Wakacje na Sri Lance 2023/2024

Aktualizacja: kwiecień 2023

My, miłośnicy Azji, od marca 2020 r. niecierpliwie przebieraliśmy nogami, w oczekiwaniu na otwarcie granic naszego ukochanego kontynentu. Podróżnicze plany w dużej mierze pokrzyżowała nam pandemia COVID-19. Sri Lanka  jako pierwszy kraj Azji dał turystom zielone światło do zwiedzania i cieszenia się cejlońskimi wakacjami w pełni. Właściwie to się świetnie składa, bo – jak mawiają miłośnicy tego zakątka świata – Sri Lanka posiada wszystko, co w Azji najlepsze!

Zacznijmy od podstawowych pytań:

Kiedy można wyjechać na Sri Lankę?

Kiedy Sri Lanka otworzy granice dla zagranicznych turystów?

Tu z przyjemnością odpowiadamy, że Sri Lanka jest już otwarta dla turystyki zagranicznej! Oczywiście trzeba dopilnować kilku formalności, żeby móc zwiedzać ją komfortowo i bezpiecznie.

Odmrożenie krajowej turystyki rozpoczęło się już w styczniu 2021 r. Z czasem restrykcje sukcesywnie luzowano, dochodząc aż do możliwości zwiedzenia bez ograniczeń dla osób zaszczepionych.

Biorąc pod uwagę dynamikę lankijskiego programu szczepień i duży nacisk kładziony na ochronę turystyki, restrykcje nie powinny już przybierać na sile.

Oznacza to, że możemy bez przeszkód cieszyć się lankijskimi plażami, wycieczkami przyrodniczymi, atrakcjami kulturalnymi, gościnnością miejscowych i lokalną kuchnią.

Zwiedzanie Sri Lanki

Co muszę zrobić, aby wyjechać na Sri Lankę?

Czy muszę być zaszczepiony?

Sri Lanka ogłosiła, że od 20.04.2022 na Sri Lankę mogą wlecieć wszyscy - szczepieni, nieszczepieni, częściowo zaszczepieni wyślij do nas wiadomość, a pomożemy Ci zaplanować długo wyczekiwaną podróż od A do Z!

Czy na Sri Lankę potrzebuję wizy?

Każdy zobowiązany jest do aplikowania online o wizę turystyczną na Sri Lankę na stronie: https://eta.gov.lk/slvisa/. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Sri Lankę z nami, będziemy potrzebowali Twojego numeru aplikacji w celu dopełnienia wszelkich formalności.

Sam proces uzyskania wizy nie jest długi – z reguły ok. 3-5 dni (ale zawsze warto załatwiać to jak najwcześniej).

Koszt – 35 USD.

Kierunek Sri Lanka na wakacje

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Azji?

Szczegółowe i aktualne informacje na temat zasad wjazdu na Sri Lankę i do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie pandemii znajdziesz w naszym nowym Servisie Covidowym.

Czy na Sri Lance obowiązuje kwarantanna dla podróżnych?

Ogólnie nie przewiduje się na Sri Lance kwarantanny, niezależnie od tego, czy jest się zaszczepionym czy niezaszczepionym turystą, wyjątek stanowią podróżni z krajów objętych zakazem wjazdu na Sri Lankę (Polska się do nich nie zalicza), którzy podróżują na mocy specjalnych zezwoleń.

Ta zasada mogłaby dotyczyć turysty z Polski tylko w sytuacji, gdyby w ostatnich 14 dniach swojej podróży, przebywał w którymś z krajów „zakazanych”: Indie, kraje Ameryki Południowej i Afryki Południowej i z nich chciał się przemieścić na Sri Lankę. Przypominamy, że i tak nie mógłby tego zrobić bez specjalnej zgody.

Co mogę zobaczyć na Sri Lance?

Teraz możesz zwiedzać Sri Lankę bez ograniczeń, ale ku inspiracji podrzucamy kilka propozycji:

 • Colombo – można bez przeszkód zwiedzać miasto, włączając w to wizytę na pływającym targu Pettah, świątynie, dzielnice handlowe, parki itp.
 • Minneriya National Park – emocjonujące safari jeepem.
 • Sigiriya – forteca na Lwiej Skale.
 • Polonnaruwa – zwiedzanie antycznego miasta.
 • Matale Spice Garden – aromatyczna przygoda w krainie przypraw.
 • Kandy – zwiedzanie miasta, świątyni Sri Maha Bodhi Viharaya ze słynnym białym buddą czy punktu widokowego, wizyta w Świątyni Zęba i udział w ceremonii Pooja.
 • Plantacje herbaty Giragama – zwiedzanie + degustacja oczywiście!
 • Słonie w Millennium Elephant Foundation.
 • Wadduwa – rajski relaks na lankijskiej plaży.
 • Galle – zwiedzanie holenderskiego fortu, zakupy w lokalnych butikach.
 • Zwiedzanie pagody Japanese Peace.
 • Jungle Beach – podziwianie bajecznych zachodów słońca i medytacja w cieniu pobliskiej świątyni.

Zwiedzaj, smakuj, doświadczaj, wypoczywaj – wymarzone azjatyckie wakacje po koronawirusie są już w zasięgu Twojej ręki!

Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę na Sri Lankę!

Podróżowanie na własną rękę, nie tylko po Azji, jest w erze pandemii nieco bardziej skomplikowane niż dotychczas (mówi o tym m. in. nasza zaprzyjaźniona podróżniczka Asia Matejko w nowym cyklu na YouTube'ie: Ok!Azja do rozmowy), dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura podróży, które wesprze Cię na każdym etapie wyjazdu. Napisz do nas!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!