Skip to main content

Już 5 lat dzielimy się z Wami Azją Południowo-Wschodnią!

5 lat temu dwóch poznaniaków, Łukasz Kozłowski i Adrian Zagrodzki, zasiadło w sajgońskiej knajpce i od słowa do słowa, przy gorącym pho i mocnej wietnamskiej kawie, wpadło na pewien pomysł... Tak  właśnie zrodziła się idea Wczasywazji.pl! Przy wsparciu dwóch kolejnych rodaków – Grzegorza Łaskiego i Sławka Wilskiego – firma nabrała realnych kształtów i rumieńców. I tak za sprawą tej czwórki zupełnie różnych, ale równie rozkochanych w Azji i równie przepełnionych pasją osób, powstało nasze biuro ciekawszych podróży, które już 5 lat dzieli się z Wami Azją Południowo-Wschodnią.

Zespół Wczasywazji.pl w komplecie

Rośniemy w siłę!

Przez 5 lat zespół rozrósł się z 4 do 15 członków, rozsianych po całym świecie – jesteśmy w stałym kontakcie pomiędzy Wietnamem, Tajlandią, Polską, a nawet... Izraelem i na bieżąco tworzymy dla Was nowe oferty i treści.

Początkowo organizowaliśmy dla Was wycieczki w 4 krajach Azji: Wietnamie, Tajlandii, Kambodży i Laosie, na tę chwilę oferujemy Wam aż 10 azjatyckich kierunków i wciąż spoglądamy dalej, poza horyzont!

Zaczynaliśmy od kilku wycieczek: "Nocny Sajgon" i "Przez Azję", to nasze pierwsze pomysły na krótki i długi program wyjazdowy. Obecnie możemy się już pochwalić ponad 60 autorskimi wycieczkami a do tego osobną ofertą dla klientów biznesowych. Poznawanie Sajgonu nocą pozostaje jednak jedną z Waszych ulubionych opcji :)

Tak oto pewien pomysł pewnej czwórki przyjaciół przerodził się w zgrany, kilkunastoosobowy zespół, w ponad 300 zrealizowanych wycieczek po Azji, w kilkadziesiąt realizacji konferencyjno-eventowych, dziesiątki współprac B2B, członkostwo w prestiżowych organizacjach (SITE, CEEC, Eurocham) i przede wszystkim – co dla nas najważniejsze – w setki zadowolonych klientów, którzy wracają do nas z pozytywnymi opiniami, wspomnieniami i na kolejne wycieczki.

Biuro podróży Wczasywazji.pl w Sajgonie (Hi Chi Minh City)

Rośniecie razem z nami

Udało nam się stworzyć aktywną społeczność na Facebooku (aktualnie 7283 obserwujących) i w grupie Kierunek Azja (4,5 tys. członków), gdzie dzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i pomysłami, a Wy wspieracie nas swoimi spostrzeżeniami.

Rozwijamy też intensywnie nasze konto na YouTube, oferując Wam azjatyckie smaczki turystyczne, kulturowe oraz kulinarne, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Jśli zastanawiacie się, jak parzyć wietnamską kawę, co jedzą duchy i jak Sajgon walczy z pandemią – zajrzyjcie koniecznie!.

Blog Wczasywazji.pl

Nasze najbardziej indywidualne spojrzenie na Azję i przygody doświadczane na własnej skórze prezentujemy Wam na blogu, który niedawno stał się osobną przestrzenią na naszej stronie internetowej.

Do tej pory najbardziej przypadły Wam do gustu następujące wpisy blogowe:

Wczasywazji w mediach

Ponieważ nie samym internetem żyje człowiek, również Wczasywazji.pl wykraczają czasem poza granice sieci. I tak niektórzy z nas mieli przyjemność zagościć w Waszych domach za sprawą programów telewizyjnych, takich jak: „Szokujące potrawy” czy „Polak w Wietnamie” oraz zawieruszyć się gdzieś na stoliku kawowym, jako autorzy lub bohaterowie artykułów w czasopismach: „Pilipili Travel Buddy”, „My company” czy… "Mistrz Branży" – magazyn cukierniczy ;)

5 pytań na 5 urodziny:

1. Które wakacyjne kierunki najczęściej wybierają goście i klienci Wczasywazji.pl?

Naszym najbardziej obleganym kierunkiem jest Wietnam. Natomiast sporym powodzeniem cieszy się również Indonezja, głównie wyspa Bali, Kambodża, Tajlandia no i Singapur – szczególnie po otwarciu lotów z Warszawy. Natomiast na następne lata spodziewamy się sporego zainteresowania Filipinami.

2. Jakie wycieczki cieszyły się największą popularnością przez tych 5 lat?

Z pewnością nasz autorski przejazd po Sajgonie na motorach – "Nocny Sajgon" – możemy uznać za TOP. Tak samo jedno- i dwudniową Deltę Mekongu. Nasi klienci lubią też realizować z nami pełne programy dwutygodniowe. Tu prym wiedzie "Przez Azję", czyli podróż przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam oraz "Przez Wietnam", czyli 14 dni w tym właśnie kraju.

