Pisaliśmy już o rzeczach, które warto zrobić w Sajgonie i okolicach, teraz czas na Bangkok. Jakich atrakcji nie można ominąć w tym kolorowym i tętniącym życiem Mieście Aniołów? Nie brakuje tu intrygujących miejsc, ale mała ściąga przyda się każdemu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą Top 8 w Bangkoku.

Wielki Pałac KrólewskiWielki Pałac Królewski

1. Zwiedzić Wielki Pałac Królewski 

Wielki Pałac Królewski jest architektoniczną perełką Bangkoku. Jest to obowiązkowy punkt odwiedzin stolicy Tajlandii. Położony w zakolu rzeki Menam, w centrum Starego Miasta Królewskiego. Zbudowany został w 1782 roku przez Króla Ramę I. Był oficjalną rezydencją królów do 1946 roku. 

Wielki Pałac Królewski charakteryzuje styl tajski i styl wzorowany na europejskim. Oprócz bogato zdobionych sal i pokoi, na jego terenie znajdują się Muzeum Świątynne oraz Muzeum Numizmatyczne i Zdobnictwa. Wstęp do Wielkiego Pałacu jest płatny.

2. Wybrać się nocą na miasto 

W Bangkoku koniecznie trzeba zasmakować życia nocnego. Najpopularniejszym miejscem jest ulica Thanon Khao San, pełna kawiarni i klubów z muzyką na żywo. Znajdują się tu też liczne sklepy z pamiątkami, salony tatuażu i masażu oraz hostele. Thanon Khao San mieści się w centrum Bangkoku. Warto tu przyjść nawet jeśli nie lubimy imprez.

Kawiarnia w BangkokuWarto odwiedzić kawiarnie na Thanon Khao San

3. Zjeść Pad Thai na ulicy

Bangkok słynie z przepysznych ulicznych dań. Pad Thai to jedna z najpopularniejszych potraw w Tajlandii. Głównymi składnikiem są: makaron ryżowy, tofu i krewetki. Dostępne są też wersje z kurczakiem oraz wegetariańskie. Pad Thai jest smaczne, zdrowe, łatwo dostępne, bardzo sycące oraz… tanie. Warto skosztować kilku wariacji Pad Thai z różnych miejsc.

Pad ThaiPyszny Pad Thai

4. Wybrać się na Złodziejski Targ 

Czym byłyby wakacje bez zakupów? W Bangkoku nie brakuje miejsc, gdzie można obkupić się w piękne pamiątki, rękodzieło, produkty spożywcze. Jest wiele bazarów, jednym z ciekawszych jest Targ Nakorn Kasem, czyli Złodziejski Targ. Dawniej sprzedawano tu towary, które „spadły z ciężarówki". Dziś można na nim kupić: ubrania, sprzęt kuchenny, meble, ale i również rzeczy pochodzące z włamań.

 Tajski bazarZakupy na Targu Nakorn Kasem(by Mark Fischer )

5. Wjechać na Baiyoke Tower II 

Baiyoke Tower II to 88-piętrowy hotel. Nie jest to najwyższy budynek w Bangkoku, tu zwycięża Mahanakhon. Budynek wybudowany został w 1997 roku (budowa trwała 7 lat), według projektu Khun Panlert Baiyoke. Oficjalne otwarcie miało miejsce w czerwcu 1999 roku. Na 77. piętrze znajduje się obserwatorium publiczne, na 83. – bar "Roof Top Bar & Music Lounge", a piętro wyżej – obrotowy taras, z którego rozciąga się widok na Bangkok.

 Panorama BangkokuWidok z Baiyoke Tower II(by skdn )

6. Napić się soku z granatu

Spacerując ulicami Bangkoku, koniecznie powinniśmy spróbować świeżo wyciśniętego soku z granatu. Odrobinę cierpki, bardzo orzeźwiający. Dostępny jest na ulicach Bangkoku. Co ciekawe, granaty zapobiegają starzeniu się, poprawiają przepływ krwi, hamują rozwój komórek nowotworowych. Granat jest jednym z najbardziej wartościowych owoców. Nie dość, że smaczny, to jeszcze zdrowy!

GranatyPyszny i zdrowy granat

7. Przejechać się tuk-tukiem

Tuk-tuk – popularny środek transportu oraz ciekawa atrakcja. Przejażdżka po Bangkoku może być niezapomnianą przygodą. Wszak w Polsce czy innych krajach europejskich to raczej rzadki widok. Tuk-tukom daleko do luksusu. Za klimatyzację robi wiatr (przecież nie ma okien), a bagażnik – własne kolana. Pamiętajmy, aby przed przejażdżką ustalić z kierowcą cenę.

Tuk-TukPrzejażdżka tuk-tukiem

8. Przepłynąć się wodnym transportem publicznym 

Innym popularnym środkiem transportu są łodzie. Jest to doskonała alternatywna dla zatłoczonych ulic Bangkoku! Co więcej, widok na miasto z tej perspektywy jest również bardzo ciekawy. Po wodach Bangkoku przewiozą nas łodzie: lokalne (bez flagi), ekspresowe ( pomarańczowe, zielone oraz żółte flagi) i turystyczne, z których zobaczymy kilka ważnych, historycznych miejsc.

ŁódźRejs po wodach Bangkoku