Wakacje w Singapurze 2022

Mamy kolejną dobrą wiadomość! Singapur dołączył do krajów, które można odwiedzić. Kraj ten 1 kwietnia 2022 roku otworzył granice dla turystów z całego świata. Jeśli zastanawiasz się nad egzotycznymi wakacjami, warto wziąć pod uwagę Singapur - Miasto Lwa!

Osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 nie muszą odbywać kwarantanny i swobodnie mogą odkrywać piękno tego kraju. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. ⬇️

Kiedy można wyjechać do Singapuru?

Kiedy Singapur otworzy granice dla zagranicznych turystów?

W końcu, po niemal dwóch latach, kraje Azji Południowo-Wschodniej, powoli otwierają swoje granice. 1 kwietnia 2022 r. dołączył do nich Singapur. Teraz, bez żadnych ograniczeń możesz odkrywać zakątki tego pięknego kraju.

Singapur znów otwarty!
Jak wyjechać do Singapuru w dobie pandemii?

Co muszę zrobić, aby wyjechać do Singapuru?

Czy trzeba być zaszczepionym?

Tak. Aby wyjechać do Singapuru i uniknąć  kwarantanny, należy przyjąć pełne dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Należy również maksymalnie 48 h przed wylotem wykonać test RT PCR na obecność koronawirusa, a także szybki test po przylocie (do 24 h).  

Czy do Singapuru potrzebuję wizy?

Polacy podróżujący do Singapuru w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy - dotyczy to podróży maksymalnie na 3 miesiące (90 dni). Konieczne jest wypełnienie karty przylotu do Singapuru, tzw. SG Arrival Card.

Więcej o wizach do Singapuru przeczytasz TUTAJ

Czy w Singapurze obowiązuje kwarantanna dla podróżnych?

Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przyjeździe do Singapuru, trzeba jednak spełnić kilka warunków. 

 • Należy posiadać ważny paszport (minimum 6 miesiecy w momencie przyjazdu).
 • Należy również posiadać ważny paszport covidowy, a także  udokumentowany nekatywny wynik testu RT PCR, wykonany 48 godzin przed odlotem.
 • Podróżni powinni mieć wykupione ubezpieczenie o minimalnej wartości 30 000 USD od kosztów leczenia COVID 19.
 • Należy zainstalować apikację TraceTogether.
 • Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z obowiązku szczepień.
wakacje w Singapurze
Singapur można zwiedzać bez kwarantanny i bez wizy

Singapur dla niezaszczepionych

Osoby niezaszczepione, zobowiązane są do odbywania 7-dniowej kwarantanny we własnym miejscu zamieszkania lub zakwaterowania zatwierdzonego przez rząd. Możliwe są losowe kontrole. Do miejsca odbywania kwarantanny nalezy udać się własnym transportem.

Po odbyciu kwarantanny należy wykonać test test PCR. W przypadku negatywnego wyniku, można w pełni cieszyć się pobytem w Singapurze.

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Singapurze?

Aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Singapuru i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie pandemii SARS-CoV-2 znajdziesz w naszym Serwisie Covidowym. Na bieżąco uzupełniamy tu informacje odnośnie szczepień, testów, kwarantanny, wiz, ubezpieczeń oraz lotów. Sprawdź, gdzie możesz teraz lecieć!

Koronawirus w Azji. Gdzie można pojechać?

 

 Tęsknisz za Azją? Marzy Ci się wycieczka do Singapuru?

 Napisz do nas, a pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wyjazd

Czas na wymarzone wakacje po koronawirusie!

Poznaj z nami Miasto Lwa!

Co mogę zobaczyć w Singapurze?

Zwiedzaj Singapur z polskim przewodnikiem! Choć to państwo-miasto jest niewielkie, kryje się tu wiele ciekawych miejsc i atrakcji. 

 • Botanic Gardends - przepiękny park z największym na świecie ogrodem orchidei.

 • Gardens by the Bay - znajdują się tu zjawiskowe pionowe ogrody, największy na świecie wewnętrzny wodospad oraz charakterystyczne, sztuczne drzewa (tzw. supertrees). Odbywają się tu też pokazy świetlne.

 • Zoo i River Safari - wspaniały ogród zoologiczny, w którym nie ma krat!

 • Little India - jedna z dzielnic Singapuru, gdzie można poczuć się jak w Indiach: kolorowe budowle i świątynie, unoszący się w barów i restauracji aromat tradycyjnych potraw, stragany z owocami i pamiątkami.

 • Chinatown - chińska dzielnica, w której znajduje się m.in. muzeum Buddha Tooth Relic Temple.

 • Sentosa - niewielka wyspa w południowej części Singapuru. Jest popularnym miejscem rozrywek z parkami, restauracjami i plażami. Znajduje się tu też jedno z największych akwariów na świecie.
Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Singapuru!

Do krajów Azji Południowo-Wschodniej, które otworzyły swoje granice dołączył Singapur! Po niemal dwóch latach otworzył granice dla turystów. Już teraz możesz wybrać się w podróż do Miasta Lwa! Dlaczego warto się udać właśnie do Singapuru? Co zobaczysz podczas jednodniowej lub dwudniowej wycieczki? Kiedy jechać do Singapuru? Więcej przeczytasz w TYM artykule.

Jeśli marzą Ci się egzotyczne wakacje, napisz do nas, a zorganizujemy wyjazd skrojony na Twoje potrzeby. 

Drapacze chmur, Singapur
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.