fbpx

Najlepsze smaki i aromaty kuchni krajów Azji

 • Tarantule a-ping - Kambodża

  12 najobrzydliwszych przysmaków kuchni azjatyckiej

  Pamiętacie amerykańskie reality show „Fear Factor" („Nieustraszeni"), w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami i własnym strachem? Jednym z bardziej mrożących krew w żyłach wyzwań było zjedzenie obrzydliwego specjału.

 • Tuk-tuk w Bangkoku

  8 rzeczy, które trzeba zrobić w Bangkoku

  Pisaliśmy już o rzeczach, które warto zrobić w Sajgonie i okolicach, teraz czas na Bangkok. Jakich atrakcji nie można ominąć w tym kolorowym i tętniącym życiem Mieście Aniołów? Nie brakuje tu intrygujących miejsc, ale mała ściąga przyda się każdemu.

 • Riksze w Kambodży

  8 rzeczy, które warto zrobić w Kambodży

  Kambodża skrada coraz więcej podróżniczych serc i z każdym rokiem przybywa tu więcej turystów. Zachwycają nas tutejsze monumentalne budowle, egzotyczna kuchnia, piękne krajobrazy oraz legendarna gościnność miejscowych mieszkańców.

 • Kuchnia wege w Azji

  Azjatycka kuchnia wegetariańska

  O ile w Polsce nie mam problemu z kupowaniem czy przygotowywaniem potraw, tak w podróży nie jest już tak łatwo. Po pierwsze: nazwy bywają mylące, po drugie: kelnerzy albo sprzedawcy kłamią, po trzecie: dominują głównie potrawy z dodatkiem mięsa. 

 • Bezpieczeństwo w Birmie. Przewodnik

  Birma (Mjanma) cieszy się coraz większa popularnością wśród turystów. Zachwyca wspaniałymi świątyniami, ciekawą kuchnią oraz gościnnością. Często jednak dochodzą do nas niepokojące doniesienia odnośnie sytuacji politycznej kraju. Czy zatem w Birmie można czuć się bezpiecznie?

 • Bezpieczny odpoczynek w Tajlandii

  Bezpieczeństwo w Tajlandii. Przewodnik

  Tajlandia, nazywana też Krainą Uśmiechu skradła serca turystów na dobre. Każdego roku odwiedza ją coraz więcej turystów. Kochamy wyśmienitą kuchnię, mieniące się w słońcu świątynie, piaszczyste plaże oraz gościnność mieszkańców. Jednak czy Tajlandia jest bezpieczna?

 • Zatłoczona ulica w Wietnamie

  Bezpieczeństwo w Wietnamie. Przewodnik

  Wybierając docelowe miejsce wypoczynku, zawsze bierzemy pod uwagę kwestię bezpieczeństwo. Czy w danym kraju jest bezpiecznie, czy nie panuje wojna domowa, czy występują zagrożenia terrorystyczne. No właśnie. Jak to jest w Wietnamie?

 • Kosztowanie baluta w Sajgonie

  Czy taki balut straszny, jak go malują?

  Boję się!
  Ale naprawdę muszę?!
  Litości!
  Ugryźć? Jak to można ugryźć?!
  To się dzieje naprawdę?

 • Wczasywazji w „All Inclusive"

  Dobra prasa, czyli Wczasywazji w magazynie „All Inclusive”

  Jeśli wpadł Wam w ręce wiosenny (2017) numer magazynu podróżniczego „All Inclusive", to z pewnością zauważyliście tam dobrze znane niebiesko-pomarańczowe logo z palemką. Tak, to my – postanowiliśmy zaprosić Was do poznania najciekawszych zakątków Azji w naszym towarzystwie.

 • Durian

  Dziwne owoce egzotyczne z Azji

  Z czego słynie Azja? Oczywiście z egzotycznych owoców! Smaczne, soczyste, o dziwnych kształtach i nazwach. Sprzedawane na wszystkich bazarach w całości albo już obrane i pokrojone. Nic, tylko jeść! Zobacz na jakie dziwne owoce można trafić w Tajlandii, Wietnamie, Malezji czy Kambodży!

 • Wiejski krajobraz Kambodży

  Kambodża to nie tylko Angkor

  Myśląc o Kambodży od razu pojawiają nam się przed oczami monumentalne świątynie Angkoru. Oczywiście, jest to nieodłączny punkt zwiedzania kraju, ale nie zapominajmy o innych pięknych, otaczających nas atrakcjach.

 • Ziarna kawy

  Kawa po wietnamsku

  Większości z nas Wietnam kojarzy się przede wszystkim z pięknymi krajobrazami zielonych pól ryżowych i herbacianych, egzotycznymi wakacjami i orientalną kuchnią. Mało kto jednak wie, że Wietnam jest drugim największym eksporterem kawy na świecie.

 • Zupa Bun Bo Hue

  Kuchnia regionalna Wietnamu

  Podróżując po Wietnamie z pewnością da się zauważyć, iż mimo wielu wspólnych cech i elementów, kuchnia wietnamska w poszczególnych regionach kraju różni się  od siebie i charakteryzuje własnymi lokalnymi tradycjami, składnikami, potrawami i smakiem.

