fbpx

Tajlandia – dlaczego uśmiechasz się już na sam dźwięk tego słowa? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do… Krainy Uśmiechu?

Uroki tajskiej prowincji Kanchanaburi – wodospady ErawanUroki tajskiej prowincji Kanchanaburi – wodospady Erawan (by Cbill )

Dlaczego Tajlandia?

Jeśli na hasło „urlop” oczyma wyobraźni widzisz siebie wylegującego się w hamaku z widokiem na rajską plażę, z wymasowanymi stopami, półmiskiem świeżych owoców i głową pełną ekscytujących planów na każdy kolejny dzień, to znaczy, że Tajlandia jest twoim miejscem na ziemi.

Tajlandia to bez wątpienia najbardziej popularny kierunek egzotycznych wycieczek. To kraj niezwykle barwny i przyjazny. Stosunkowo łatwo się tu dostać (na krótki okres nie potrzebujemy wizy), bez problemu można się przemieszczać wewnątrz granic, a dodatkowo znajdziemy tu wszystko to, co kojarzy nam się z rajskimi wakacjami: plaże, palmy, egzotyczne owoce, aromatyczną kuchnię, tajemnicze zabytki, bujną przyrodę i dzikie zwierzęta.

Dlaczego Tajlandia z wczasywazji.pl?

Tajlandia stała się już właściwie synonimem azjatyckich wakacji. Jej białe plaże, błękitne wody, kolorowe kwiaty i złote pagody kuszą zewsząd i stają się osiągalne dla coraz większej ilości turystów. Z jednej strony to wspaniale, że wybieramy się do Azji coraz liczniej i coraz odważniej, z drugiej – trzeba się naprawdę postarać, by przedrzeć się przez gąszcz typowo turystycznych atrakcji i potrafić dostrzec prawdziwe oblicze – autentyczne piękno tego kraju.

Tu z pomocą przychodzimy my i nasze indywidualnie opracowane plany wycieczek, zarówno do miejsc najpopularniejszych, jak i tych mniej oczywistych. Podróżując w małej grupie pod opieką lokalnego przewodnika macie dużą szansę na ujrzenie Azji taką, jak widzimy ją my – Azji, w której można się zakochać.

Tajlandia w pigułce

Bangkok to miejsce, którego po prostu ominąć nie można. Dla wielu z nas właśnie tu rozpocznie się wielka azjatycka przygoda. Ogromny (1565,2 km²), tłoczny (ponad 8 milionów mieszkańców), gorący (30°C w styczniu – czemu nie?), głośny, barwny, intensywny, migoczący – każdy widzi stolicę Tajlandii po swojemu. Jedno jest pewne: takich miejsc się nie zapomina, a my mamy swój przepis na to, jak pokazać Wam Bangkok od najciekawszej strony.

Warto nie ograniczać Tajlandii tylko do gwarnego Bangkoku i złotych plaż nad Wybrzeżem Andamańskim. Jest to kraj o powierzchni ponad 500 000 km2, skazany jest więc na różnorodność zarówno krajobrazową, jak i kulturalną i klimatyczną. Tajlandia to zatem również magiczne góry na północy kraju (np. w okolicach Chiang Mai) czy idylliczne wodospady oraz obszary naznaczone trudną historią z czasów II wojny światowej na zachodzie (prowincja Kanchanaburi).

W przeważającej części Tajlandii panuje klimat zwrotnikowy monsunowy, wyjątkiem jest Półwysep Malajskie gdzie panuje klimat równikowy wilgotny. Pogoda w Tajlandii jest upalna i wilgotna. Średnie roczne temperatury wynoszą od 20 do 30 stopni Celsjusza.

tajlandia infografika

Czas na zwiedzanie Tajlandii

Zdecydowanie odcinamy się od programów wypraw, naszpikowanych atrakcjami, gdzie człowiek nie ma szansy nacieszyć się chwilą i wczuć w lokalny klimat. Chcemy zaproponować wam podróżowanie w rytmie slow – zaangażowane, uważne, odczuwalne wszystkimi zmysłami:

Dlatego proponujemy wam głównie trzygwiazdkowe hotele – komfortowe, ale nie przypominające w niczym ekskluzywnych, turystycznych enklaw zamkniętych na świat wokół. Co powiecie na sprawdzony nocleg w historycznej dzielnicy Bangkoku?

Dlatego proponujemy wam lokalną kuchnię z ulicy, tzw. street food – najlepsze, sprawdzone przez nas, zdrowe i bezpieczne azjatyckie dania, często u zaprzyjaźnionych mieszkańców. Nie spróbować tajskiej kuchni ulicznej, to jak nigdy nie być w Tajlandii!

Dlatego proponujemy wam lokalne środki transportu – nie traktujemy przemieszczania się z punktu A do punktu B jako przykrej konieczności, a jako szansę na ciekawą przygodę. Gwarantujemy, że wieczorne przejażdżki słynnymi tajskimi tuk-tukami są atrakcją samą w sobie. I spacery – dużo spacerowania!

Oczywiście nie samym zwiedzaniem żyje człowiek. Każdy szanujący się podróżnik musi znaleźć czas na tradycyjny masaż tajski – stóp lub całego ciała czy na popularny peeling stóp wykonywany przez rybki (na taki możemy się nawet załapać za darmo mocząc nogi w wodach wodospadów Erawan).

Ciekawostki z Tajlandii

Przekonaliśmy Was do podróży z nami do Tajlandii? Poznajcie więc kilka ciekawostek na temat tego fascynującego kraju:

  • Tajlandia jest ojczyzną słynnego masażu tajskiego.
  • Obraza majestatu króla i jego rodziny uważana jest w Tajlandii za przestępstwo.
  • Przed wejściem do świątyni i czyjegoś domu należy zdjąć buty.
  • W Tajlandii posągi Buddy otoczone są dużą czcią, należy więc obchodzić się z nimi z szacunkiem.
  • Narodowym symbolem Tajlandii jest słoń.
  • Z Tajlandii pochodzi muay thai, sztuka walki nazywana tajskim boksem.

Zobacz także:
Tajlandia – miejsca, których nie można ominąć