Skip to main content

Study Tour w Północnym Wietnamie
– co słychać w Hanoi i Sa Pa?

Kochamy energię dużych miast, dlatego wybraliśmy Sajgon za nasz drugi dom, ale jednak soczysta, bezkresna zieleń Sapy i panujący tu spokój mają kojący wpływ na miejskiego ducha. Także historyczny klimat i kuchnia stolicy Wietnamu, Hanoi, potrafią zachwycić, niezależnie od tego, ile już razy było się w tych stronach. Jedno jest pewne – warto od czasu do czasu podładować akumulatory w Północnym Wietnamie!

Zintegrowani i zrelaksowani (Część ekipy Wczasywazji skryta w zieloności Sapy)
Zapracowani (Wczasywazji.pl zawsze na posterunku!)

Niedawno postanowiliśmy sprawdzić z naszym zespołem, co dobrego słychać w Hanoi i w Sapie, odpocząć na tle natury, zacieśnić więzi w nieco odmiennym otoczeniu i mierząc się z nowymi wyzwaniami oraz oczywiście trochę popracować nad ulepszeniem oferty dla Was!

To były trzy dni pełne nowej, pozytywnej energii, podsycanej oddechem historii, pięknem natury, smakami północnowietnamskiej kuchni, odrobiną wysiłku (ach ten trekking!) i sporą porcją dobrego humoru.

Północ Wietnamu świeżym okiem

Tak jak świeża jest zieleń Sapy (popatrzcie tylko na te zdjęcia!), tak samo my lubimy czasem odświeżyć swoją wiedzę na temat regionu. Naszymi profesjonalnymi przewodnikami po Północy byli Adi i Ngan, którzy mają szczęście bywać tu najczęściej. Tylko oni mogli pokazać reszcie dotychczas nieznane, zupełnie ukryte dla większości zwiedzających alejki starego Hanoi. Dla części zespołu to była również nowość! Postanowiliśmy sprawdzić wszystkie nasze ukochane i polecane w programach wycieczek miejsca i zobaczyć, jak przygotowane są do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu i czy wszystko działa tak sprawnie jak zawsze.

Ponadto, a raczej przede wszystkim (!) chcieliśmy się spotkać z naszymi, zaprzyjaźnionymi lokalnymi przewodnikami – Pham i Minhem oraz miejscowym zespołem wsparcia. To jedna z podstaw naszej oferty – osobiście znamy i regularnie sprawdzamy miejsca, do których z nami podróżujecie, a działając lokalnie bazujemy na wieloletnich, przyjacielskich relacjach.

Poznajemy stolicę Wietnamu (po raz kolejny!)

CHCESZ POZNAĆ Z NAMI WSZYSTKIE KOLORY PÓŁNOCY WIETNAMU?

Train Street w Hanoi 2022

O czym chcieliśmy się upewnić podczas tej wyprawy?

 • Czy trekking z Sapa do wioski naszej zaprzyjaźnionej przewodniczki Pham jest tak samo urokliwy i malowniczy jak zapamiętaliśmy z ostatniej wizyty?
 • Czy tradycyjna kąpiel ziołowa Czerwonych Dao w wielkich drewnianych baliach nadal niesamowicie relaksuje po trudach trekkingu?
 • Czy wieczór w wiosce Red Dao przy lokalnej muzyce, rozrywkach i specjałach lokalnej kuchni cieszy jak dawniej?
 • Czy wjazd na szczyt Fansipanu kolejką linową jest tak samo emocjonujący jak zawsze?
 • Czy Hanoi z perspektywy pasażera rikszy nadal zachwyca? Jak prezentuje się u początków ciepłej, przyjemnej jesieni?
 • Czy Hoa Lo Muzeum wciąż tak samo porusza i skłania do refleksji?
 • Czy Świątynia Literatury (Van Mieu) i Świątynia Jadeitowej Góry (Ngoc Son) zapierają dech w piersiach niezmiennie od stuleci?
 • Czy Train Street nadal istnieje i funkcjonuje jak zawsze?
 • Czy kawa z jajkiem i bun cha mogą konkurować z ca phe sua da i pho?
 • Czy teatr lalek wodnych (Water Puppet Show) wciąż bawi, zadziwia i zachwyca?
 • Czy słynne świeże piwo bia hoi nadal jest słynne i świeże?

Z radością stwierdzamy, że na wszystkie te pytania, odpowiedzi w naszych notatnikach brzmią: “tak, nadal, jak zawsze, wciąż!”. Ewentualnie “jeszcze lepiej i jeszcze bardziej”, jak chociażby słynne tarasowane pola ryżowe “złapane” przez nas w ich najbardziej fotogenicznym momencie, czyli tuż przed żniwami - istna eksplozja zieleni, przyprawiająca o zawrót głowy.

To co, jedziesz z nami do Hanoi i Sapy?

Podsumowanie to będzie sama przyjemność!

Wy jak zawsze możecie pojechać z nami do Północnego Wietnamu i spędzić tu czas wśród wyselekcjonowanych, sprawdzonych przez nas atrakcji, poznając ten region od podszewki i w pełni nasycając się jego niepowtarzalnym klimatem.

My zaś mamy po tej wyprawie pewność, że niezależnie od tego, czy wylądujemy w balii z gorącą wodą czy na owianym chłodem dachu Indochin – zawsze będziemy trzymać się razem. Koniecznie z uśmiechem!

Humory nas nie opuszczały!

SPRAWDŹ, JAKA NIESAMOWITA PRZYGODA SPOTKAŁA JEDNĄ Z NASZYCH GRUP W SAPIE

 

 Chcesz jechać do magicznego Północnego Wietnamu właśnie z nami?

 Nie czekaj i już dziś zapytaj o wycieczkę!

Zobacz, jak spędziliśmy te 3 wyjątkowe dni w północnym Wietnamie:

Kolejka linowa na Fansipan
Nasi wspaniali przewodnicy w komplecie
Dla tej kawy warto przemierzyć każdą odległość!
Wczasywazji na dachu Indochin
Kiedy zobaczyć zielone pola ryżowe w Wietnamie?
Przyjaźń i usmiech - tak lubimy pracować
Testujemy specjały północnowietnamskiej kuchni
Ładujemy baterie
Czy to będzie najmodniejszy kolor sezonu?
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!