Listopadowe Pilipili Travel Buddy, a w nim... Krzysztof z Wczasywazji.pl!


Jeśli rozglądasz się za jakąś ciekawą lekturą do porannej kawy (np. wietnamskiej), polecamy Ci gorąco trzeci, listopadowy numer magazynu podróżniczego "Pilipili Travel Buddy" (3/2020)!

Trudno nam ukryć dumę, że po raz kolejny pojawił się w nim Krzysztof Michałowski z naszego zespołu, który kontynuuje swoje rozważania na temat życia duchowego w Wietnamie – "Nakarmić duchy. Część druga", na stronie 20, poleca się do lektury!

Krzyśka zapewne nie musimy Ci już przedstawiać, ale jeśli jest inaczej – proponujemy wspólny rajd po najciekawszych (i nieoczywistych!) zakątkach Sajgonu.

Krzysztof to absolwent orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim, od 9 lat mieszkaniec Wietnamu i mąż Wietnamki. Jego pasją jest pokazywanie tego kraju od nieturystycznej strony i prezentowanie gościom takich miejsc, do których sami raczej by nie dotarli. Wiedza i doświadczenie, jakie posiada Krzysiek, czynią z niego wspaniałego przewodnika po zabytkach i atrakcjach Sajgonu oraz tajnikach wietnamskiej kultury.

Pilipili Travel Buddy listopad 2020, numer 3
Nakarmić Duchy - artykuł Krzyśka Michałowskiego w Pilipili 3/2020

Co jeszcze znajdziesz w listopadowym "Pilipili", które cudownie ogrzewa podróżnicze serca podczas później jesieni i w niestabilnych, pandemicznych czasach? Poza opisami cudownych zakątków z każdej części świata (m.in. Gwatelamla, Tbilisi, Paryż), nie wyłączając naszej ojczyzny (spodziewałeś się tu Elbląga? A jednak!), można zgłębić różne ciekawe hobby i aktywności (snorkeling, kajaki, piłka nożna) i przeczytać dużo naprawdę odkrywczych refleksji o samym akcie podróżowania i przygotowaniach do podróży (a piszą o tym znani i lubiani, m.in.: Joanna Brodzik, Jakub Porada czy Małgorzata Ohme). Tym bardziej jest nam miło, że członkowie naszej ekipy goszczą w takim zacnym gronie redaktorów.

Jeśli chcesz wiedzieć:

  • Jak zwiedzać Tblisi na własną rękę?
  • Jak smakują ciastka księżycowe, słynne mooncakes?
  • Jakie 5 filarów podróży wymienia Jakub Porada?
  • Jakie jest największe marzenie Małgorzaty Ohme?
  • Jak upolować zorzę polarną?
  • Jak przygotować się do podróży?

I poznać wiele innych ciekawych miejsc i wątków – sięgnij po ten numer "Pilipili Travel Buddy".

 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!