Wywiad z Łukaszem Kozłowskim dla Business Insider


W marcu 2019 r. Łukasz Kozłowski z Wczasywazji.pl miał przyjemność udzielić wywiadu dla Business Insider. Współzałożyciel Wczasywazji.pl opowiedział m.in. o powstaniu firmy, prowadzeniu biznesu w Wietnamie, promocji Polski w Azji, rogalach świętomarcińskich czy postrzeganiu Azji przez Polaków. Rozmowę przeprowadził Rafał Tomański:

Polacy coraz częściej jeżdżą na wakacje do Azji. Czytają o dalekich krajach, oglądają programy kulinarne przybliżające nieznane wcześniej smaki, gotują sami, eksperymentują z Azją i starają się zrozumieć ją po swojemu. W Wietnamie spotykam Polaka, który od kilku lat prowadzi w Sajgonie biuro podróży i pokazuje rodakom Azję od nieznanej strony.

Rafał Tomański: Od czego to się zaczęło?

Łukasz Kozłowski, dyrektor zarządzający Wczasywazji.pl:

Złapałem bakcyla Azji. Po roku mieszkania w Wietnamie stwierdziłem z kolegą z Poznania Adrianem - sam kolega to także ciekawa postać, skończył filologie: wietnamską i tajską w Poznaniu, przez osiem lat mieszka w Wietnamie, z czego przez pięć prowadził w tamtejszej telewizji programy o Wietnamie po wietnamsku dla Wietnamczyków! Takie skrzyżowanie Makłowicza i Pascala (Roberta Makłowicza i Pascala Brodnickiego, popularnych prowadzących audycji kulinarnych w polskich TV - przyp. red.) - oraz jeszcze z dwójką przyjaciół podjęliśmy decyzję o założeniu firmy. Polska nazwa to "wczasywazji.pl", ale ponieważ nikt by nie wymówił słowa "wczasy" w krajach, które obsługujemy, w Azji funkcjonujemy jako MakeYourAsia.

Wywiad został opublikowany na łamach Business Insider.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!