Adrian Zagrodzki w programie "Jakubiak rozgryza Wietnam" 

W listopadzie wspominaliśmy na naszych kanałach Social Media o bardzo wyjątkowym wydarzeniu, a dokładnie o goszczeniu Łukasza Jakubiaka wraz z ekipą telewizyjną Canal +. W kulinarny świat Wietnamu wprowadzał oczywiście niezastąpiony Adrian Zagrodzki.

Czy Tomkowi udało się rozgryźć Wietnam? Tego dowiecie się z programu  „Jakubiak rozgryza Wietnam”, który w marcu emitowany był na kanałach: Canal+ Family oraz Canal+ Kuchnia, a obecnie całość dostępna jest w aplikacji Canal+ Online. 


W pierwszym odcinku tej serii, Tomek odkrywa smaki Sajgonu (który nie bez powodu nazywany jest stolicą street foodu), a pomaga mu w tym Adrian Zagrodzki. Oprócz oczywiście wizyt w najlepszych naszym zdaniem barach i restauracjach, odwiedzimy też np. popularny sajgoński bazar. Obiecujemy, że będzie kolorowo, bardzo gwarnie, jak to w Sajgonie i smacznie - ale tu musicie uwierzyć nam na słowo albo przekonać się podczas naszych wycieczek, np. Saigon Foodie Night - kulinarna wycieczka po Sajgonie.

Jakubiak rozgryza Wietnam - Sajgon
Jakubiak rozgryza Wietnam - Delta Mekongu

Delta Mekongu

Kolejnym przystankiem na kulinarnej trasie Tomka Jakubiaka była Delta Mekongu. Jest to miejsce uwielbiane przez zagranicznych turystów, nie tylko ze względu na przepiękny, zielony krajobraz, ale i bogactwo smaków.  Królują tu oczywiście kokosy, ryby i owoce morza, a także egzotyczne owoce. W tym odcinku zobaczymy, jak Tomek w nietypowy dla nas sposób łowi ryby oraz próbuje… niepatroszonego suma błotnego. 

Hanoi

W trzecim odcinku, Tomasz Jakubiak próbuje rozgryźć stolicę Wietnamu, Hanoi. Miasto to słynie z wyśmienitych smaków i co ważne, innych niż te na południu kraju. Hanoi = pho, więc nie zabrakło też podpatrywania sposobu gotowania tej popularnej na całym świecie potrawy oraz rozmowy z szefem kuchni czy wizyty na lokalnym bazarze. Więcej nie zdradzimy. Zapraszamy do obejrzenia odcinka z Hanoi! 

"Jakubiak rozgryza Wietnam" - Sapa
"Jakubiak rozgryza Wietnam" - Sapa

Odcinek z Sapy jest już ostatnim z tej serii. Wraz z Tomkiem i ekipą telewizyjną dotrzemy na daleką północ, gdzie w jednej z górskich wiosek zobaczymy, jak toczy się tam codzienne życie. Nie zabraknie też dużo lokalnego jedzenia, ciekawostek oraz cudownych widoków. Wszystko to dzięki naszej przyjaciółce Pham z plemienia Czerwonych Zao (Red Dao).


Jak widzicie, regiony Wietnamu różnią się nie tylko pod względem krajobrazów, ale i smaków! Nawet pho próbowana w Sajgonie i Hanoi wygląda i smakuje inaczej. Chcielibyście się o tym przekonać? Zapraszamy na naszą kulinarną podróż po najciekawszych zakątkach Wietnamu (Food Trip – rozsmakuj się w Azji), podczas której zobaczycie najpiękniejsze miejsca i spróbujecie kilkudziesięciu różnych potraw.

Zapraszamy do oglądania oraz do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!