Śladami Azja Express


Jesienią 2016 w polskiej telewizji emitowany był reality show Azja Express. Program kręcono w Azji, a dokładnie w czterech krajach: Wietnamie, Laosie, Kambodży i Tajlandii. Udział w nim wzięli polscy celebryci wraz z przyjaciółmi. Nie będziemy się tu skupiać się na uczestnikach wyprawy, ale na miejscach, widokach i mieszkańcach różnych zakątków Azji. Oczywiście w każdym odcinku pierwsze skrzypce grali główni bohaterowie programu, jednak z pewnością wszyscy pasjonaci Azji z uwagą dopatrywali się tła.

Pierwsze odcinki Azja Express kręcono w Wietnamie. Mogliśmy zobaczyć tam uczestników zmagających się z zadaniami w: Hải Dương, Hạ Long, Hải Phòng, Tam Cốc, Hanoi, Lào Cai, Bắc Hà, Ban Pho, Tạ Văn, Na Phat, Muong Pon i Điện Biên Phủ. 

Kolejnym przystankiem był Laos. W drodze do Kambodży uczestnicy odwiedzili: Ban Sang Ha, Ban Pa Ho, Luang Prabang, Piengfa, Houamouang, Nathon, Wientian, Ban Nam Lo, Pakkading, Thakhek, Kengkabao, Naphong, Paxe. 

Kambodży dotarli do następujących miast i wsi: Stung Treng, Sandan, Kratie, Meak Thmey, Chamkar Andoung, Wat Preak Bankang, Phnom Penh, Andoung Chro, Andoung Rusey, Chong Koh, Bătdâmbâng, Preăh Nét Preăh, Siem Reap i oczywiście do Angkoru.

Nieliczni dotarli do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Tu pokazano kilka świątyń, np. Wat Rakhang Khositaram, Wat Suthat.

Marzysz o podobnej wyprawie?

Sprawdź naszą wersję Azja Express w 14 dni:
Wietnam, Laos i Kambodża 

Uczestnicy programu mieli za zadanie jak najszybciej przemieszczać się w wyznaczone miejsca, wykonując przy tym różne polecenia. Mając przy sobie tylko 1 dolara na dzień, musieli liczyć na pomoc okolicznych mieszkańców, którzy częstowali ich jedzeniem, podwozili czy dawali dach nad głową. Dzięki temu można było zobaczyć, jak żyją zwykli ludzie na wsiach i w mniejszych azjatyckich miasteczkach.

Wszyscy pasjonaci azjatyckich kierunków podróży skupiali się z pewnością przede wszystkim na tle programu, na prawdziwej Azji, będącej sceną rozgrywających się wydarzeń. Główni bohaterowie schodzili wówczas na dalszy plan, a widzowie podziwiali górskie krajobrazy Laosu, wietnamskie targi czy świątynie Kambodży.

Marzy Ci się podróż śladami Azja ExpressWczasywazji.pl z pewnością zorganizują ją dla Ciebie!

Źródło szczegółowego wykazu miejscowości: Wikipedia.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!