Skip to main content

Relacja z wycieczki na Borneo

Pandemia  na dwa lata w znacznym stopniu ograniczyła zagraniczne podróże, ale to już przeszłość! Spragnieni egzotyki poszukujemy nowych kierunków, smaków, przygód! W sierpniu zorganizowaliśmy pierwszą popandemiczną wycieczkę na Borneo. Co pokazaliśmy naszym gościom podczas 9-dniowej wycieczki po tej zielonej wyspie? 

Jaskinie, Borneo
Wycieczka, Borneo
Spotkanie z orangutanem

Tropikalne Borneo

Wyspy Borneo chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie tu żyją zagrożone wyginięciem orangutany, nosacze czy tukany. Na wycieczkę „Tropikalne Borneo w 9 dni” zdecydował się Pan Maciej z przyjaciółmi. Czy jest coś piękniejszego niż obcowanie z przyrodą, zobaczenie na własne oczy dzikich zwierząt w swoim naturalnym środowisku? 

Wycieczka Borneo, Wczasywazji.pl
Mały orangutan, Borneo

Dzika przyroda na wyciągnięcie ręki

Borneo nazywane jest zielonymi płucami ziemi - znajduje się tu wiele lasów deszczowych, parków. Nasza wycieczka ma na celu pokazanie jak piękna jest przyroda, mieszkańcy przyjaźni i gościnni oraz rozsmakowanie w lokalnej kuchni.

Jak już wspominaliśmy, wycieczka trwała 9 dni. Przygoda zaczęła się w Kuchnig, skąd nasi goście wyruszyli do rezerwatu przyrody Semenggoh (to tu mieli szansę zaobserwować dziko żyjące orangutany), a noc spędzili w domu plemienia Iban. W kolejnych dniach była wizyta w Parku Narodowym Mulu, a tam spacer po jaskini z największe przejściem na świecie i… tysiącami wiszących nietoperzy. 

Jeszcze więcej natury!

To nie koniec. Podczas wycieczki nasi goście zobaczyli również Jaskinię Wiatru, Park Kinabalu czy Park Morski Tunku Abdul Rahman. Oczywiście nie zabrakło też czasu na zakupy i... odkrywanie kulinarnej części wyspy. Odwiedziliśmy miejscowe wioski ze straganami z rękodziełem, bazary pełne egzotycznych owoców, ale także plantacje kauczuku i wiele, wiele barów oraz restauracji, w których można było rozsmakować się w prawdziwej kuchni Borneo.

 

 Marzysz o wycieczce do Malezji z Wczasywazji.pl? 

 Napisz do nas, a przygotujemy program specjalnie dla Ciebie!

Wakacje z Wczasywazji.pl

Chciałbyś przeżyć przygodę w zielonym Borneo? A może marzy Ci się krótka wycieczka bo Kuala Lumpur i okolicy? Malezja jest jednym z 10 krajów Azji Południowo-Wschodniej, w którym spędzisz z nami wakacje. W ofercie mamy wycieczki objazdowe: np. 16 dni na Sri Lance, 10 dni na Bali albo Wietnam poza szlakiem oraz jedno- i kilkudniowe: Dzień w Delcie Mekongu, 2 dni w tajskiej dżungli, w 3 dni przez Centrum Wietnamu czy Dżakarta w pigułce. Nie znalezłeś nic dla siebie? Wczasywazji.pl jest biurem podróży, które tworzy wycieczki na miarę. Nawet nasze gotowe wycieczki można modyfikować, tak aby jak najbardziej spełniały Twoje oczekiwania. 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!