Pierwsze duriany za płoty, czyli #MYAtogether2022

Jak zapewne już wiesz, jesteśmy młodym, międzynarodowym zespołem, skupiającym ludzi z kilku krajów świata. Od 6 lat doskonale nam się współpracuje niezależnie od odległości i różnych stref czasowych. W maju 2022 r. stało się coś niezwykłego – postanowiliśmy wykorzystać to, że granice są w końcu otwarte i pierwszy raz w historii spotkać się wszyscy razem, na żywo, w Azji.

Pod hasłem #MYAtogether2022 (MakeYourAsia to międzynarodowa odsłona Wczasywazji.pl) spędziliśmy 2 emocjonujące tygodnie w Wietnamie!

Trudno opisać przeżycia towarzyszące temu spotkaniu, gdyż sięgały one zenitu. Przybywając z różnych stron świata i gromadząc się w naszym biurze w Sajgonie, mogliśmy się wreszcie poznać lub zobaczyć ponownie po latach, stworzyć, ewentualnie odświeżyć, a na pewno zacieśnić więzi oraz oczywiście popracować wspólnie, ramię w ramię i podyskutować na temat wizji i przyszłości firmy.

Nasza ekipa na plaży w Ho Tram
Wspólne odkrywanie uroków Delty Mekongu

Poza codzienną pracą biurową, która dla niektórych naszych współpracowników, wspierających nas zwykle on-line, sama w sobie była już sporą egzotyką (nie mówiąc o wybornych lunchach w okolicy czy kupowanej pod biurem cà phê sữa đá!), działaliśmy też trochę w terenie. Nic tak bowiem nie jednoczy zespołu jak wspólne wyzwania motocyklowe, dyskusje nad parującym wokiem podczas lekcji gotowania, kosztowanie duriana i wymiana smakowych wrażeń (oraz weryfikacja, kto należy do #teamdurian a kto do #teamantydurian), relaksujące bujanie się po wodach Mekongu czy twórczy wypoczynek na wietnamskiej, rajskiej plaży.

Kilka pieczeni w jednym hotpocie

Warto raz na jakiś czas wziąć zespołowo udział w swoich własnych wycieczkach i przeprowadzić intensywny incentive na własnej skórze (a raczej na skórze własnego zespołu) – study tour i integracja w jednym – dwie pieczenie na jednym ogniu albo może raczej coś w rodzaju naprawdę bogatego i wybornego hot pota ;)

Swoją drogą, nic tak nie sprzyja integracji, jak hot pot (czyli „rodzinny” gorący kociołek/grill) – ciężko go obsłużyć i zjeść w pojedynkę, zresztą mijałoby się to zupełnie z jego ideą, no i nie sposób nie podzielić się z towarzyszami kolacji wrażeniami na temat doznań smakowych.

Hot pot sprzyja integracji!

Teambuilding w tropikach

Wczasywazji.pl poznają się lepiej

Ukryte pasje, przyczajone talenty

Na osobną uwagę zasługuje nasz 3-dniowy pobyt w resorcie w Ho Tram, gdzie wzięliśmy udział w serii aktywności teambuildingowych. Tych wypitych razem kokosów, schrupanych sajgonek i chwytanych z jednego, wspólnego talerza bánh khọt nikt już nie zliczy, ale integracja przy stole nie była tą jedyną. Przede wszystkim poznaliśmy się bliżej od strony prywatnej, tworząc krótkie prezentacje o swoich rodzinach, pupilach, pasjach i planach. Nie brakowało zaskoczeń, gdy dowiadywaliśmy się, kto maluje obrazy, kto śpiewa, kto robi tatuaże albo kto hoduje w domu prawdziwą dżunglę!

