Wiza Sri Lanka. Zasady wjazdu na Sri Lankę
uptade: luty 2024

Sri Lanka to niewielkie państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na wyspie Cejlon, na Oceanie Indyjskim, u samych stóp Indii. Nazywana też krajem cynamonem i szafirem płynącym – Sri Lanka to azjatycki raj, który nie potrzebuje reklamy, ale garść informacji praktycznych, dotyczących legalnego wjazdu i pobytu na wyspie nie zaszkodzi.

Czy Polacy potrzebują wizy na Sri Lankę?

Aby wyjechać na Cejlon obywateli Polski obowiązują wizy. Najszybszą i najprostszą drogą jest aplikacja o e-wizę bezpośrednio na stronie http://www.eta.gov.lk/slvisa/ (jest to opcja najtańsza) lub korzystając z usług pośredników (jest to oczywiście opcja droższa, gdyż poza kosztem samej wizy ponosimy koszty również pośrednictwa). 

Wizę turystyczną na Sri Lankę dostaje się na 30 dni, ale można ją przedłużać (oczywiście za dodatkową opłatą) do 180 dni.

Zasady wjazdu na Sri Lankę 2024

Wymagane dokumenty:

  • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
  • wiza turystyczna - uzyskana w systemie ETA - Electronic Travel Authorization (elektroniczna autoryzacja wjazdu) lub na lotnisku
  • bilet powrotny lub do innego kraju
  • wydrukowana kopia potwierdzenia zgody na wjazd (ETA)

Szczepienia/testy przed podróżą

  • szczepienia i testy na COVID-19 nie są już wymagane
  • warto zapoznać się z listą szczepień zalecanych w podróży do Azji
Sri Lanka wiza drogą internetową

Poznaj naszą wycieczkę: Niezapomniana wycieczka na Sri Lankę

Wniosek wizowy na Sri Lankę

Lankijski elektroniczny system wizowy, który umożliwia aplikowanie o wizę nosi nazwę: Electronic Travel Authorization (ETA) – skrótowiec ETA jest dość często używany, więc warto go zapamiętać. Aby podróżować na Sri Lankę, każdy podróżny musi posiadać ważną wizę (ETA).

W momencie składania wniosku nie trzeba jeszcze rezerwować biletu lotniczego, jednak po przylocie na Sri Lankę wymagane jest okazanie biletu powrotnego. Podróżny musi też być w stanie udowodnić, że posiada wystarczające środki finansowe na opłacenie pobytu na Sri Lance. Wreszcie, podróżny jest zobowiązany do posiadania paszportu, który jest ważny przez co najmniej sześć miesięcy w momencie przybycia na Sri Lankę.

Wniosek wizowy wypełniamy na stronie http://www.eta.gov.lk/slvisa/, wybierając któryś z najlepiej znanych nam języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, a może hiszpański? Po otrzymaniu informacji zwrotnej z numerem wizy na maila (nie powinno to zająć więcej niż 48h), musimy dokument wydrukować, zabrać ze sobą w podróż i wjeżdżając do kraju okazać odpowiedniemu urzędnikowi wraz z paszportem.

Wizę można też zdobyć na lotnisku, po przylocie. Wiąże się to jednak z większym kosztem (płatność kartą kredytową lub odliczoną gotówką) i koniecznością oczekiwania w kolejce (z naszego doświadczenia wizę lepiej zabookować z wyprzedzeniem).

Przydatne adresy:
Sri Lanka z lotu ptaka

Wszelkie szczegółowe informacje wizowe otrzymamy także w przedstawicielstwach dyplomatycznych:

Ambasada Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanki

Dane teleadresowe:

Ul. Wiertnicza 151
02-952 Warszawa

Telefony: +48228538897; +48228538908
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW: http://srilankaembassy.com.pl/

Na Sri Lance nie ma polskiej ambasady – kraj ten podlega pod Ambasadę RP w New Delhi (Indie), w Kolombo na Sri Lance mieści się jednak Honorowy Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej.

Honorowy Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej

Dane teleadresowe:

Phoenix Ventures Ltd.
409 Galle Road, 2nd Floor
Colombo 3

Telefony: 00 94 11 2565 612; telefon komórkowy (do wykorzystania również w nagłych wypadkach): (+94) 112 693307
Fax: 00 94 11 4727 060
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!