Marcowa wyprawa przez Wietnam - MOTOpodrozni.pl & MakeYourAsia

Kojarzysz Motopodróżnych? W listopadzie 2022 r. niesamowita motorowo-samochodowa ekipa (powstała przy współpracy MOTOpodróżni.pl
i MakeYourAsia) przejechała ponad 2000 km z północy na południe Wietnamu. W marcu przeżyliśmy to ponownie, lecz nieco inną trasą – z Południa na Północ, od Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hue i z przelotem do Hanoi. Już po raz drugi zostaliśmy partnerem tego przedsięwzięcia, a Motopodróżnym tym razem miał przyjemność towarzyszyć Krzysiek z naszego zespołu.

Zdradzamy, że w grudniu 2023 rusza kolejna grupa, ale póki co zobacz relację z marcowej eskapady:

Motopodróżni gotowi na podbój wietnamskich tras

Sajgon i okolice

Podróż rozpoczęła się przylotem do Sajgonu 10 marca 2023 r. i krótkim czasem na aklimatyzację w nowych warunkach pogodowych i krajobrazowych – Motopodróżni odwiedzili zieloną Deltę Mekongu, wojenne pozostałości w Cu Chi i zapoznali się z południowowietnamską kuchnią w jej najlepszym wydaniu.

Motopodróżni w Delcie Mekongu
Motopodróżni hot pot w Sajgonie
Motopodróżni i tunele Cu Chi
Z Sajgonu do Hue na 2 i 4 kółkach!

Czwartego dnia pobytu w Wietnamie przyszedł czas, by wskoczyć na motocykle i do vanów, a więc rozpocząć eskapadę na dwóch i czterech kółkach na trasie:

  • SajgonBao Loc
  • Bao LocBuon Ma Thuot
  • Buon Ma ThuotAn Khe
  • An KheTam Thanh
  • Tam Thanh – Hoi An
  • Hoi An – Hue
Przez plantacje bananów i kawy

Śmiałkowie przemierzyli setki kilometrów przez bezkresne drogi oraz drogi, których kres zapierał dech w piersiach, czy to pod postacią przepięknych widoków, klimatycznych wiosek etnicznych czy naszpikowanych zabytkami kolebek kultury.

Członkowie eskapady mijali niezliczone pola ryżowe oraz plantacje bananów i kawy, przemierzali przełęcze (Bao Loc, Vi O Lak, Hai Van), mosty (La Nga, Dragon Bridge) i malownicze Góry Marmurowe (Ngu Hanh Son). U celu, w Hue, mogli chwilę wypocząć wśród szeptów historii, zwiedzić słynną cytadelę oraz grobowce Tu Duc i nabrać sił na dalsze podróżnicze wyzwania – tym razem lot samolotem do stolicy Wietnamu – Hanoi, gdzie czekały kolejne przygody.

Motopodróżni - bezkresne wietnamskie drogi
Motopodróżni - Krzysiek z MakeYourAsia
Motopodróżni - barwne wietnamskie trasy
Motopodróżni marzec 2023
Motopodróżni - kręte i pełne wyzwań drogi Wietnamu
Kierunek: Hanoi

Po pożegnaniu się z motocyklami w Hue nadszedł czas na podbój stolicy! Tak się składa, ze nasi piloci znają najskrytsze jej zaułki, czym nie omieszkał się podzielić nasz reprezentant – Krzysztof.

Mała zmiana perspektywy z kierowcy na pasażera – w tym wypadku: hanojskiej rikszy – pozwoliła niespiesznie chłonąć klimat miasta. Zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Hanoi, takich jak Świątynia Literatury (Van Mieu) czy świątynia Ngoc Son, idealnie dopełniły lokalne specjały: bun cha, słynna kawa z jajkiem i obowiązkowo – piwo bia hoi.

Pożegnanie z Wietnamem

Ostatnim punktem programu była wizyta w Zatoce Ha Long – z kajakami, zwiedzaniem jaskiń i noclegiem na łodzi.

Podróż zakończyła się 24 marca 2023 r., a pożegnalna kolacja miała miejsce w pasującej do bogatego we wrażenia programu wyprawy – Le Mat Snake Village, wiosce słynącej z… węży!

Też tak chesz?

Nic straconego! Już w grudniu 2023 r. startuje kolejna edycja MOTOpodrozni.pl w Wietnamie z nami (jako MakeYourAsia) w roli oficjalnego partnera imprezy.

Trasa będzie biegła podobnie - od Ho Chi Minh City po Hanoi – 1300 km w formule mieszanej: motocykl/van z kierowcą do Hue + przelot do Hanoi.

Nie czekaj aż znikną ostatnie miejsca i już dziś pomyśl o swojej wymarzonej podróży przez bezkresne drogi Wietnamu!

Zapisy TUTAJ.

Gotowi na kolejną przygodę?
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.