Wywiad z Łukaszem Kozłowskim dla Business Insider


W marcu 2019 r. Łukasz Kozłowski z Wczasywazji.pl miał przyjemność udzielić wywiadu dla Business Insider. Współzałożyciel Wczasywazji.pl opowiedział m.in. o powstaniu firmy, prowadzeniu biznesu w Wietnamie, promocji Polski w Azji, rogalach świętomarcińskich czy postrzeganiu Azji przez Polaków. Rozmowę przeprowadził Rafał Tomański:

Polacy coraz częściej jeżdżą na wakacje do Azji. Czytają o dalekich krajach, oglądają programy kulinarne przybliżające nieznane wcześniej smaki, gotują sami, eksperymentują z Azją i starają się zrozumieć ją po swojemu. W Wietnamie spotykam Polaka, który od kilku lat prowadzi w Sajgonie biuro podróży i pokazuje rodakom Azję od nieznanej strony.

Rafał Tomański: Od czego to się zaczęło?

Łukasz Kozłowski, dyrektor zarządzający Wczasywazji.pl:

Złapałem bakcyla Azji. Po roku mieszkania w Wietnamie stwierdziłem z kolegą z Poznania Adrianem - sam kolega to także ciekawa postać, skończył filologie: wietnamską i tajską w Poznaniu, przez osiem lat mieszka w Wietnamie, z czego przez pięć prowadził w tamtejszej telewizji programy o Wietnamie po wietnamsku dla Wietnamczyków! Takie skrzyżowanie Makłowicza i Pascala (Roberta Makłowicza i Pascala Brodnickiego, popularnych prowadzących audycji kulinarnych w polskich TV - przyp. red.) - oraz jeszcze z dwójką przyjaciół podjęliśmy decyzję o założeniu firmy. Polska nazwa to "wczasywazji.pl", ale ponieważ nikt by nie wymówił słowa "wczasy" w krajach, które obsługujemy, w Azji funkcjonujemy jako MakeYourAsia.

Wywiad został opublikowany na łamach Business Insider.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.