Skip to main content

8 rzeczy, które trzeba zrobić w Bangkoku


Pisaliśmy już o rzeczach, które warto zrobić w Sajgonie i okolicach, teraz czas na Bangkok. Jakich atrakcji nie można ominąć w tym kolorowym i tętniącym życiem Mieście Aniołów? Nie brakuje tu intrygujących miejsc, ale mała ściąga przyda się każdemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą Top 8 w Bangkoku oraz naszą jedoniową wycieczką po stolicy Tajlandii: Dzień w Bangkoku – jednodniowa wycieczka po Bangkoku.


bangkok miasto noca
Bangkok street food

1. Zwiedzić Wielki Pałac Królewski

Wielki Pałac Królewski jest architektoniczną perełką Bangkoku. Jest to obowiązkowy punkt odwiedzin stolicy Tajlandii. Położony w zakolu rzeki Menam, w centrum Starego Miasta Królewskiego. Zbudowany został w 1782 roku przez Króla Ramę I. Był oficjalną rezydencją królów do 1946 roku. 

Wielki Pałac Królewski charakteryzuje styl tajski i styl wzorowany na europejskim. Oprócz bogato zdobionych sal i pokoi, na jego terenie znajdują się Muzeum Świątynne oraz Muzeum Numizmatyczne i Zdobnictwa. Wstęp do Wielkiego Pałacu jest płatny.

wielki pałac królewski
2. Wybrać się nocą na miasto

W Bangkoku koniecznie trzeba zasmakować życia nocnego. Najpopularniejszym miejscem jest ulica Thanon Khao San, pełna kawiarni i klubów z muzyką na żywo. Znajdują się tu też liczne sklepy z pamiątkami, salony tatuażu i masażu oraz hostele. Thanon Khao San mieści się w centrum Bangkoku. Warto tu przyjść nawet jeśli nie lubimy imprez.

3. Zjeść Pad Thai na ulicy

Bangkok słynie z przepysznych ulicznych dań. Pad Thai to jedna z najpopularniejszych potraw w Tajlandii. Głównymi składnikiem są: makaron ryżowy, tofu i krewetki. Dostępne są też wersje z kurczakiem oraz wegetariańskie. Pad Thai jest smaczne, zdrowe, łatwo dostępne, bardzo sycące oraz… tanie. Warto skosztować kilku wariacji Pad Thai z różnych miejsc.

bangkok-targ-złodzieji
4. Wybrać się na Złodziejski Targ

Czym byłyby wakacje bez zakupów? W Bangkoku nie brakuje miejsc, gdzie można obkupić się w piękne pamiątki, rękodzieło, produkty spożywcze. Jest wiele bazarów, jednym z ciekawszych jest Targ Nakorn Kasem, czyli Złodziejski Targ. Dawniej sprzedawano tu towary, które „spadły z ciężarówki". Dziś można na nim kupić: ubrania, sprzęt kuchenny, meble, ale i również rzeczy pochodzące z włamań.

5. Wjechać na Baiyoke Tower II

Baiyoke Tower II to 88-piętrowy hotel. Nie jest to najwyższy budynek w Bangkoku, tu zwycięża Mahanakhon. Budynek wybudowany został w 1997 roku (budowa trwała 7 lat), według projektu Khun Panlert Baiyoke. Oficjalne otwarcie miało miejsce w czerwcu 1999 roku. Na 77. piętrze znajduje się obserwatorium publiczne, na 83. – bar "Roof Top Bar & Music Lounge", a piętro wyżej – obrotowy taras, z którego rozciąga się widok na Bangkok.

bangkok Baiyoke Tower
sok-z-granatu
6. Napić się soku z granatu

Spacerując ulicami Bangkoku, koniecznie powinniśmy spróbować świeżo wyciśniętego soku z granatu. Odrobinę cierpki, bardzo orzeźwiający. Dostępny jest na ulicach Bangkoku. Co ciekawe, granaty zapobiegają starzeniu się, poprawiają przepływ krwi, hamują rozwój komórek nowotworowych. Granat jest jednym z najbardziej wartościowych owoców. Nie dość, że smaczny, to jeszcze zdrowy!

7. Przejechać się tuk-tukiem

Tuk-tuk – popularny środek transportu oraz ciekawa atrakcja. Przejażdżka po Bangkoku może być niezapomnianą przygodą. Wszak w Polsce czy innych krajach europejskich to raczej rzadki widok. Tuk-tukom daleko do luksusu. Za klimatyzację robi wiatr (przecież nie ma okien), a bagażnik – własne kolana. Pamiętajmy, aby przed przejażdżką ustalić z kierowcą cenę.

bangkok tuk tuk
bangkok rzeka
8. Przepłynąć się wodnym transportem publicznym

Innym popularnym środkiem transportu są łodzie. Jest to doskonała alternatywna dla zatłoczonych ulic Bangkoku! Co więcej, widok na miasto z tej perspektywy jest również bardzo ciekawy. Po wodach Bangkoku przewiozą nas łodzie: lokalne (bez flagi), ekspresowe ( pomarańczowe, zielone oraz żółte flagi) i turystyczne, z których zobaczymy kilka ważnych, historycznych miejsc.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!