• Home
  • Wietnam
  • Czy taki balut straszny, jak go malują?

Czy taki balut straszny, jak go malują?


Boję się!
Ale naprawdę muszę?!
Litości!
Ugryźć? Jak to można ugryźć?!
To się dzieje naprawdę?

Czyli balut – jedno z najbardziej kontrowersyjnych dań kuchni wietnamskiej, a zarazem atrakcja kulinarna i turystyczna, której możecie skosztować również w naszym towarzystwie, np. w ramach wycieczki Nocny Sajgon.

W cenę naszych wycieczek zazwyczaj wliczony jest prowiant i to nie byle jaki, bo zabieramy Was tylko w takie miejsca, które sami dobrze znamy, w których sami często jadamy i jesteśmy zaprzyjaźnieni z obsługą. Poznając tajniki wietnamskiej kuchni razem z nami, możecie być pewni, że traficie na popisowe dania w ich czystej postaci, bez obawy nacięcia się na jakiś kulinarny bubel.

Odważnych i chętnych klientów chętnie zabieramy na degustację… baluta (po wietnamsku: trứng vịt lộn).

O co właściwie tyle szumu? Czy nas-Europejczyków jadających kaszankę, nóżki w galarecie i weselne flaczki cokolwiek jeszcze może zaskoczyć?

Balut to kacze jajo – brzmi niegroźnie, a nawet smacznie. Okazuje się jednak, że w naszej codziennej, polskiej kuchni nie wyczerpaliśmy wszystkich sposobów na przygotowanie jaj, bo czy komukolwiek przyszłoby do głowy spożyć niemal wylęgniętą kaczkę – już ukształtowaną, a jednak jeszcze nie wyklutą z jaja?

Tak, to zdecydowanie danie dla odważnych, wszak w pełni uformowanego ptaka zjada się w całości, razem ze wszystkimi chrząstkami, kostkami i zaczątkami piór.

Cóż możemy powiedzieć? Do odważnych świat należy! A zdecydowana większość naszych klientów radzi sobie z balutem bardzo dobrze. Być może dodatkową motywacją jest zaliczenie tej potrawy do szacownego grona afrodyzjaków? ;)

Poniżej mała fotorelacja ze spotkania jednej z naszych przesympatycznych ekip wycieczkowych oko w oko (bo czasem spod skorupki może coś na nas spojrzeć) z balutem.


Historia pewnego baluta:


Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.