Wakacje w Malezji 2022

Kolejne dobre wiadomości! Malezja otworzyła swoje granice! Od 1 kwietnia turyści z całego świata (również z Polski), mogą w końcu zacząć planować wakacje w tej części Azji. Odkryj na nowo bujne lasy deszczowe, dziewicze plaże i piękno świątyń. Rozsmakuj się w lokalnej kuchni, poznaj historię oraz kulturę.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczny urlop, warto wziąć pod uwagę Malezję. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Kiedy można wyjechać do Malezji?

Kiedy Malezja otworzy granice dla zagranicznych turystów?

Malezja jest otwarta dla turystów od 1 kwietnia 2022 r.

Po 22 miesiącach od zamknięcia granic, Malezja otworzyła granice! Turyści mogą teraz swobodnie, bez odbywania kwarantanny cieszyć się pięknem tego niezwykłego kraju.

Malezja znów otwarta!
Jak wyjechać do Malezji w dobie pandemii?

Co muszę zrobić, aby wyjechać do Malezji?

Czy trzeba być zaszczepionym?

Nie. Od 1 sierpnia 2022 roku wszyscy turyści, również ci niezaszczepieni mogą odwiedzićMalezję. 

Czy do Malezji potrzebuję wizy?

Polacy podróżujący do Malezji w celach turystycznych na maksymalnie 3 miesiące (90 dni), są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy. Na granicy otrzymuje się w paszporcie pieczątkę z datą wjazdu. Ważne: paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy. Więcej o wizach do Malezji przeczytasz TUTAJ

Czy w Malezji obowiązuje kwarantanna dla podróżnych?

Nie ma kwarantanny przy wjeździe do Malezji, trzeba jednak spełnić kilka warunków. 

  • Pierwszym z nich jest posiadanie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy w momencie przyjazdu).
  • Zaleca się wykupieie ubezpieczenia pd kosztów leczenia COVID 19, jednak nie jest ono obowiązkowe.
  • Przed wylotem należy zainstalować aplikację MySejahtera i wypełnić formularz dotyczący zdrowia. 
Rajskie plaże w Malezji

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Malezji?

Aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Malezji i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie pandemii SARS-CoV-2 znajdziesz w naszym Serwisie Cowidowym. Na bieżąco uzupełniamy tu informacje odnośnie szczepień, testów, kwarantanny, wiz, ubezpieczeń oraz lotów. Sprawdź, gdzie możesz teraz lecieć!

 

 Tęsknisz za Azją? Marzy Ci się wycieczka do Malezji?

 Napisz do nas, a pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wyjazd

Czas na wymarzone wakacje po koronawirusie!

Poznaj z nami tropikalne Borneo!

Co mogę zobaczyć w Malezji?

Wycieczki są naszą pasją. Uwielbiamy pokazywać Wam miejsca, które kochamy, opowiadać o kulturze i historii, rozsmakowywać w kuchni. Oto garść atrakcji, które mogą się znaleźć w planie Twojej niezapomnianej podróży:

  • Petronas Towers - słynne bliźniacze wieże znajdujące się w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Można z nich podziwiać panoramę miasta. 

  • Lake Gardens - kolejny ważny punkt na mapie Kuala Lumpur. Jest to przepiękny ogród, znajdujący się w samym centrum miasta. 

  • Meczet Narodowy (Masjid Negara) - najważniejsza świątynia w Kuala Lumpur. Można ją zwiedzać, ale należy pamiętać o odpowiednim ubraniu oraz zdjęciu obuwia. 

  • Wioska Janda Baik - przepiękne miasteczko, idealne miejsce górskich wycieczek. Zachwyca pięknymi krajobrazami oraz ciszą i spokojem.  

  • Wyspa Borneo - w należącym do Malezji stanie Sarawak znajduje się Park Narodowy Bako, w którym można podziwiać dziką stronę dżungli. 

  • Taman Negra - najstarsza dżungla świata. Liczy aż 130 mln lat!
  • Penang - popularna wakacyjna wyspa, na której można odwiedzić Tropical Spice Garden oraz rozkoszować się wyśmienitymi potrawami. 

Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Malezji!

Malezja, po niemal dwóch latach otwiera granice dla turystów! Egzotyczne wakacje w Azji są teraz na wyciągniecie ręki. Warunki wjazdu nie są skomplikowane, a podróżowanie z biurem podróży zagwarantuje Ci bezpieczeństwo. Niezależnie czy podróżujesz z rodziną, gronem przyjaciół, szukasz spokoju, a może oczekujesz aktywnego wypoczynku - Wczasywazji.pl zorganizują wyjazd o jakim marzysz, skrojony na Twoje potrzeby. Sprawimy, że wakacje w Malezji będą jednymi z Twoich ulubionych i na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!