Pływające wioski Tonle Sap w majowym „Pilipili Travel Buddy”


Nowy numer "Pilipili Travel Buddy" 5/2021 (9) już w kioskach! Tym razem kusi nas z półek błękitem fal i zapowiedzią aktywnych wakacji. I również wody, a konkretnie – wioski na wodzie, dotyczy nasz wkład w majowy numer, czyli artykuł Adriana Zagrodzkiego o Kambodży! Jeśli wyrywanie z mułu kłączy lotosa nazwałbyś „aktywnością fizyczną” – to można powiedzieć, ze wprost idealnie wpisujemy się w temat przewodni numeru!

W najnowszym "Pilipili" poznamy Kambodżę jako miejsce zachwycających i niejednokrotnie zaskakujących efektów działań zarówno człowieka, jak i natury. Idealnym przykładem jest tutaj Tonle Sap – największe jezioro Półwyspu Indochińskiego, gdzie autor artykułu odwiedził pływającą wioskę… wietnamską:

[…] moim oczom ukazuje się wioska. Jest podobna do tradycyjnych wiosek w regionie – domy stoją w jednym szeregu po obu stronach głównego ciągu komunikacyjnego. Tyle że zazwyczaj ciągiem tym jest asfaltowa droga. Tutaj jej rolę przejęły wody jeziora.

Pilipili Travel Buddy maj 2021, numer 5/2021 (9)
Wietnamska wioska na jeziorze Tonle Sap w Kambodży

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wygląda codzienne życie na wodzie, skąd w tym zakątku Kambodży wzięli się Wietnamczycy i jaka jest ich historia? Czy miejscowe dzieci chodzą do szkoły a wierni – do kościoła? Kogo jeszcze można nakarmić w restauracji poza samym sobą? Ten artykuł odpowie na wszystkie powyższe i wiele innych pytań!

Gratis otrzymasz kilka lifehacków! Jeśli wydaje Ci się niemożliwym, obwiązać się szczelnie tradycyjną chustą khmerską, jednocześnie popijając schłodzone piwo, khmerscy przewodnicy wyprowadzą Cię z błędu i odpowiednio poinstruują. Jeśli zaś ktoś przegania Cię w Kambodży machnięciem ręki, zanim poczujesz się obrażony – czuj się zaproszony.

To co? Wkładamy kramę, okulary przeciwsłoneczne i ruszamy do kiosku, a następnie w podróż przez nieoczywiste zakątki Kambodży?

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!