fbpx

Azjatyckie wyspy, które możesz odwiedzić razem z nami:

 • Świątynia na Bali

  Bali – wakacje w egzotycznym raju

  Indonezyjska wyspa Bali to raj na ziemi, kuszący egzotyczną kulturą i malowniczymi krajobrazami. Świątynie ulokowane na stromych klifach, zielone pola ryżowe, złote plaże, bajeczna roślinność i gościnni mieszkańcy – to wszystko czeka na Ciebie na Bali!

 • Nosale w Borneo

  Borneo – jedna wyspa, trzy kraje i unikalna przyroda

  Trzy kraje na jednej wyspie? Jak łatwo się domyślić: mowa o Borneo. Jeszcze do niedawna Borneo nazywane było „płucami” świata. Czy tak jest nadal? Turyści pokochali tę wyspę za cudownie zielone krajobrazy i niespotykaną faunę, ale czy wiedzą, z jakimi problemami boryka się Borneo? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

 • Nurkowanie na Bali – przewodnik po najlepszych miejscach nurkowych

  Bali słynie z fantastycznych miejsc do nurkowania, które uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z wyróżnionymi przez nas lokalizacjami, wraz z ich charakterystyką. Dajcie się porwać podwodnemu bogactwu Bali!

 • Trzęsienia ziemi w Indonezji – sierpień 2018 r.

  W lipcu i sierpniu 2018 r. Indonezję nawiedziła seria trzęsień ziemi. Trzy z nich, z epicentrum na Lombok, okazały się szczególnie silne i dramatyczne, pociągając za sobą setki ofiar śmiertelnych (przede wszystkim trzęsienie z 5 sierpnia 2018 r.), niemal dwa tysiące rannych oraz ogrom zniszczeń – domów, szkół i miejsc kultu – szczególnie w północnych rejonach wyspy Lombok.

 • Tsunami w Indonezji – wrzesień 2018 r.

  28 września 2018 r. o godzinie 17:02 czasu lokalnego, jedną z indonezyjskich wysp: Celebes (Sulawesi) nawiedziło silne trzęsienie ziemi (7,5 w Skali Richtera), którego konsekwencją była niszczycielska fala tsunami o wysokości 1-2,5 metra.

 • Wulkan Mount Agung a wyjazd na Bali

  Mount Agung to balijski wulkan, mogący poszczycić się sławą najwyższego szczytu wyspy (3142 m n.p.m.). Jest to wulkan wciąż aktywny, lecz nie brak śmiałków, którzy organizują na jego szczyt wyprawy trekkingowe (szlaki oceniane są jako trudne i wymagające odpowiedniego ekwipunku, ale oczywiście bardzo satysfakcjonujące).

 • Wyspa Bohol

  Wyspy Archipelagu Filipińskiego – odwiedź z nami najpiękniejsze wyspy świata

  Archipelag Filipiński liczy ponad 7000 wysp, z czego zamieszkanych jest „jedynie” 880. To co łączy je wszystkie, to bujna tropikalna przyroda, wulkaniczne krajobrazy, majestatyczne wodospady oraz piękne plaże. Nic więc dziwnego że regularnie trafiają na listy najpiękniejszych wysp świata!

 • Słynny widok tradycyjnych, długi łodzi tajskich u wybrzeża. Wyspy Phi Phi, Tajlandia

  Wyspy Tajlandii – Zwiedź z nami 500 wysp – mniejszych, większych, zamieszkanych i bezludnych

  Tajlandia liczy około 500 wysp – mniejszych, większych, zamieszkanych i bezludnych, popularnych oraz tych trochę rzadziej odwiedzanych przez turystów. Czy uda się odwiedzić je wszystkie? Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich tajskich wysp. Skupimy się więc na tych najciekawszych i najpopularniejszych.