Tajlandia – wyrusz z nami w podróż do Krainy Uśmiechu


Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?


Tuk tuk w Bangkoku
Tajlandia - Kraina Uśmiechu
Wyspa Jamesa Bonda

Dlaczego Tajlandia?

Jeśli na hasło „urlop” oczyma wyobraźni widzisz siebie wylegującego się w hamaku z widokiem na rajską plażę, z wymasowanymi stopami, półmiskiem świeżych owoców i głową pełną ekscytujących planów na każdy kolejny dzień, to znaczy, że Tajlandia jest twoim miejscem na ziemi.

Tajlandia to bez wątpienia najbardziej popularny kierunek egzotycznych wycieczek. To kraj niezwykle barwny i przyjazny. Stosunkowo łatwo się tu dostać (na krótki okres nie potrzebujemy wizy), bez problemu można się przemieszczać wewnątrz granic, a dodatkowo znajdziemy tu wszystko to, co kojarzy nam się z rajskimi wakacjami: plaże, palmy, egzotyczne owoce, aromatyczną kuchnię, tajemnicze zabytki, bujną przyrodę i dzikie zwierzęta.

Koh Phangan
Dlaczego Tajlandia z Wczasywazji.pl?

Tajlandia stała się już właściwie synonimem azjatyckich wakacji. Jej białe plaże, błękitne wody, kolorowe kwiaty i złote pagody kuszą zewsząd i stają się osiągalne dla coraz większej ilości turystów. Z jednej strony to wspaniale, że wybieramy się do Azji coraz liczniej i coraz odważniej, z drugiej – trzeba się naprawdę postarać, by przedrzeć się przez gąszcz typowo turystycznych atrakcji i potrafić dostrzec prawdziwe oblicze – autentyczne piękno tego kraju.

Tu z pomocą przychodzimy my i nasze indywidualnie opracowane plany wycieczek, zarówno do miejsc najpopularniejszych, jak i tych mniej oczywistych. Podróżując w małej grupie pod opieką lokalnego przewodnika macie dużą szansę na ujrzenie Azji taką, jak widzimy ją my – Azji, w której można się zakochać.

Tajlandia w pigułce

Bangkok to miejsce, którego po prostu ominąć nie można. Dla wielu z nas właśnie tu rozpocznie się wielka azjatycka przygoda. Ogromny (1565,2 km²), tłoczny (ponad 8 milionów mieszkańców), gorący (30°C w styczniu – czemu nie?), głośny, barwny, intensywny, migoczący – każdy widzi stolicę Tajlandii po swojemu. Jedno jest pewne: takich miejsc się nie zapomina, a my mamy swój przepis na to, jak pokazać Wam Bangkok od najciekawszej strony.

Warto nie ograniczać Tajlandii tylko do gwarnego Bangkoku i złotych plaż nad Wybrzeżem Andamańskim. Jest to kraj o powierzchni ponad 500 000 km2, skazany jest więc na różnorodność zarówno krajobrazową, jak i kulturalną i klimatyczną. Tajlandia to zatem również magiczne góry na północy kraju (np. w okolicach Chiang Mai) czy idylliczne wodospady oraz obszary naznaczone trudną historią z czasów II wojny światowej na zachodzie (prowincja Kanchanaburi).

W przeważającej części Tajlandii panuje klimat zwrotnikowy monsunowy, wyjątkiem jest Półwysep Malajskie gdzie panuje klimat równikowy wilgotny. Pogoda w Tajlandii jest upalna i wilgotna. Średnie roczne temperatury wynoszą od 20 do 30 stopni Celsjusza.

Wat Phan Tao w Chiang Mai
Widok na Bangkok z góry
Czas na zwiedzanie Tajlandii

Zdecydowanie odcinamy się od programów wypraw, naszpikowanych atrakcjami, gdzie człowiek nie ma szansy nacieszyć się chwilą i wczuć w lokalny klimat. Chcemy zaproponować wam podróżowanie w rytmie slow – zaangażowane, uważne, odczuwalne wszystkimi zmysłami:

Dlatego proponujemy wam głównie trzygwiazdkowe hotele – komfortowe, ale nie przypominające w niczym ekskluzywnych, turystycznych enklaw zamkniętych na świat wokół. Co powiecie na sprawdzony nocleg w historycznej dzielnicy Bangkoku?

Dlatego proponujemy wam lokalną kuchnię z ulicy, tzw. street food – najlepsze, sprawdzone przez nas, zdrowe i bezpieczne azjatyckie dania, często u zaprzyjaźnionych mieszkańców. Nie spróbować tajskiej kuchni ulicznej, to jak nigdy nie być w Tajlandii!

Dlatego proponujemy wam lokalne środki transportu – nie traktujemy przemieszczania się z punktu A do punktu B jako przykrej konieczności, a jako szansę na ciekawą przygodę. Gwarantujemy, że wieczorne przejażdżki słynnymi tajskimi tuk-tukami są atrakcją samą w sobie. I spacery – dużo spacerowania!

Oczywiście nie samym zwiedzaniem żyje człowiek. Każdy szanujący się podróżnik musi znaleźć czas na tradycyjny masaż tajski – stóp lub całego ciała czy na popularny peeling stóp wykonywany przez rybki (na taki możemy się nawet załapać za darmo mocząc nogi w wodach wodospadów Erawan).


Ciekawostki z Tajlandii

Przekonaliśmy Was do podróży z nami do Tajlandii? Poznajcie więc kilka ciekawostek na temat tego fascynującego kraju:

  • Tajlandia jest ojczyzną słynnego masażu tajskiego.
  • Obraza majestatu króla i jego rodziny uważana jest w Tajlandii za przestępstwo.
  • Przed wejściem do świątyni i czyjegoś domu należy zdjąć buty.
  • W Tajlandii posągi Buddy otoczone są dużą czcią, należy więc obchodzić się z nimi z szacunkiem.
  • Narodowym symbolem Tajlandii jest słoń.
  • Z Tajlandii pochodzi muay thai, sztuka walki nazywana tajskim boksem.
Budda z Ajutthaja
Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem