Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

Indonezja

 • Tarantule a-ping - Kambodża

  12 najobrzydliwszych przysmaków kuchni azjatyckiej

  Pamiętacie amerykańskie reality show „Fear Factor" („Nieustraszeni"), w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami i własnym strachem? Jednym z bardziej mrożących krew w żyłach wyzwań było zjedzenie obrzydliwego specjału.

 • Kuchnia wege w Azji

  Azjatycka kuchnia wegetariańska

  O ile w Polsce nie mam problemu z kupowaniem czy przygotowywaniem potraw, tak w podróży nie jest już tak łatwo. Po pierwsze: nazwy bywają mylące, po drugie: kelnerzy albo sprzedawcy kłamią, po trzecie: dominują głównie potrawy z dodatkiem mięsa. 

 • Świątynia na Bali

  Bali – wakacje w egzotycznym raju

  Indonezyjska wyspa Bali to raj na ziemi, kuszący egzotyczną kulturą i malowniczymi krajobrazami. Świątynie ulokowane na stromych klifach, zielone pola ryżowe, złote plaże, bajeczna roślinność i gościnni mieszkańcy – to wszystko czeka na Ciebie na Bali!

 • Nosale w Borneo

  Borneo – jedna wyspa, trzy kraje i unikalna przyroda

  Trzy kraje na jednej wyspie? Jak łatwo się domyślić: mowa o Borneo. Jeszcze do niedawna Borneo nazywane było „płucami” świata. Czy tak jest nadal? Turyści pokochali tę wyspę za cudownie zielone krajobrazy i niespotykaną faunę, ale czy wiedzą, z jakimi problemami boryka się Borneo? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

 • Obelisk Monas w Dżakarcie

  Dżakarta – stolica Indonezji, miasto kolonialnych zabytków i drapaczy chmur

  Dżakarta leży na wyspie Jawa, a dokładniej na jej północno-wschodnim wybrzeżu. To największe miasto Indonezji a zarazem kulturalna i gospodarcza stolica tego kraju. Ogromna aglomeracja stanowi mieszankę wielu kultur i stylów architektonicznych minionych epok.

 • Zachód słońca w Indonezji

  Indonezja – tropikalne lasy, złote piaski i potężne wulkany, idealne miejsce na wakacje marzeń

  Indonezja to egzotyka w najczystszej postaci. Wspaniałe zabytki architektury, zielone lasy tropikalne, pola ryżowe, potężne wulkany oraz barwna kultura tutejszych mieszkańców – to wszystko sprawia że Indonezja jest idealnym miejscem na wakacje marzeń!

 • kiedy-jechac-do-azji-wietnam-we-wrzesniu Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

  Kiedy jechać do Azji?

  Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 • Plaża na Bali

  Kiedy jechać na Bali?

  Kiedy jechać? To pytanie nurtuje wszystkich turystów, bez względu na to w jaką część świata się wybierają …W końcu nikt z nas nie chciałby spędzić wymarzonego urlopu w hotelowym pokoju, chroniąc się przed deszczem czy też ekstremalnymi upałami.

 • bali-najlepsze-nurkowiska Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

  Nurkowanie na Bali – przewodnik po najlepszych miejscach nurkowych

  Bali słynie z fantastycznych miejsc do nurkowania, które uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z wyróżnionymi przez nas lokalizacjami, wraz z ich charakterystyką. Dajcie się porwać podwodnemu bogactwu Bali!

 • trzesienie-ziemi-na-lombok-i-bali Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

  Trzęsienia ziemi w Indonezji – sierpień 2018 r.

  W lipcu i sierpniu 2018 r. Indonezję nawiedziła seria trzęsień ziemi. Trzy z nich, z epicentrum na Lombok, okazały się szczególnie silne i dramatyczne, pociągając za sobą setki ofiar śmiertelnych (przede wszystkim trzęsienie z 5 sierpnia 2018 r.), niemal dwa tysiące rannych oraz ogrom zniszczeń – domów, szkół i miejsc kultu – szczególnie w północnych rejonach wyspy Lombok.

 • indonezja-krajobraz-po-tsunami Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

  Tsunami w Indonezji – wrzesień 2018 r.

  28 września 2018 r. o godzinie 17:02 czasu lokalnego, jedną z indonezyjskich wysp: Celebes (Sulawesi) nawiedziło silne trzęsienie ziemi (7,5 w Skali Richtera), którego konsekwencją była niszczycielska fala tsunami o wysokości 1-2,5 metra.

 • Wybrzeże Indonezji

  Wiza do Indonezji

  10 czerwca 2015 roku rząd indonezyjski uruchomił politykę wizową dla osób odwiedzających Indonezję. Obywatele 45 krajów, w tym również  Polacy nie muszą więc posiadać wizy, aby wybrać sie na wczasy do Indonezji. Warunkiem jest, że pobyt nie będzie dłuższy niż 30 dni.

 • bali-mount-agung Informacje ogólne, wczasy i wakacje z Indonezji

  Wulkan Mount Agung a wyjazd na Bali

  Mount Agung to balijski wulkan, mogący poszczycić się sławą najwyższego szczytu wyspy (3142 m n.p.m.). Jest to wulkan wciąż aktywny, lecz nie brak śmiałków, którzy organizują na jego szczyt wyprawy trekkingowe (szlaki oceniane są jako trudne i wymagające odpowiedniego ekwipunku, ale oczywiście bardzo satysfakcjonujące).

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl