Motopodróżni.pl - z Północy na Południe Wietnamu

Z północy na południe Wietnamu na motocyklu w 14 dni? Takie rzeczy tylko z Wczasywazji.pl i Motopodróżni! 4 listopada wyruszyła grupa 13-tu osób na podbój wietnamskich szos! W roli przewodnika - niezastąpiony, kochający wyzwania, o ogromnej wiedzy i pasji, Adrian Zagrodzki.

Motopodrozni.pl w trasie

13 osób, 9 motocykli, 1 bus, 14 dni i 2226 km! Brzmi ciekawie, ekscytująco? Tak było! Grupa motocyklistów przemierzyła Wietnam w poszukiwaniu nowych wyzwań, przygód, widoków i smaków. Dziennie pokonywali około 220 km, ale był też oczywiście czas na zwiedzanie i poznawanie kultury oraz kuchni.

Podróż zaczęła się w stolicy Wietnamu, Hanoi. Kolejnymi, malowniczym przystankami były: Ninh Binh, Cua Lo, Dong Hoi, Hoi An (tu spędziliśmy dodatkowy dzień, gdzie nasi motocykliści mogli się trochę zregenerować oraz podziwiać piękno starówki), Hoai Nhon, Tuy Hoa, Cam Ranh, Da Lat, Cat Tien oraz Sajgon. To jednak nie koniec. Również w mieście Ho Chi Minha i okolicach czekało wiele atrakcji. Nieodłącznym punktem wizyty w Wietnamie jest przecież Delta Mekongu!

Motopodróżni.pl w poszukiwaniu nowych smaków

Adrian Zagrodzki mieszka w Wietnamie od ponad 10 lat. Swoją ogromną wiedzę o historii, kulturze i kuchni zdobył na studiach w Hanoi, ale i w… wietnamskiej telewizji. Przez wiele lat prowadził cieszące się ogromną popularnością programy, w których uczył się gotować czy wcielał się w przedstawicieli najrozmaitszych zawodów.

Podczas tej dwutygodniowej wyprawy, pokazał motopodróżnym, jak rozmaita jest kuchnia Wietnamu. Osławione już pho inaczej smakuje na Północy, inaczej w Centrum, a jeszcze inaczej na Południu. Nie zabrakło też oczywiście dań typowych dla regionu. W stolicy spróbowali np. bia hơi, w Hội An - cao lầu, w Da Lat -bánh mì xíu mại a w Hue - bánh khoái.

Motopodróżni w trasie

Motocyklem przez Wietnam po raz drugi!

Motocykl, to w Wietnamie nie pojazd, a styl życia! Chcesz się przekonać? W marcu 2023 roku wyrusza kolejna wycieczka. Tym razem z Sajgonu do Hanoi, zupełnie inną trasą. Będą więc nowe widoki, inne smaki, ale także i wiedzy - o to ponownie zadba Adrian.

  • Kiedy? 10.03.2023 - 21.03.2023
  • Dystans: 1300 km
  • Start: Sajgon

Gwarantujemy ogromną dawkę wiedzy, doświadczeń, smaków i adrenaliny!

Więcej informacji o kolejnej edycji wycieczki znajdziesz tutaj.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!