fbpx

Tajlandia

 • Tuk-tuk w Bangkoku

  8 rzeczy, które trzeba zrobić w Bangkoku

  Pisaliśmy już o rzeczach, które warto zrobić w Sajgonie i okolicach, teraz czas na Bangkok. Jakich atrakcji nie można ominąć w tym kolorowym i tętniącym życiem Mieście Aniołów? Nie brakuje tu intrygujących miejsc, ale mała ściąga przyda się każdemu.

 • Posągi Buddy - Ajutthaja

  Ajutthaja – historyczna stolica Tajlandii, pełna cudownej architektury

  Czy wiedzieliście, że Ajutthaja (lub Ayutthaya) jest historyczną stolicą Tajlandii? Miasto zachwyca piękną i bogato zdobioną architekturą, do dziś wywierającą ogromne wrażenie na zwiedzających. A leży zaledwie około 80 km od stolicy Tajlandii – Bangkoku.

 • Kuchnia wege w Azji

  Azjatycka kuchnia wegetariańska

  O ile w Polsce nie mam problemu z kupowaniem czy przygotowywaniem potraw, tak w podróży nie jest już tak łatwo. Po pierwsze: nazwy bywają mylące, po drugie: kelnerzy albo sprzedawcy kłamią, po trzecie: dominują głównie potrawy z dodatkiem mięsa. 

 • Bezpieczny odpoczynek w Tajlandii

  Bezpieczeństwo w Tajlandii. Przewodnik

  Tajlandia, nazywana też Krainą Uśmiechu skradła serca turystów na dobre. Każdego roku odwiedza ją coraz więcej turystów. Kochamy wyśmienitą kuchnię, mieniące się w słońcu świątynie, piaszczyste plaże oraz gościnność mieszkańców. Jednak czy Tajlandia jest bezpieczna?

 • Chiang Mai – pełna uroku "Róża Północy"

  Malowniczo położone wśród gór, lasów i wodospadów Chiang Mai przyciąga każdego roku tłumy turystów, którzy prócz pięknych widoków i przyjemnego klimatu znajdują tu także wspaniałe świątynie, ciekawe muzea, kolorowe bazary i dobrą kuchnię.

 • Wczasywazji w „All Inclusive"

  Dobra prasa, czyli Wczasywazji w magazynie „All Inclusive”

  Jeśli wpadł Wam w ręce wiosenny (2017) numer magazynu podróżniczego „All Inclusive", to z pewnością zauważyliście tam dobrze znane niebiesko-pomarańczowe logo z palemką. Tak, to my – postanowiliśmy zaprosić Was do poznania najciekawszych zakątków Azji w naszym towarzystwie.

 • Durian

  Dziwne owoce egzotyczne z Azji

  Z czego słynie Azja? Oczywiście z egzotycznych owoców! Smaczne, soczyste, o dziwnych kształtach i nazwach. Sprzedawane na wszystkich bazarach w całości albo już obrane i pokrojone. Nic, tylko jeść! Zobacz na jakie dziwne owoce można trafić w Tajlandii, Wietnamie, Malezji czy Kambodży!

 • Kiedy jechać do Azji?

  Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 • Piaszczysta plaża Krabi

  Kiedy jechać do Tajlandii?

  Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Znana jest z wyśmienitej, pikantnej kuchni, piaszczystych plaż i lazurowych wód, pięknych świątyń oraz przyjaznych, uśmiechniętych ludzi. Tajlandia często wybierana jest jako kierunek podróży ze względu na pogodę – jest to miejsce, które można odwiedzić przez cały rok.

 • Sajgonki - najpopularniejsza potrawa w Wietnamie

  Popularne potrawy kuchni azjatyckiej

  Kuchnia azjatycka znana jest i uwielbiana na całym świecie. Choć wiele potraw jest podobnych do siebie – kuchnie jednak różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najsmaczniejsze potrawy w Azji

 • Śladami Azja Express

  Śladami Azja Express

  Jesienią 2016 roku mieliśmy okazję obejrzeć w telewizji Azja Express. Program kręcono w Azji, a dokładnie w czterech krajach: Wietnamie, Laosie, Kambodży i Tajlandii. Udział w nim wzięli polscy celebryci wraz z przyjaciółmi.

 • Bajeczne wodospady Erawan w Tajlandii

  Tajlandia – synonim azjatyckich wakacji

  Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

 • Kadry z wycieczki do Bangkoku z ekipą Wczasywazji.pl

  Tajlandia – w krainie złotych buddów (część 1. wyprawy „Przez Azję”)

  ​Projekt „Przez Azję" to duża, dwutygodniowa wyprawa, którą mieliśmy okazję zorganizować na przełomie listopada i grudnia 2016 roku i z pewnością jeszcze to powtórzymy! W materiałach wideo możecie podejrzeć, jak bawiła się nasza ekipa.

 • Bajeczne wodospady Erawan w Tajlandii

  Tajlandia – wyrusz z nami w podróż do Krainy Uśmiechu

  Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

 • Posążek buddy z tajlandzkiego targu i euro centy

  Tajlandia ceny. Czy w Tajlandii jest drogo?

  Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że Tajlandia to szansa na egzotyczne wakacje za bezcen. Że każdy Europejczyk przybyły w te strony, nawet jeśli w kraju powodzi mu się średnio, będzie opływał w luksusy. Z drugiej strony barykady pokutuje pogląd, że azjatyckie wakacje to rzecz, na którą stać tylko wybranych.

 • Mui-Ne

  Tajlandia i Wietnam – fotorelacja z podróży

  Podróżować po Azji zacząłem około 12 lat temu. Podczas każdej kolejnej wizycie, zakochiwałem się coraz bardziej, aż w końcu postanowiłem zamieszkać tam na stałe. Padło na Wietnam, a dokładniej na Ho Chi Minh.

 • Sklepy w Bangkoku

  Targowanie sie w Bangkoku

  Zakupy są nieodłącznym elementem podróżowania, a Tajlandia zajmuje szczególne miejsce na mapie zakupowych rajów. Z przyjemnością dotykamy, wąchamy i kosztujemy przedmiotów pożądania na tutejszych targach, choć często ich cenę musimy sobie wynegocjować.

 • Plaża Phra Nang w Tajlandii

  Wiza do Tajlandii / update: kwiecień 2019

  Jeśli zamierzamy spędzić w Tajlandii urlop, będziemy potrzebowali wizy, choć istnieje odstępstwo od tego obowiązku. Od sierpnia 2011 Tajlandia zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Polski, których pobyt w tym kraju nie będzie dłuższy niż miesiąc.

 • Słynny widok tradycyjnych, długi łodzi tajskich u wybrzeża. Wyspy Phi Phi, Tajlandia

  Wyspy Tajlandii – Zwiedź z nami 500 wysp – mniejszych, większych, zamieszkanych i bezludnych

  Tajlandia liczy około 500 wysp – mniejszych, większych, zamieszkanych i bezludnych, popularnych oraz tych trochę rzadziej odwiedzanych przez turystów. Czy uda się odwiedzić je wszystkie? Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich tajskich wysp. Skupimy się więc na tych najciekawszych i najpopularniejszych.

 • Zabawa w Tajlandii

  Z dzieckiem do Tajlandii

  Początkowo można by pomyśleć, że podróż z dziećmi do Tajlandii będzie nazbyt uciążliwa. Tajlandia jest jednak jednym z najbardziej przyjaznych dzieciom krajem świata, a dla rodzin wyjątkowo opłacalna. Trend podróży rodzinnych staje się w Tajlandii coraz bardziej zauważalny i branża hotelowa bierze ten fakt pod uwagę.