Joanna Karsnia

Travel Specialist

Od przygody po pomysł na życie

Przygoda Asi z Wietnamem zaczęła się w 2012 roku, kiedy to zaczęła studiować filologię wietnamską. Po ukończeniu studiów licencjackich w 2015 postanowiła wyjechać do Wietnamu, by nareszcie dowiedzieć się jak wygląda kraj, którego język i kulturę studiuje. Przez kolejne lata wyjeżdżała i wracała, by w końcu osiąść tu na stałe. Przez 4 lata mieszkała w Hanoi - Północ Wietnamu zna niemal jak własną kieszeń, ale i Południe nie ma przed nią tajemnic. Asia uwielbia rozmawiać, słuchać o kulturze i sztuce - często zdarza jej się zaczepiać Wietnamczyków, a oni opowiadają jej o sekretach swojej kultury. Zna najlepsze streetfoody w Sajgonie! A co jeśli nie rozmawia z nieznajomymi i nie zajada się lokalnymi przysmakami? Dużo czyta, śpiewa (często zaskakując Wietnamczyków znajomością piosenek z okresu wojennego) i… robi na drutach.

  Co mówią o Asi uczestnicy wycieczek?

  "Wycieczka skuterami po Sajgonie absolutne pozycja obowiązkowa. Przeżycia kulinarne i motorowe niesamowite. Polecamy każdemu kto odwiedzi Sajgon. Pełen profesjonalizm. Dziękujmy wczasywazji😀
  Asia super przewodniczka!"

  "Nasza czteroosobowa grupa jest pod wrażeniem wspaniale zoorganizowanych wycieczek po Ho Chi Minh. Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy Pani Asi i jej koleżance /przepraszam zapomniałam wietnamskiego imienia/za wspólnie spędzony czas. Dla niezdecydowanych gorąco polecamy."

  "...W listopadzie 2023 mielsimy okazje spedzic fantastyczne 3 dni w mieście Ho Chi Minh (Sajgon). Wycieczka była zorganizowana przez ekipie "Wczasy w Azji". Joanna nasza przewodniczka, w bardzo profesjonalny sposób dzielila sie z nami swoją wiedzą i w bardzo ciekawy sposob opowiadała o Wietnamie w trakcie naszych wypraw.
  Nocne zwiedzanie miasta na skuterach wraz z fantastyczna ekipa od jazdy na skuterach po Sajgonie 😀 Kien, Khnah i Trung oraz Joanna okazało się super przygoda, ruch uliczny, gwar oraz przepiękne widoki nocą panoramy centrum miasta zostaną długo w naszej pamięci.
  Zwiedzanie muzeum wojny wietnamskiej oraz swiatyn buddyjskich z Joanna oraz Hanah.
  Mieliśmy okazję brać udział warsztatach kulinarnych w szkole gotowania gdzie z szefowa kuchni Alice zbieraliśmy produkty do gotowania w pobliskim ogrodzie a następnie wspólnie gotowaliśmy wietnamskie potrawy.
  Kolejny dzień to wyprawa Łodzią wzdłuż Delta Mekong wraz z Joanna oraz pania Kieu.
  Nasza ocena to 5/5, zdecydowanie firm Wczasy w Azji godna polecenia."

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!