 • Wietnamski obiad

  Kuchnia wietnamska – tradycyjne smaki Wietnamu

  Kuchnia wietnamska– smaczna, zdrowa, sycąca i niezwykle kolorowa! To połączenie słodyczy owoców z ostrym smakiem papryczki chilli, kwaśnej limonki z ostrym imbirem. To różnorodność smakow i aromatów.

 • Kwiat lotosu – symbol Wietnamu

  Lotos – kwiatowy symbol Azji, który pokochał cały świat. Mieszkańcy Kambodży i Wietnamu zaparzają z niego herbatę oraz robią przekąskę. Egipcjanie olejek z lotosu dodają do perfum. Inni wizerunkiem lotosu ozdabiają swoje ciała.

 • Sajgon nocą

  Nocny Sajgon oraz Delta Mekongu – fotorelacja

  Za nami kolejne wycieczki po Sajgonie oraz Delcie Mekongu. Tym razem mieliśmy przyjemność pokazać perełki Wietnamu przesympatycznej grupie z Katowic. Patrząc na roześmiane twarze, pełne zaciekawienia oczy – nie mamy wątpliwości, że wyjazd się spodobał.

 • Smoczy owoc to smak Azji

  Pitaja – azjatycki smoczy owoc

  Azja słynie z owoców o dziwnych kształtach, kolorach i… zapachach. Jednym z bardziej charakterystycznych jest pitaja, nazywany jest smoczym owocem. W przeciwieństwie do duriana nie śmierdzi, a jest równie smaczny i zdrowy! Pitaja znana jest też pod innymi nazwami, np.: dragon fruit (co znaczy po polsku „smoczy owoc”) albo truskawkowa gruszka.

 • Wietnamskie piwo Hue

  Piwo w Wietnamie

  Pikantny ryż, gorąca zupa PHO – tylko z zimnym i orzeźwiającym piwem! W Wietnamie skosztujemy sporo smacznych oraz tanich „złotych trunków”, zarówno tradycyjnych wietnamskich, jak i importowanych.

 • Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

  Popularne potrawy kuchni azjatyckiej

  Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

 • Podróż wodami Mekongu

  Sajgon i Delta Mekongu – fotorelacja z wycieczki

  Ostatnio mieliśmy okazję oprowadzić niesamowicie pozytywną, 13-osobową ekipę po Sajgonie i jego okolicach. Czy wyprawa była udana, niech poświadczą powyższe zdjęcia. Wszechobecne uśmiechy mówią chyba same za siebie? ;)

 • Lotos - jeden z symboli Wietnamu

  Symbole Wietnamu

  Z czym kojarzy wam się Wietnam? Z aromatem Pho, chroniącym przed słońcem i deszczem kapeluszem non la czy może kwiatem lotosu? Przedstawiamy symbole Wietnamu!

 • Mui-Ne

  Tajlandia i Wietnam – fotorelacja z podróży

  Podróżować po Azji zacząłem około 12 lat temu. Podczas każdej kolejnej wizycie, zakochiwałem się coraz bardziej, aż w końcu postanowiłem zamieszkać tam na stałe. Padło na Wietnam, a dokładniej na Ho Chi Minh.

 • Top 8 rzeczy, które warto zrobić w Sajgonie i okolicy

  Top 12 rzeczy, które trzeba zrobić w Sajgonie

  Każdy zakątek globu ma swoją listę rzeczy, które trzeba zrobić/spróbować, aby móc z całym przekonaniem stwierdzić, że poznało się daną lokalizację i w pełni w niej zasmakowało. Czego więc warto doświadczyć w Sajgonie?

 • Most U-Bein

  Top 8 Birma, czyli co warto zrobić w Birmie

  Były już wpisy poświęcone największym atrakcjom Kambodży, Wietnamu czy Tajlandii, teraz czas na tzw. „must do" w Birmie. Lot balonem, rejs po słynnym jeziorze Inle, a może spacer po moście U-Bein? Oto lista popularnych atrakcji, które koniecznie trzeba zaliczyć podczas wyprawy do Birmy!

 • Uliczna kuchnia Wietnamu – smacznie i tanio

  Kuchnia wietnamska popularna jest na całym świecie. Sajgonki i pho – flagowe dania Wietnamu, dostępne są wszędzie, ale nigdzie nie smakują tak jak tutaj – na gwarnych ulicach dużych miast. Zapraszamy w kulinarną podrów po ulicach Wietnamu!

 • Sympatyczna ekipa wyprawy "Przez Azję" podczas zwiedzania Delty Mekongu

  Wietnam – Sajgon i Delta Mekongu (część 3. wycieczki „Przez Azję”)

  Zapraszamy na trzecią część relacji z naszej szalonej, dwutygodniowej wyprawy pod kryptonimem: "Przez Azję". Tym razem eksplorujemy Wietnam, a filmy z poprzednich etapów podróży znajdziecie tutaj. Nasza ekipa miała okazję zobaczyć ciekawe zakątki Wietnamu i dobrze zjeść!