Wakacje w Malezji 2022

Kolejne dobre wiadomości! Malezja otworzyła swoje granice! Od 1 kwietnia turyści z całego świata (również z Polski), mogą w końcu zacząć planować wakacje w tej części Azji. Odkryj na nowo bujne lasy deszczowe, dziewicze plaże i piękno świątyń. Rozsmakuj się w lokalnej kuchni, poznaj historię oraz kulturę.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczny urlop, warto wziąć pod uwagę Malezję. Osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 są zwolnione z kwarantanny i mogą jak dawniej podróżować i odkrywać piękno tego kraju. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. ⬇️

Kiedy można wyjechać do Malezji?

Kiedy Malezja otworzy granice dla zagranicznych turystów?

Malezja jest otwarta dla turystów od 1 kwietnia 2022 r.

Po 22 miesiącach od zamknięcia granic, Malezja otworzyła granice! Zaszczepieni turyści mogą teraz swobodnie, bez odbywania kwarantanny cieszyć się pięknem tego niezwykłego kraju. 

Malezja znów otwarta!
Jak wyjechać do Malezji w dobie pandemii?

Co muszę zrobić, aby wyjechać do Malezji?

Czy trzeba być zaszczepionym?

Tak. Aby wyjechać do Malezji i uniknąć konieczności odbywania kwarantanny, należy przyjąć pełne dawki szczepionki przeciwko COVID-19, wykonać test RT PCR na obecność koronawirusa nie wcześniej niż 48 h przed wylotem, a także szybki test po przylocie (do 24h).

Czy do Malezji potrzebuję wizy?

Polacy podróżujący do Malezji w celach turystycznych na maksymalnie 3 miesiące (90 dni), są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy. Na granicy otrzymuje się w paszporcie pieczątkę z datą wjazdu. Ważne: paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy. Więcej o wizach do Malezji przeczytasz TUTAJ

Czy w Malezji obowiązuje kwarantanna dla podróżnych?

Nie ma kwarantanny przy wjeździe do Malezji, trzeba jednak spełnić kilka warunków. 

 • Pierwszym z nich jest posiadanie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesiecy w momencie przyjazdu).
 • Należy też posiadać ważny paszport covidowy oraz udokumentowany nekatywny wynik testu RT PCR, wykonanego 48 godzin przed odlotem.
 • Podróżni muszą mieć wykupione ubezpieczenie pd kosztów leczenia COVID 19.
 • Przed wylotem należy zainstalować aplikację MySejahtera i wypełnić formularz dotyczący zdrowia. 
 • Dzieci poniżej 17 roku życia są zwolnione z obowiązku szczepień, ale muszą przed podróżą oraz w Malezji wyonać test w kieruku COVID 19.  
Rajskie plaże w Malezji
Malezję można zwiedzać bez kwarantanny i bez wizy

Malezja dla niezaszczepionych

Osoby, które z medycznych powodów nie mogły zostać zaszczepione, powinny najpóźniej 48 h przed podróżą do Malezji wykonać PCR, po przybyciu w ciagu 24 h wykonać test RTK-AG oraz przedstawić zaświadczenie lekarskie. Tacy podróżni są zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny. 

Osoby niezaszczepione, tak jak inni podróżni, powinny wykonać testy w kierunku covid przed podróżą oraz po przylocie. Dodatkowo: kwarantanna na 5 dni oraz test PCR w dniu 4 i test RTK-AG w dniu 5. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Malezji?

Aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Malezji i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie pandemii SARS-CoV-2 znajdziesz w naszym Serwisie Covidowym. Na bieżąco uzupełniamy tu informacje odnośnie szczepień, testów, kwarantanny, wiz, ubezpieczeń oraz lotów. Sprawdź, gdzie możesz teraz lecieć!

Koronawirus w Azji. Gdzie można pojechać?

 

 Tęsknisz za Azją? Marzy Ci się wycieczka do Malezji?

 Napisz do nas, a pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wyjazd

Czas na wymarzone wakacje po koronawirusie!

Poznaj z nami tropikalne Borneo!

Co mogę zobaczyć w Malezji?

Wycieczki są naszą pasją. Uwielbiamy pokazywać Wam miejsca, które kochamy, opowiadać o kulturze i historii, rozsmakowywać w kuchni. Oto garść atrakcji, które mogą się znaleźć w planie Twojej niezapomnianej podróży:

 • Petronas Towers - słynne bliźniacze wieże znajdujące się w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Można z nich podziwiać panoramę miasta. 

 • Lake Gardens - kolejny ważny punkt na mapie Kuala Lumpur. Jest to przepiękny ogród, znajdujący się w samym centrum miasta. 

 • Meczet Narodowy (Masjid Negara) - najważniejsza świątynia w Kuala Lumpur. Można ją zwiedzać, ale należy pamiętać o odpowiednim ubraniu oraz zdjęciu obuwia. 

 • Wioska Janda Baik - przepiękne miasteczko, idealne miejsce górskich wycieczek. Zachwyca pięknymi krajobrazami oraz ciszą i spokojem.  

 • Wyspa Borneo - w należącym do Malezji stanie Sarawak znajduje się Park Narodowy Bako, w którym można podziwiać dziką stronę dżungli. 

 • Taman Negra - najstarsza dżungla świata. Liczy aż 130 mln lat!
 • Penang - popularna wakacyjna wyspa, na której można odwiedzić Tropical Spice Garden oraz rozkoszować się wyśmienitymi potrawami. 

Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Malezji!

Malezja, po niemal dwóch latach otwiera granice dla turystów! Egzotyczne wakacje w Azji są teraz na wyciągniecie ręki. Warunki wjazdu nie są skomplikowane, a podróżowanie z biurem podróży zagwarantuje Ci bezpieczeństwo. Niezależnie czy podróżujesz z rodziną, gronem przyjaciół, szukasz spokoju, a może oczekujesz aktywnego wypoczynku - wczasywazji.pl zorganizuje wyjazd o jakim marzysz, skrojony na Twoje potrzeby. Sprawimy, że wakacje w Malezji będą jednymi z Twoich ulubionych i na długo pozostaną w Twojej pamięci. 

Wyspa Bohol z jedną z grup Wczasywazji.pl
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem