Marcowa wyprawa przez Wietnam - MOTOpodrozni.pl & MakeYourAsia

Kojarzysz Motopodróżnych? W listopadzie 2022 r. niesamowita motorowo-samochodowa ekipa (powstała przy współpracy MOTOpodróżni.pl
i MakeYourAsia) przejechała ponad 2000 km z północy na południe Wietnamu. W marcu przeżyliśmy to ponownie, lecz nieco inną trasą – z Południa na Północ, od Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hue i z przelotem do Hanoi. Już po raz drugi zostaliśmy partnerem tego przedsięwzięcia, a Motopodróżnym tym razem miał przyjemność towarzyszyć Krzysiek z naszego zespołu.

Zdradzamy, że w grudniu 2023 rusza kolejna grupa, ale póki co zobacz relację z marcowej eskapady:

Motopodróżni gotowi na podbój wietnamskich tras

Sajgon i okolice

Podróż rozpoczęła się przylotem do Sajgonu 10 marca 2023 r. i krótkim czasem na aklimatyzację w nowych warunkach pogodowych i krajobrazowych – Motopodróżni odwiedzili zieloną Deltę Mekongu, wojenne pozostałości w Cu Chi i zapoznali się z południowowietnamską kuchnią w jej najlepszym wydaniu.

Motopodróżni w Delcie Mekongu
Motopodróżni hot pot w Sajgonie
Motopodróżni i tunele Cu Chi
Z Sajgonu do Hue na 2 i 4 kółkach!

Czwartego dnia pobytu w Wietnamie przyszedł czas, by wskoczyć na motocykle i do vanów, a więc rozpocząć eskapadę na dwóch i czterech kółkach na trasie:

  • SajgonBao Loc
  • Bao LocBuon Ma Thuot
  • Buon Ma ThuotAn Khe
  • An KheTam Thanh
  • Tam Thanh – Hoi An
  • Hoi An – Hue
Przez plantacje bananów i kawy

Śmiałkowie przemierzyli setki kilometrów przez bezkresne drogi oraz drogi, których kres zapierał dech w piersiach, czy to pod postacią przepięknych widoków, klimatycznych wiosek etnicznych czy naszpikowanych zabytkami kolebek kultury.

Członkowie eskapady mijali niezliczone pola ryżowe oraz plantacje bananów i kawy, przemierzali przełęcze (Bao Loc, Vi O Lak, Hai Van), mosty (La Nga, Dragon Bridge) i malownicze Góry Marmurowe (Ngu Hanh Son). U celu, w Hue, mogli chwilę wypocząć wśród szeptów historii, zwiedzić słynną cytadelę oraz grobowce Tu Duc i nabrać sił na dalsze podróżnicze wyzwania – tym razem lot samolotem do stolicy Wietnamu – Hanoi, gdzie czekały kolejne przygody.

Motopodróżni - bezkresne wietnamskie drogi
Motopodróżni - Krzysiek z MakeYourAsia
Motopodróżni - barwne wietnamskie trasy
Motopodróżni marzec 2023
Motopodróżni - kręte i pełne wyzwań drogi Wietnamu
Kierunek: Hanoi

Po pożegnaniu się z motocyklami w Hue nadszedł czas na podbój stolicy! Tak się składa, ze nasi piloci znają najskrytsze jej zaułki, czym nie omieszkał się podzielić nasz reprezentant – Krzysztof.

Mała zmiana perspektywy z kierowcy na pasażera – w tym wypadku: hanojskiej rikszy – pozwoliła niespiesznie chłonąć klimat miasta. Zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Hanoi, takich jak Świątynia Literatury (Van Mieu) czy świątynia Ngoc Son, idealnie dopełniły lokalne specjały: bun cha, słynna kawa z jajkiem i obowiązkowo – piwo bia hoi.

Pożegnanie z Wietnamem

Ostatnim punktem programu była wizyta w Zatoce Ha Long – z kajakami, zwiedzaniem jaskiń i noclegiem na łodzi.

Podróż zakończyła się 24 marca 2023 r., a pożegnalna kolacja miała miejsce w pasującej do bogatego we wrażenia programu wyprawy – Le Mat Snake Village, wiosce słynącej z… węży!

Też tak chesz?

Nic straconego! Już w grudniu 2023 r. startuje kolejna edycja MOTOpodrozni.pl w Wietnamie z nami (jako MakeYourAsia) w roli oficjalnego partnera imprezy.

Trasa będzie biegła podobnie - od Ho Chi Minh City po Hanoi – 1300 km w formule mieszanej: motocykl/van z kierowcą do Hue + przelot do Hanoi.

Nie czekaj aż znikną ostatnie miejsca i już dziś pomyśl o swojej wymarzonej podróży przez bezkresne drogi Wietnamu!

Zapisy TUTAJ.

Gotowi na kolejną przygodę?
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!