tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Wczasy w Birmie – pomysł na nietuzinkowe wakacje w Azji

Birma i jej najpiękniejsze zakątki z Wczasywazji.pl

 • Bajeczne balony nad Bagan w Birmie

  Mjanma/Birma – podróż do krainy złotych pagód

  Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

 • birma-balony Wczasy w Birmie – pomysł na nietuzinkowe wakacje w Azji

  Mjanma/Birma – Wycieczki

  Nasze wyjątkowe, autorskie programy wycieczek dla Mjanmy/Birmy są już w przygotowaniu i opracowywaniu. Niedługo je tutaj dla Państwa zaprezentujemy! Aktualnie wszystkie programy układamy pod indywidualne zamówienie.

 • Mandalay

  Pożegnanie z Birmą

  Jesteśmy z powrotem w Mandalay i zostały nam tylko dwa dni w Myanmar zanim powrócimy do Europy. Po co jednak w ogóle przyjechałyśmy do tego kraju? I dlaczego Myanmar (Birma)? 

 • rangun.1 Wczasy w Birmie – pomysł na nietuzinkowe wakacje w Azji

  Rangun – dawna stolica Mjanmy, start i meta każdej podróży po Birmie

  Choć Rangun już od ponad 10 lat nie jest stolicą kraju, nadal stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny i gospodarczy Mjanmy/Birmy (główny port morski i jedyne w kraju lotnisko międzynarodowe). Każda wyprawa do Birmy zaczyna się i kończy w Rangun.

 • Most U-Bein

  Top 8 Birma, czyli co warto zrobić w Birmie

  Były już wpisy poświęcone największym atrakcjom Kambodży, Wietnamu czy Tajlandii, teraz czas na tzw. „must do" w Birmie. Lot balonem, rejs po słynnym jeziorze Inle, a może spacer po moście U-Bein? Oto lista popularnych atrakcji, które koniecznie trzeba zaliczyć podczas wyprawy do Birmy!

 • Połów ryb w Birmie

  Wiza do Birmy

  Sprawa wiz do Birmy jest trochę skomplikowana, za co odpowiedzialność ponosi rządząca krajem wojskowa junta, która w 2010 roku zniosła możliwość uzyskania wiz na lotnisku w Yangon. Wśród ogólnego zamieszania w kwestii wizowej, jedno jest pewne – jadąc do Birmypodlegamy obowiązkowi wizowemu.

 • Yangon

  Yangon – marzenia się spełniają!

  We wrześniu 2007 roku setki mnichów wyszły na ulice Yangon, aby w pokoju wstawić się za narodowym pragnieniem demokracji dla swojego kraju. Pamiętam to wydarzenie z wiadomości, jakby miało ono miejsce wczoraj. Pamiętam również, że ich "protest" został dość brutalnie stłumiony poprzez tamtejsze władze.