Śladami Azja Express


Jesienią 2016 roku mieliśmy okazję obejrzeć w telewizji Azja Express. Program kręcono w Azji, a dokładnie w czterech krajach: Wietnamie, Laosie, Kambodży i Tajlandii. Udział w nim wzięli polscy celebryci wraz z przyjaciółmi.

Nie będę skupiała się na uczestnikach wyprawy, ale na miejscach, widokach, mieszkańcach. Muszę przyznać, na duży plus, że pokazano te kraje takimi jakimi są, bez koloryzowania. Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze byli uczestnicy programu, ale podróżnicy czy zakochani w Azji dopatrywali się tła. 

Pierwsze odcinki Azja Express kręcono w Wietnamie. Mogliśmy zobaczyć tam uczestników zmagających się z zadaniami w: Hải Dương, Hạ Long, Hải Phòng, Tam Cốc, Hanoi, Lào Cai, Bắc Hà, Ban Pho, Tạ Văn, Na Phat, Muong Pon i Điện Biên Phủ. 

Kolejnym przystankiem był Laos. W drodze do Kambodży uczestnicy odwiedzili: Ban Sang Ha, Ban Pa Ho, Luang Prabang, Piengfa, Houamouang, Nathon, Wientian, Ban Nam Lo, Pakkading, Thakhek, Kengkabao, Naphong, Paxe. 

Kambodży dotarli do następujących miast i wsi: Stung Treng, Sandan, Kratie, Meak Thmey, Chamkar Andoung, Wat Preak Bankang, Phnom Penh, Andoung Chro, Andoung Rusey, Chong Koh, Bătdâmbâng, Preăh Nét Preăh, Siem Reap i oczywiście do Angkoru.

Nieliczni dotarli do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Tu pokazano kilka świątyń, np. Wat Rakhang Khositaram, Wat Suthat. 

Uczestnicy jak najszybciej musieli przemieszczać się w wyznaczone miejsca, wykonując przy tym zadania. Mieli przy sobie tylko 1 dolara na dzień. Oczywiście bardzo mogli liczyć na pomoc mieszkańców, którzy ich karmili, podwozili czy dawali dach nad głową, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak żyją zwykli ludzie na wsiach i w mniejszych miasteczkach.

Podróżnicy, osoby, które miały okazję odwiedzić wcześniej te miejsca czy po prostu zakochani w Azji, doszukiwali się prawdy. Główni bohaterowie, schodzili na dalszy plan, a my podziwialiśmy piękne górskie krajobrazy Laosu, tradycyjne targi i sklepy Wietnamu, świątynie Kambodży – prawdziwą Azję. Aby jednak trochę pomarudzić, oprócz kłótni uczestników, mogli pokazać więcej relacji z mieszkańcami.

Marzy Ci się podróż śladami Azja ExpressWczasywazji.pl z pewnością zorganizują ją dla Ciebie!

Źródło szczegółowego wykazu miejscowości: Wikipedia


Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl jest cześcią grupy makeyourasia.com zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróżę po Azji Południowo Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na makeyourasia.com.

Jesteśmy członkiem