fbpx

Filipiny

 • Tarantule a-ping - Kambodża

  12 najobrzydliwszych przysmaków kuchni azjatyckiej

  Pamiętacie amerykańskie reality show „Fear Factor" („Nieustraszeni"), w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami i własnym strachem? Jednym z bardziej mrożących krew w żyłach wyzwań było zjedzenie obrzydliwego specjału.

 • Filipiński kierowca tuk-tuka

  Filipiny – słoneczny kraj szczęśliwych ludzi

  Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

 • Rajska plaża na Filipinach

  Filipiny – Wycieczki

  Nasze wyjątkowe, autorskie programy wycieczek dla bajecznych Filipin są już w przygotowaniu i opracowywaniu. Niedługo je tutaj dla Państwa zaprezentujemy! Aktualnie wszystkie programy układamy pod indywidualne zamówienie.

 • Gdzie do Azji w...?

  Podróżnicy nieustannie zastanawiają się, kiedy jechać do Azji, aby spędzić wakacje słonecznie i bezstresowo. Tym razem spróbujemy jednak spojrzeć na ten temat z nieco innej strony: mamy zaklepany urlop w którymś miesiącu roku, marzy nam się Azja, ale nie wiemy, gdzie konkretnie skierować swoje podróżnicze kroki.

 • Kiedy jechać do Azji?

  Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 • Kiedy jechać na Filipiny?

  Pytania o pogodę pojawiają się najczęściej jako pierwsze podczas planowania podróży do Azji (tuż za nimi plasują się kwestie wizowe). Trudno się temu dziwić – dla wielu z nas wyjazd na Filipiny jest podróżą życia i raczej nie damy się przekonać, że deszcz w tropikach też ma swoje uroki.

 • Manila o zachodzie słońca

  Manila – stolica Filipin i miasto, które zaskakuje

  Podróż po Filipinach nie może sie obejść bez wizyty w stolicy i największym mieście kraju – Manili. Stolicy, która może zaskoczyć, gdyż zdecydowanie różni się od naszego wyobrażenia o typowym azjatyckim mieście. Czy warto spędzić tu więcej czasu?

 • Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

  Popularne potrawy kuchni azjatyckiej

  Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

 • Wizy do krajów azjatyckich - najnowsze informacje na wczasywazji.pl

  Wiza na Filipiny / update: maj 2019

  Ogólnie rzecz biorąc na Filipinach obowiązuje ruch wizowy, jednakże aby udać się na Filipiny w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy. Na przejściu granicznym otrzymamy po prostu odpowiedni stempel w paszporcie.

 • Wyspa Bohol

  Wyspy Archipelagu Filipińskiego – odwiedź z nami najpiękniejsze wyspy świata

  Archipelag Filipiński liczy ponad 7000 wysp, z czego zamieszkanych jest „jedynie” 880. To co łączy je wszystkie, to bujna tropikalna przyroda, wulkaniczne krajobrazy, majestatyczne wodospady oraz piękne plaże. Nic więc dziwnego że regularnie trafiają na listy najpiękniejszych wysp świata!