Prowadzenie biznesu w Wietnamie - wywiad dla Money.pl


W październiku 2018 roku na portalu money.pl ukazał się wywiad z Łukaszem Kozłowskim - współzałożycielam Wczasywazji.pl i przewodnikiem. Opowiedział w nim między innymi o prowadzeniu biznesu w Wietnamie.

„Co było dla mnie największym zaskoczeniem w prowadzeniu biznesu? Na przykład to, że wiele rozpoczętych biznesów kończy się spotkaniem z całą rodziną. Biznesy tak naprawdę załatwia się przy rodzinnej kolacji, a nie na oficjalnym spotkaniu. Trzeba zjeść, wypić, "wejść w rodzinę". Inaczej nie można liczyć na długotrwały sukces. Ale gdy już nas zaakceptują, to możemy być pewni, że będą lojalni – mówi money.pl przedsiębiorca Łukasz Kozłowski.

W prawie każdym kraju ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej) obywatele mają łatwiejszy sposób prowadzenia biznesu niż obcokrajowcy. Natomiast trzeba przyznać, że Wietnamczycy bardzo przychylnie patrzą na przedsiębiorców z zagranicy. Koszty prowadzenia biznesu nie są tak duże. Podatek 20 proc., VAT 10 proc. Mam wrażenie, że system w tym kraju jest znacznie bardziej przyjazny. Znacznie surowsze przepisy są np. w Tajlandii – wyjaśnia Kozłowski i przypomina o jednej ważnej rzeczy.”

Cały wywiad można przeczytać tutaj


Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl jest cześcią grupy makeyourasia.com zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróżę po Azji Południowo Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na makeyourasia.com.

Jesteśmy członkiem