fbpx

Kraje, które możesz odwiedzić z ekipą Wczasywazji.pl:

 • Filipiński kierowca tuk-tuka

  Filipiny – słoneczny kraj szczęśliwych ludzi

  Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

 • Gdzie do Azji w...?

  Podróżnicy nieustannie zastanawiają się, kiedy jechać do Azji, aby spędzić wakacje słonecznie i bezstresowo. Tym razem spróbujemy jednak spojrzeć na ten temat z nieco innej strony: mamy zaklepany urlop w którymś miesiącu roku, marzy nam się Azja, ale nie wiemy, gdzie konkretnie skierować swoje podróżnicze kroki.

 • Zachód słońca w Indonezji

  Indonezja – tropikalne lasy, złote piaski i potężne wulkany, idealne miejsce na wakacje marzeń

  Indonezja to egzotyka w najczystszej postaci. Wspaniałe zabytki architektury, zielone lasy tropikalne, pola ryżowe, potężne wulkany oraz barwna kultura tutejszych mieszkańców – to wszystko sprawia że Indonezja jest idealnym miejscem na wakacje marzeń!

 • Angkor

  Kambodża – fascynujący kraj, do którego chce się wracać

  Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych, gościnnych ludzi.

 • Kiedy jechać do Azji?

  Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 • Kiedy jechać na Filipiny?

  Pytania o pogodę pojawiają się najczęściej jako pierwsze podczas planowania podróży do Azji (tuż za nimi plasują się kwestie wizowe). Trudno się temu dziwić – dla wielu z nas wyjazd na Filipiny jest podróżą życia i raczej nie damy się przekonać, że deszcz w tropikach też ma swoje uroki.

 • Laotańskie smaki

  Laos – górskie krajobrazy, smaczna kuchnia i gościnność

  Laos znajduje się trochę w cieniu bardziej popularnych kierunków turystycznych i choć dzieje się to niezasłużenie, powoduje jednocześnie, że mamy tu szansę zasmakować Azji w jej niczym niezakłóconym wydaniu.

 • Wieże Petronas w Kuala Lumpur

  Malezja – pełna przygód podróż do świata kontrastów i niespodzianek

  Malezja to kraj pełen zaskakujących kontrastów, idealny na pierwsze wakacje w Azji. Nowoczesne drapacze chmur i kolorowe, tętniące życiem ulice Kuala Lumpur konkurują tu z cichymi wysepkami o pięknych plażach i egzotyczną florą i fauną wyspy Borneo.

 • Bajeczne balony nad Bagan w Birmie

  Mjanma/Birma – podróż do krainy złotych pagód

  Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

 • Widok na Mount Everest

  Nepal – wakacje u stóp najwyższych gór świata

  Tym, co przyciąga jak magnes do Nepalu są oczywiście góry – najpiękniejsze, najwyższe i najsurowsze. Przybywa tu każdy, kto marzy, by choć raz zobaczyć ośnieżone szczyty Himalajów i choć przez chwilę poczuć się jak zdobywca Dachu Świata.

 • Singapur – wymarzone wakacje w Mieście Lwa

  Singapur to nowoczesne, jedno z najmniejszych i najbogatszych państw świata. Jest wielkości Warszawy, ale zamieszkuje go dwa razy więcej mieszkańców.

 • Sri Lanka

  Herbata i krykiet – to dla większości pierwsze skojarzenia ze  Lanką. Nie można odmówić im trafności, ale kraj ten ma zaoferowania dużo więcej i jeszcze trochę, warto więc uwzględnić go w swoich planach wyjazdowych. Tym bardziej, ze Sri Lanka staje się ostatnio wiodącym kierunkiem w wielu podróżniczych rankingach.

 • Bajeczne wodospady Erawan w Tajlandii

  Tajlandia – synonim azjatyckich wakacji

  Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

 • Bajeczne wodospady Erawan w Tajlandii

  Tajlandia – wyrusz z nami w podróż do Krainy Uśmiechu

  Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

 • Górski krajobraz, Wietnam

  Wietnam – wakacje w pięknym i gościnnym kraju na drugim końcu świata

  Choć Polskę i Wietnam dzielą tysiące kilometrów, czasem dziesiątki godzin spędzonych w samolotach i na lotniskach – nie straszne to podróżnikom. Chęć spędzenia wyjątkowych chwil w tak pięknym i gościnnym kraju jest silniejsza.