fbpx

Birma i jej najpiękniejsze zakątki z Wczasywazji.pl

 • Bajeczne balony nad Bagan w Birmie

  Mjanma/Birma – podróż do krainy złotych pagód

  Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

 • Mjanma/Birma – Wycieczki

  Nasze wyjątkowe, autorskie programy wycieczek dla Mjanmy/Birmy są już w przygotowaniu i opracowywaniu. Niedługo je tutaj dla Państwa zaprezentujemy! Aktualnie wszystkie programy układamy pod indywidualne zamówienie.

 • Yangon

  Podróż do Birmy – Yangon – marzenia się spełniają!

  Nasza koleżanka i blogerka, Małgosia Ruszkowska, postanowiła podzielić się z Wami swoimi marzeniami o i pierwszymi wrażeniami z, tak niegdyś niedostępnej, Mjanmy:

 • Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

  Popularne potrawy kuchni azjatyckiej

  Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

 • Mandalay

  Pożegnanie z Birmą

  Zapraszamy na kolejny, krótki felieton Małgosi Ruszkowskiej, dotyczący jej wrażeń z Mjanmy. Wcześniej chłonęliśmy atmosferę Yangonu, teraz czas na Mandalay. To niesamowite, jak autorka trafnie i sugestywnie ujmuje w słowa klimat tego zakątka świata:

 • Rangun – dawna stolica Mjanmy, start i meta każdej podróży po Birmie

  Choć Rangun już od ponad 10 lat nie jest stolicą kraju, nadal stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny i gospodarczy Mjanmy/Birmy (główny port morski i jedyne w kraju lotnisko międzynarodowe). Każda wyprawa do Birmy zaczyna się i kończy w Rangun.

 • Most U-Bein

  Top 8 Birma, czyli co warto zrobić w Birmie

  Były już wpisy poświęcone największym atrakcjom Kambodży, Wietnamu czy Tajlandii, teraz czas na tzw. „must do" w Birmie. Lot balonem, rejs po słynnym jeziorze Inle, a może spacer po moście U-Bein? Oto lista popularnych atrakcji, które koniecznie trzeba zaliczyć podczas wyprawy do Birmy!

 • Połów ryb w Birmie

  Wiza do Birmy / update: kwiecień 2019

  Sprawa wiz do Birmy jest trochę skomplikowana, za co odpowiedzialność ponosi rządząca krajem wojskowa junta, która w 2010 roku zniosła możliwość uzyskania wiz na lotnisku w Yangon. Wśród ogólnego zamieszania w kwestii wizowej, jedno jest pewne – jadąc do Birmypodlegamy obowiązkowi wizowemu.