kraju różni się  od siebie i charakteryzuje własnymi lokalnymi tradycjami, składnikami, potrawami i smakiem.

Dalej
Zatłoczona ulica w Wietnamie

Wybierając docelowe miejsce wypoczynku, zawsze bierzemy pod uwagę kwestię bezpieczeństwo. Czy w danym kraju jest bezpiecznie, czy nie panuje wojna domowa, czy występują zagrożenia terrorystyczne. No właśnie. Jak to jest w Wietnamie?

Dalej
Wietnamskie piwo Hue

Pikantny ryż, gorąca zupa PHO – tylko z zimnym i orzeźwiającym piwem! W Wietnamie skosztujemy sporo smacznych oraz tanich „złotych trunków”, zarówno tradycyjnych wietnamskich, jak i importowanych.

Dalej

Lotos – kwiatowy symbol Azji, który pokochał cały świat. Mieszkańcy Kambodży i Wietnamu zaparzają z niego herbatę oraz robią przekąskę. Egipcjanie olejek z lotosu dodają do perfum. Inni wizerunkiem lotosu ozdabiają swoje ciała.

Dalej
Ziarna kawy

Większości z nas Wietnam kojarzy się przede wszystkim z pięknymi krajobrazami zielonych pól ryżowych i herbacianych, egzotycznymi wakacjami i orientalną kuchnią. Mało kto jednak wie, że Wietnam jest drugim największym eksporterem kawy na świecie.

Dalej
Wietnamka w kapeluszu non la

Non la bez wątpienia jest  jednym z symboli Wietnamu. Ten stożkowy kapelusz stał się charakterystyczną wizytówką kraju. Noszony jest przez Wietnamczyków w każdym wieku, bez względu na region. Co więcej, skradł on serca również turystom.

Dalej