3. Co było największym przełomem w ciągu 5 lat działania firmy?  

Myślę, że były dwa takie momenty: nasz pierwszy pełny sezon po okresie wakacyjnym w 2017, gdy zaobserwowaliśmy naprawdę spore spore zainteresowanie naszymi wycieczkami i targi World Travel Photo w Warszawie, w których braliśmy udział jako wystawca, gdzie zainteresowanie Azją i wyjazdami było ogromne, co później przełożyło się na kolejne realizacje.

4. Co było największym zaskoczeniem w ciągu tych 5 lat?

Pod względem samej firmy to z pewnością wzrost naszej rozpoznawalności po programie „Jestem z Polski” z udziałem Adriana. Nie spodziewaliśmy się, że ten program ma aż taką oglądalność oraz że ludzie tak licznie trafią do nas za jego sprawą.

5. Czy pamiętacie ekipy, z którymi podróżujecie? Czy utrzymujecie kontakt z byłymi klientami, czy do Was wracają?

Jak najbardziej, powiedziałbym nawet, że większość. Dzisiaj, dzięki social mediom możemy być w stałym kontakcie. Mamy też gości, którzy wracają na zwiedzanie kolejnych krajów z naszej oferty. Z wieloma spotykamy się również w momencie, gdy to my podróżujemy do Polski. Zdarzyło mi się gościć u kilku naszych klientów, którzy po prostu zostali naszymi dobrymi znajomymi.

(Odpowiadał: Łukasz Kozłowski – CEO Wczasywazji.pl).

Nasze Top 5

Top 5 kierunków wycieczkowych do Azji Południowo-Wschodniej

Top 5 kierunków

Czyli o jakie kraje najczęściej pytacie i jakie wybieracie za cel wymarzonej podróży do Azji:

  1. Wietnam
  2. Bali
  3. Kambodża
  4. Singapur
  5. Tajlandia.
Top 5 wycieczek z oferty Wczasywazji.pl

Top 5 wycieczek

Programy wycieczek, na które najchętniej się decydujecie:

  1. Nocny Sajgon
  2. Dzień w Delcie Mekongu
  3. Przez Azję
  4. Przez Wietnam
  5. Food Trip – rozsmakuj się w Azji.

 

Na przekór trudnościom

5 lat istnienia Wczasywazji.pl to jednak nie tylko czas usłany różami (czy też płatkami lotosu). Nie były to lata pozbawione trudności. Większość biznesów musiała się w ostatnim czasie zmierzyć z pandemią koronawirusa, która praktycznie zablokowała ruch turystyczny na całym świecie.

Nam szczęśliwie udało się wykorzystać ten czas na umocnienie zespołu, zaawansowane prace porządkowe (dlatego rok temu mogliśmy zaprosić Was na naszą nową stronę internetową), na odświeżenie i rozbudowanie programów wycieczkowych, rozwinięcie kanałów w social mediach i wzmocnienie pozycji na rynku lokalnym jako MakeYourAsia.

MakeYourAsia

Nie sposób nie rozwinąć tu wątku naszego drugiego dziecka – MakeYourAsia – czyli naszej działalności na arenie biznesowej i międzynarodowej, która kiełkowała równolegle z Wczasywazji.pl. MYA oferuje wsparcie biznesowe, logistyczne, MICE oraz turystyczne dla firm i klientów indywidualnych, w tym: dostęp do rynków Azji Południowo-Wschodniej, nieszablonowe programy motywacyjne czy integracyjne, terminowe i bezpieczne dostawy towarów itp.

Ale żeby nie było kłótni pomiędzy rodzeństwem, MakeYourAsia świętuje w swojej własnej przestrzeni: na stronie internetowej i profilu Linkedin.

Świętujmy razem!

Z okazji naszych 5 urodzin zaplanowaliśmy dla Was szereg atrakcji! Zapraszamy do obejrzenia naszego urodzinowego materiału video, gdzie zobaczycie, jak się rozwijaliśmy od zarania dziejów i jakie kamienie milowe już za nami oraz do śledzenia nowej serii w social mediach: „5 lat temu i dziś”, która unaoczni Wam, jak przez ten czas zmieniała się Azja i Wietnam (oraz co pozostało niezmienne).

Jeśli urodziny, to oczywiście prezenty! Z tą różnicą, że to my będziemy je rozdawać – śledźcie nasze social media, a na pewno nie ominie Was nasz konkurs Q&A.

Urodziny to także goście! Z tej okazji ruszamy też z większym projektem: „OK!Azja”, do którego zaprosiliśmy naprawdę wyjątkowych gości, by pokazać Wam prawdziwą Azję nie tylko naszymi oczami. Wy również czujcie się zaproszeni – zarówno na nasze urodziny, jak i do samej Azji.

Do zobaczenia!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!