fbpx

Kambodża

 • Tarantule a-ping - Kambodża

  12 najobrzydliwszych przysmaków kuchni azjatyckiej

  Pamiętacie amerykańskie reality show „Fear Factor" („Nieustraszeni"), w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami i własnym strachem? Jednym z bardziej mrożących krew w żyłach wyzwań było zjedzenie obrzydliwego specjału.

 • Riksze w Kambodży

  8 rzeczy, które warto zrobić w Kambodży

  Kambodża skrada coraz więcej podróżniczych serc i z każdym rokiem przybywa tu więcej turystów. Zachwycają nas tutejsze monumentalne budowle, egzotyczna kuchnia, piękne krajobrazy oraz legendarna gościnność miejscowych mieszkańców.

 • Khmerskie dzieci z pamiątkami w Angkorze

  Angkor – "cud świata", który koniecznie trzeba zobaczyć

  O Angkorze napisano już chyba wszystko. Ile jednak opisów byśmy nie przeczytali, nie są one w stanie oddać magii tego miejsca. Nawet w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć. Angkor trzeba poczuć – nasycić się tym miejscem można tylko w jeden sposób: decydując się na podróż do Kambodży.

 • Durian

  Dziwne owoce egzotyczne z Azji

  Z czego słynie Azja? Oczywiście z egzotycznych owoców! Smaczne, soczyste, o dziwnych kształtach i nazwach. Sprzedawane na wszystkich bazarach w całości albo już obrane i pokrojone. Nic, tylko jeść! Zobacz na jakie dziwne owoce można trafić w Tajlandii, Wietnamie, Malezji czy Kambodży!

 • Rejs z Phnom Penh so Siem Reap

  Jak dostać się z Phnom Penh do Siem Reap... i mieć z tego frajdę?

  Jak już zapewne wielu z Was zdążyło się zorientować, Wczasywazji.pl to nie tylko możliwość zabukowania fajnej wycieczki i kompetentnego przewodnika. To również wspólne tworzenie planu wyprawy, wybór standardu noclegów i atrakcji dopasowanych do Waszych oczekiwań.

 • Angkor

  Kambodża – fascynujący kraj, do którego chce się wracać

  Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych, gościnnych ludzi.

 • Kadry ze zwiedzania Angkor Wat - dwutygodniowa wycieczka "Przez Azję"

  Kambodża – zobaczyć cud świata i nie tylko (część 2. wyprawy „Przez Azję”)

  Zapraszamy na drugą część materiału wideo z wyprawy „Przez Azję", którą organizowaliśmy w listopadzie i grudniu 2016 r. Tym razem odwiedzamy Kambodżę z bajecznym kompleksem świątyń Angkoru. To bez wątpienia jedno z tych miejsc, które trzeba wpisać na swoją bucket list.

 • Wiejski krajobraz Kambodży

  Kambodża to nie tylko Angkor

  Myśląc o Kambodży od razu pojawiają nam się przed oczami monumentalne świątynie Angkoru. Oczywiście, jest to nieodłączny punkt zwiedzania kraju, ale nie zapominajmy o innych pięknych, otaczających nas atrakcjach.

 • Przewodnik po Kambodży

  Kambodża z dzieckiem i książką pod pachą – czyli przewodnik po Angkorze dla dzieci

  Jak przygotować dziecko w podróż do Azji, a konkretnie: do Kambodży? Nie spodziewajcie się kolejnego wpisu o ubezpieczeniach, apteczce, środkach na komary, filtrach przeciwsłonecznych czy okryciach głowy, pragnę bowiem poruszyć temat przygotowania merytorycznego.

 • kiedy-jechac-do-azji-wietnam-we-wrzesniu Wakacje w Kambodży – atrakcje, wspaniała kuchnia i gościnność

  Kiedy jechać do Azji?

  Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 • Bilet do Angkoru

  Najlepsza pamiątka z Kambodży – bilet do Angkoru

  Często powtarzamy, że Siem Reap to jedno z naszych ulubionych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. A jak Siem Reap to oczywiście Angkor! Inaczej się po prostu nie da. Jeszcze nie spotkaliśmy się z nikim, kto dobrowolnie chciałby ominąć największy skarb archeologiczny świata.

 • Pałac Królewski w Phnom Penh

  Phnom Penh – stolica Kambodży, miasto wspaniałych zabytków i pomników tragicznej historii

  Phnom Penh chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 1866 roku stolica Kambodży, jest jednym z ciekawszych miast kraju. Co oprócz pięknych budowli przyciąga tak wielu turystów, którzy decydują sie na podróż do Phnom Penh?

 • Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

  Popularne potrawy kuchni azjatyckiej

  Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

 • Rodzina na skuterze w Siem Reap (Kambodża)

  Siem Reap – intrygujace miasto w cieniu Angkoru

  Fenomen Siem Reap polega na jego lokalizacji – jest to miasto położone w odległości zaledwie 7 kilometrów od zabytkowego kompleksu Angkoru. Taka odległość od jednego z cudów świata to chyba wystarczający powód, by zająć zaszczytne miejsce na turystycznej mapie Kambodży?

 • Śladami Azja Express

  Śladami Azja Express

  Jesienią 2016 roku mieliśmy okazję obejrzeć w telewizji Azja Express. Program kręcono w Azji, a dokładnie w czterech krajach: Wietnamie, Laosie, Kambodży i Tajlandii. Udział w nim wzięli polscy celebryci wraz z przyjaciółmi.

 • Wiza do Kambodży

  Wiza do Kambodży / update: kwiecień 2019

  W Królestwie Kambodży obowiązuje ruch wizowy, jednakże polscy turyści wybierający sie do tego kraju, nie powinni mieć problemów z wyrobieniem potrzebnego dokumentu. Wizę turystyczną do Kambodży można uzyskać w ambasadzie, przez internet lub bezpośrednio na lotnisku czy lądowym przejściu granicznym.