Skip to main content

Ręka w rękę – o tym, jak podróże mogą wspierać lokalne społeczności
i zmieniać świat na lepsze

Polska firma telekomunikacyjna Tide Software świętowała niedawno swoje 15-lecie. Radość i dumę z powodu tego jubileuszu postanowiono uczcić dwutygodniową wycieczką do Wietnamu, której organizacji my, jako MakeYourAsia, mieliśmy przyjemność się podjąć. Zaplanowanie atrakcyjnej podróży incentive było tylko częścią wyzwania, jakie stanęło przed nami – podczas tej wyprawy Tide Software postanowiło zrobić coś więcej, niż tylko dobrze się bawić: postanowiło odmienić czyjeś życie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Prowadząc biuro podróży, z pasją oddajemy się idei odpowiedzialnej turystyki i angażujemy w różne akcje CSR. Tam, gdzie tylko to możliwe staramy się pokazywać, że można podróżować nie tylko minimalizując negatywny wpływ na środowisko, ale wręcz zmieniać świat na lepsze.

Dar, który odmienia życie

Jak było tym razem? Tide Software, we współpracy z frimą Vulcan Augmetics – wiodącym producentem nowoczesnych protez rąk przy wykorzystaniu technologii robotycznej, AI i druku 3D, ofiarowało darowiznę w postaci protezy ramienia młodemu Wietnamczykowi.

21-letni Duong Thanh Nhat stracił rękę w wyniku nieszczęśliwego wypadku w pracy. Taka darowizna nie tylko poprawia komfort fizyczny młodego człowieka, ale otwiera go na nowe wyzwania, możliwości zawodowe, przywraca pewność siebie i daje nadzieję na lepsze jutro. Co więcej, wszystko dzieje się niemal… od ręki. Przymiarka i założenie takiej protezy trwa zaledwie kilku minut i, cytując Tide Software, „w tym czasie zmienia się życie tych ludzi”.

Jesteśmy niezwykle wzruszeni i dumni, że mogliśmy koordynować to przedsięwzięcie i zadbać o to, żeby nic nie zakłóciło doniosłej chwili przekazania darowizny. Ten czas spędzony z przedstawicielami Tide Software, Vulcan Augmetics i Nhatem również dla nas był niezapomniany.

W kilka chwil można zmienić czyjeś życie (proteza Vulcan Augmetics)
Tide Software w Wietnamie

„Dzięki ciężkiej pracy naszego zespołu i odrobinie szczęścia zostaliśmy pobłogosławieni. Teraz chcemy spłacić ten dług, dzieląc się z kimś naszym błogosławieństwem. Jesteśmy dumni, że możemy podarować innowacyjną protezę ramienia potrzebującej osobie z Wietnamu”

– we wzruszających słowach podsumowała to wydarzenie Weronika Wieczorek, Wiceprezes Tide Software.

Nie zabrakło też ciepłych słów na temat samego Wietnamu, którego poznawanie wniosło w życie zespołu wiele niezapomnianych wrażeń.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko puste słowa, niesamowicie jest wspierać i obserwować przedsięwzięcia, podczas których ten piękny etos jest wprowadzany w życie. Jeszcze bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że warto wspierać i napędzać inicjatywy, gdzie współczucie i dobro przekraczają geograficzne i kulturowe granice.

Więcej niż podróż

Niech przykład Tide Software będzie inspiracją, by nasze podróże służbowe zyskały wartość dodaną. Jeśli ty także chcesz wzbogacić swój wyjazd incentive o tego typu wartości i przeżycia, odezwij się do nas – zaproponujemy ci pełne wsparcie organizacyjne i tłumaczeniowe oraz oswoimy wszelkie różnice kulturowe. Bazując na naszym doświadczeniu, pomożemy Ci wcielić idee CSR w życie. Gwarantujemy, że z takiej podróży wraca się o wiele bogatszym, pełnym nadziei i z bezcennym poczuciem sprawczości.

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!