Wczasywazji.p w grudniowym numerze Pilipili Travel Buddy


"Święta w tropikach. Palma zamiast choinki" – to motyw przewodni grudniowego wydania "Pilipili Travel Buddy" (4/2020). To już 4 numer nowego magazynu podróżniczego, który z miesiąca na miesiąc poszerza grono swoich czytelników. Tym razem na jego łamaach, zabierzemy Cię w niezapomnianą podróż po Laosie – zajrzyj na stronę 18:

Laos wyróżnia się na tle innych państw w Azji Południowo-Wschodniej m.in. ukształtowaniem terenu – prawie trzy czwarte jego obszaru pokrywają płaskowyże i góry, ponad połowę zaś porastają tropikalne lasy deszczowe. Na podróżników czekają tu spektakularne widoki i ekscytujące wycieczki po dżungli pod okiem lokalnych przewodników. To jednak nie wszystko, co ten fascynujący kraj ma do zaoferowania!

W artykule znajdziesz informacje o Laosie i Laotańczykach, o trudach historii i codzienności tego narodu, z którymi radzą sobie w zaskakujący sposób (grill z rozbrojonej bomby? Tutaj to możliwe!) i o tym, jak podróżować odpowiedzialnie po tym kraju (aby wspierać, a nie szkodzić – nawet w dobrej wierze!). Jakie są główne atuty Laosu jako kierunku turystycznego? Czy to dobre miejsce na wakacje dla seniora? Czy warto zwiedzać Laos na własną rękę? Dlaczego w Laosie nie można wchodzić samotnie do dżungli? W czym historia Laosu przypomina historię Polski? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w  artykule.

Grudniowa okładka Pilipili Travel Buddy
"Laotańska przygoda"

Gwarantujemy, że oderwie Cię on na chwilę od codzienności i pozwoli zagubić się w najpiękniejszych, laotańskich zakątkach:

Jedno z piękniejszych wspomnień, które przywiozłam ze sobą z Laosu – widok z góry na ogromną salę jaskini, w której echem odbija się niemalże oddech, a przez otwór w sklepieniu jasne promienie słońca oświetlają złoty posąg leżącego Buddy. Zapach wilgoci i czasu, który unosił się w powietrzu, gdy zbliżaliśmy się do ołtarza, pozostał mi w pamięci do dziś.

Ponadto w numerze, m.in.:

  • Wigilia na Zanzibarze
  • Święta w w Nikaragui i na Sardynii
  • Jak dojechać i gdzie spać w Betlejem?
  • Jakub Porada o rodzinnych Świętach
  • Gdzie (prawie) na pewno jest śnieg?
  • Po co nam polisa turystyczna? – czyli o ubezpieczeniach w podróży
  • Poradnik prezentowy – nieoczywiste miejsca, gdzie kupisz egzotyczne rękodzieło i przysmaki.

Jak z pewnością już zauważyłeś, czasopismo jest bardzo bogate tematycznie i z pewnością przypadnie do gustu nie tylko podróżnikom w dalekie strony – sporo tu uniwersalnych ciekawostek i treści z własnego podwórka :)

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.