Popisy kulinarne Adriana Zagrodzkiego w wietnamskiej telewizji – przybliżamy polskie smaki Wietnamczykom


Tętniące życiem miasto, sobota, pora deszczowa jest już tylko wspomnieniem. Co może robić w tym czasie młody, pełen życia mężczyzna, około trzydziestki, mający szczęście już od kilku lat mieszkać w tej cieplejszej części globu? Oczywiście – gotować wigilijny barszcz!

W pewną grudniową sobotę, roku pańskiego 2020, Adrian Zagrodzki z ekipy Wczasywazji.pl gościł w programie śniadaniowym na VTV3 (państwowa wietnamska telewizja). Na antenie zaprezentował… wigilijny barszcz w wersji wietnamskiej i opowiadał o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Efekty możesz zobaczyć na załączonym filmiku. Osobne wrażenie, poza umiejętnościami kulinarnymi Adriana, wywołuje jego znajomość wietnamskiego.

Adrian Zagrodzki w świątecznym programie kulinarnym w wietnamskiej TV
Barszcz wigilijny w wykonaniu Adriana Zagrodzkiego ze Wczasywazji.pl

Być może już wiesz, że Adrian jest absolwentem filologii wietnamsko-tajskiej w Poznaniu i biegle posługuje się językami azjatyckimi, nie jest to też jego pierwsze spotkanie z wietnamską telewizją. Przez 10 lat mieszkania w Wietnamie już wielokrotnie miał okazję stanąć oko w oko z kamerą, a nawet prowadził swój własny show o kuchni wietnamskiej dla Wietnamczyków! Możesz go także spotkać w kilku wietnamskich serialach.

Ale wracając do naszego barszczu… Wyszedł nieco okrojony i wzbogacony zarazem – pozbawiono go majeranku, ale za to przybrano na tropikalną modłę. Na szczęście w Song Vui Moi Ngay (nazwa programu, w wolnym tłumaczeniu: Żyjąc Wesoło Każdego Dnia) można sobie pozwolić na więcej niż pod surowym spojrzeniem wielkopolskiej cioci.

Prowadzącej chyba posmakował, co możesz ocenić po mimice lub po prostu uwierzyć nam na słowo. No chyba że znasz wietnamski? ;)

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!