Słowa mocy

Wzięliśmy też udział w niezwykle twórczych warsztatach, prowadzonych przez Pawła Górskiego, założyciela firmy Tribee oraz trenera, podczas których wspólnie pochyliliśmy się nad misją naszej firmy. Rzadko jest czas na to, aby usiąść razem i zastanowić się, co praca we Wczasywazji.pl daje nam, co daje innych ludziom, jakie indywidualne historie związane z firmą są dla nas najważniejsze i co by było, gdyby nas nie było! Podsumowaniem pracy w mieszanych kilkukrotnie grupach i na flipchartach było wspólne odświeżenie i sformułowanie naszej misji, by wybrzmiała tak, że czuć energię bijącą ze słów. Zdradzimy, że nam się udało!

Teambuilding Wietnam
Coś od serca dla człowieka o naprawdę wielkim sercu - Grzegorz łaski

Wieczorem, wieczorem

Po tak intensywnej pracy umysłowej, ciepłe wieczory z przyjemnością spędzaliśmy na plaży, kontynuując integrację już w nieco mniej zaplanowany sposób – wydeptując taneczne ścieżki na morskim piasku. 

Gala dinner

Kiedy trzeba, potrafimy być także poważni i w takim właśnie, nieco podnioślejszym tonie, zorganizowaliśmy nasz ostatni wspólny wieczór w Wietnamie, urządzając uroczystą kolację z wręczaniem wyróżnień. Nie brakowało miłych zaskoczeń i odrobiny wzruszeń, a także masy śmiechu np. przy konkursie z nagrodami.

Wczasy szyte na miarę (tym razem dosłownie)

Często podkreślamy, ze nasze wycieczki są szyte na miarę – czyli wszelkie, dostępne na naszej stronie programy możesz modyfikować adekwatnie do swoich potrzeb. Tym razem dosłownie uszyliśmy sobie coś wczasowego, o czym poniżej.

Nieco poboczną, ale jednak sporą frajdą było dla nas zaopatrzenie się – m. in. na okoliczność spotkania #MYAtogether – w firmowe, pierwsze na taką skalę gadżety: wygodne koszulki z logo, kolorowe phiny do zaparzania tradycyjnej, wietnamskiej kawy i superpraktyczne torby-słowniczki, dzięki którym na pewno nie zgubisz się na wietnamskiej ulicy, w restauracji czy na zakupach (zachowaj czujność, bo będą do wygrania w naszym konkursie urodzinowym już w lipcu!).

Dumny kierowca tuk-tuka Łukasz Kozłowski - CEO Wczasywazji.pl
Z torbą Wczasywazji.pl na pewno nie zgubisz się w Wietnamie!
Z naszym phinem wietnamska kawa będzie najpyszniejsza

Do następnego!

Spędziliśmy razem 2 naprawdę intensywne i niebywale emocjonujące tygodnie w Wietnamie, pełne nie tylko ciężkiej pracy, burzy mózgów i planów na przyszłość, ale także  śmiechu, dobrej zabawy i zacieśniania więzi. Naładowani promieniami słońca, wypoczęci, nakarmieni pyszną, wietnamską kuchnią i napojeni wietnamską kawą, rozstaliśmy się z nutką żalu, ale z całkiem nową energią do dalszych działań. Po powrocie do Polski i do rutyny od razu zauważyliśmy, że nasza współpraca przebiega dużo sprawniej i lepiej się rozumiemy oraz… tęsknimy!

Do następnego spotkania!

Majowy, niezapomniany wspólny czas na plazy w Wietnamie (Ho Tram)

Zobacz, jak spędziliśmy 2 wyjątkowe tygodnie w Wietnamie:

Nocny Sajgon - MYAtogether - zaufanie to podstawa relacji w zespole!
Razem przez meandry Delty Mekongu - MYAtogether
Momentami emocje trzeba było wydeptać w piasku - Ho Tram Beach, Wietnam
Wspólne gotowanie = współpraca i zaufanie!
Razem możemy więcej! - MYAtogether 2022
Lets Make Your Asia! - Wczasywazji w Ben Tre

 

 Chcesz zorganizować wyjazd integracyjny dla swoich pracowników?

 Napisz do nas, a pomożemy Ci skutecznie zintegrować i zmotywować Twój zespół!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!