• Home
  • Tajlandia
  • Krabi – lazurowa woda i złociste plaże, fantastyczne miejsce na wypoczynek

Krabi – lazurowa woda i złociste plaże, fantastyczne miejsce na wypoczynek


Krabi chyba nikomu nie trzeba przestawiać: przepiękne widoki, lazurowa woda i złociste plaże. Miejsce to jest fantastyczne zarówno na wypoczynek, jak i zwiedzanie, ale i jako baza wypadowa do odkrywania innych, ciekawych zakątków Tajlandii.Krabi w pigułce

Krabi to prowincja położona w południowo-zachodniej części Tajlandii, na wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, około 800-900 km od Bangkoku i 180 km od Phuket. Powierzchnia prowincji zajmuje 4708 km2, zamieszkuje ją ponad 330 tys. ludzi.

Prowincja Krabi podzielona jest na 8 okręgów: Amphoe Muang, Ao Luk, Khao Phanom, Khlong Thom, Ko Lanta, Plai Phraya, Lam Thap, Nua Khlong. W skład Krabi wchodzi też około 130 wysp.

Krabi oblewają wody morza Andamańskiego.

Stolicą prowincji jest niewielkie miasteczko o tej samej nazwie – jedno z najstarszych, chętnie odwiedzane przez turystów, ale i spokojne.

tajlandia krabi nurkowanie
Dlaczego Krabi?

Jedni zakochują się w Krabi, na innych nie robi wrażenia. My, jako wielcy fani Tajlandii należymy do pierwszej grupy. Owszem, jest to popularny kurort i przybywa tu wielu turystów, ale nie odejmuje to piękna i wyjątkowości tego miejsca.

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto odwiedzić Krabi.

  • Baśniowa sceneria

  • Lazurowe wody otoczone pięknymi plażami

  • Zaledwie godzina drogi samolotem z Bangkoku

  • Bogata baza noclegowa

  • Doskonałe miejsce do nurkowania

  • Gościnność mieszkańców
Co robić na Krabi? Atrakcje i świątynie

Charakterystycznym elementem krajobrazu Krabi są klify. Nie tylko wypoczniemy tu na szerokich białych plażach z widokiem na porozrzucane na morzu wyspy, ale i pochodzimy po górach. Jest tu wiele szklaków – zarówno dla doświadczonych wspinaczy, jak i amatorów.

Na Krabi znajduje się też wiele pięknych świątyń, np. Wat Tham Seua z której rozpościera się widok na okolicę.

tajlandia krabi klify
tajlandia krabi małpa
Jak się dostać do Krabi?

Do Krabi dostaniemy się drogą lądową albo samolotem. Około 18 km od miasta znajduje się lotnisko Krabi International obsługujące loty takich linii jak: Thai Airways, Bangkok Airways i Phuket Air. Lot z Bangkoku do Krabi trwa około godzinę. Jest to najszybsze rozwiązanie. Podróż autobusem ze stolicy trwa około 12 godzin, a pociągiem – 18.

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl jest cześcią grupy makeyourasia.com zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróżę po Azji Południowo Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na makeyourasia.com.

Jesteśmy członkiem