Skip to main content

Wietnamskie dania z kozy – nietypowa i zaskakująca uczta z Linh


Gdy już znudzi ci się mięso drobiowe, wołowe i wieprzowe… przyszła koza do woza! Czy wiesz, ile ciekawych dań można wyczarować z koziny? Okazuje się, że Wietnamczycy są w tym specjalistami! W nowym odcinku na kanale YouTube Ok!Azja nasza przewodniczka Linh przeprowadzi cię przez tajniki wietnamskiej kuchni z kozim mięsem (i nie tylko mięsem) w roli głównej. Kto ma apetyt i nieco odwagi, by poznać te niecodzienne smaki?

Nietypowy lunch

Zauważyliśmy, że azjatyckie kulinaria cieszą się dużym powodzeniem wśród naszych obserwatorów i czytelników. Postanowiliśmy więc zaserwować danie specjalne – kozinę w 7 odsłonach! Niezbyt popularna w Polsce, może się wydać nieco nietypowa, kontrowersyjna, a nawet szokująca. Jeśli jednak zobaczysz, z jaką lekkością i smakiem opowiada o niej Linh, może ty także otworzysz się na nowe doznania kulinarne. Musisz wiedzieć, że w kwestii poznawania autentycznych, azjatyckich smaków, służymy pomocą – podczas naszych wycieczek szczególny nacisk kładziemy na kulinaria, których zgłębianie jest osobną, fascynującą przygodą.

Linh jest niesamowicie charyzmatyczną dziewczyną, która całe dzieciństwo spędziła w Polsce – w Białymstoku, a dziś mamy szczęście mieć ją w naszym zespole w roli nieocenionego przewodnika po Wietnamie (tu poznasz ją bliżej). Z Linh zwiedzisz różne zakątki Wietnamu po polsku, także w rodzimym języku nagrywany z nią materiały wideo.

Linh i wybór dań z koziny

Znajdziesz chwilę i dasz się porwać do klimatycznej, sajgońskiej restauracji, gdzie Linh zamówi kozinę w 7 wariacjach i szczegółowo opowie o każdym daniu? W odcinku zobaczysz:

  • jakie dania można przygotować z koziny?
  • zupkę chińska w niecodziennej odsłonie
  • dwie wersje zupy z koziej krwi (!)
  • jakie zioła są popularne w wietnamskiej kuchni?
  • czym jest tajemniczy „magic powder”?
  • dlaczego kozie mięso jest szczególnie cenione w Wietnamie?

Jeśli podobał ci się ten odcinek i chciał(a)byś widzieć takich więcej, koniecznie daj znać w komentarzu pod filmem i subskrybując nasz kanał – to dla nas najlepsza motywacja. Z przyjemnością przetestujemy dla ciebie także inne azjatyckie dania, przybliżając tym samym autentyczne oblicze tego regionu świata.

Przypominamy także o innych apetycznych nagraniach na naszym kanale:

Smacznego oglądania! A jeśli ktoś poczuł głód wakacyjnych wrażeń, zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością zabierzemy cię w kulinarną podróż do Azji Południowo-Wschodniej!

Zupa z koziej krwi - kuchnia wietnamska
Talerz dań z koziny - kuchnia wietnamska
Nagrywanie w toku Adrian i Lin z Wczasywazji - kuchnia wietnamska

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!